Dzisiaj jest: 22.1.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Polityka duża i mała

Dyskusje związane z polityką, władzami lokalnymi
Dodaj odpowiedź

Wybory Samorządowe 2014

rozpoczęty 4 lata temu przez grzesiek
2014-09-10 15:51 87%
Zapraszam do dyskusji dotyczącej nadchodzących Wyborów Samorządowych
odpowiedziano 4 lata temu przez Esteban Peres
2014-09-13 14:08 54%
Wielkie dzięki Panie Grzśku za stworzenie Rymanonowiakom forum, na którym mogliby sie wypowiadać o sprawach publicznych. Po doświadczeniach z dyskusją na łamach "Naszego Rymanowa" przed poprzednimi wyborami trzeba mieć dużo odwagi by firmować tego typu inicjatywę. Zreszta gospodarz tego forum miał już przedsmak tego jak Rymanowiacy potrafia dyskutować, przy okazji sprawy zwolnienia prezesów uzdrowiska. Powiem szczerze nie wiem czy możliwa jest jeszcze kompetentna, pozwawiona hejterstwa dyskusja na jakikolwiek temat.
Ale spróbować można i trzeba.
Na początek spróbujmy podyskutować o swoistym falstarcie jaki zdarzył sie już na początku, kiedy to przegapiono moment do którego można było zgłaszac komitety wyborcze wyborców i zgłosiły sie tylko w całej gminie trzy takie komitety, nie licząc komitetu wyborczego stowarzyszenia. To oznacza, żę do gry o głosy mogą, choć nie muszą wejśc jeszcze tylko partie polityczne.
odpowiedziano 4 lata temu przez kintek
2014-09-13 21:35 53%
Witam.
Jedna z prawicowych partii politycznych zarejestruje kandydatów do rady gminy,jeśli tacy się znajdą.
Bardzo chętnie  poznam chętnych do Rady Gminy jeśli się tacy znajdą. Chętnych proszę o zgłaszanie się na raie na forum.
Pozdrawiam 
odpowiedziano 4 lata temu przez Esteban Peres
2014-09-14 14:11 56%
Oj, Kintek, dajesz popalić, zdradzając kulisy wyborów.
W tej sytuacji rozwinę twoja ofertę. Jedna z partii prawicowych (lewicowych, centrowych i bezkierunkowych) proponuje zgłaszanie się kandydatów na radnych. Wystarczy, że kandydat zbierze 25 nazwisk osób popierających (może to być cała bliższa i dalsza rodzina). Jeśli dana partia zgłosi w okręgu listę kandydatów na radnych ma prawo zgłosić swoich kandydatów do komisji wyborczej. A to według stawek na dziś 300 zł za dzień siedzenia w komisji. Suma dla wielu osób nie do pogardzenia. O ile trudno będzie znaleźć kandydatów na rodnych to na członków komisji mozna przebierać w ofertach, więcej mozna za zgłoszenie kandydata pobrać od niego jakąś kwotę na koszty kampanii.
Pomysł by podwoić kwotę diety dla członków Komisji jest chory. Juz teraz trudno się było opędzic od kandydatów do zasiadania w komisji gdy płacono za to 150 zł. Idąc tym tokiem rozumowania, aby zwiekszyc zainteresowanie wyborami mozna by płacic kandydatom na radnych za samą chęć kandydowania np. 1000 zł. Zapewniam, chętnych byłoby mnóstwo. A potem gdy jakimś cudem zostanie się radnym można zasilic budżet domowy co miesiąc kilkoma stówkami. Czy ludzie w taki sposób zrekrutowani do składu rady gwarantują cokolwiek? Uważam, że taniej i bardziej reprezentatywnie byłoby wybierać radnych w drodze losowania, tak jak się to robi w USA w przypadku przysięgłych.
Ponadto absurdem jest wybieranie radnych na więcej niz jedną kadencję. Czemu to służy? Czy nie zachęca do kształtowania sie lokalnych klik?
odpowiedziano 4 lata temu przez Yogurth
2014-09-15 09:03 55%
Mimo, że tutaj mieszkam (gmina Rymanów) - to wstydzę się podejścia wszystkich mieszkańców do spraw obywatelskich. Zero zaangażowania, zero myslenia. Za to narzekactwo w całej krasie. Jeżeli narzekasz na Urząd Gminy, na pracę pracowników, na lekarzy, na śmieci itp, weź sprawy w swoje ręce. Nikt nie stoi ponad prawem, a obsada stanowisk nie jest kwestią dożywotnią! Niestety społeczny maraz jest motorem napędowym wszelkich spraw, które aż kłują w oczy. Ale skoro nie ma odzweu ze strony społeczeństwa, to jest tak jak w tej chwili
odpowiedziano 4 lata temu przez kintek
2014-09-15 18:39 55%
Odnoszę wrażenie,że dla kandydowania mówimy NIE!!! 
Ale narzekać... jak najbardziej. To taka nasz mentalność. Nie chodziło mi o to ,jak wyliczyć ile ktoś zarobi siedząc w komisji, tylko co można zrobić dla miasta i gminy zasiadając w Radzie Gminy. Ale jak zwykle w Rymanowie nie opłaca się! Lepiej z pozycji fotela domowego krytykować to co sie dzieje w gminie ,zamiast samemu próbować zmieniać miasto,gminę i co za tym idzie świat. Taka jest prawda i dla tego mamy to co mamy,czyli kumoterstwo,prywata i górowanie urzędników i władz gminy nad zwykłym mieszkańcem. Czyli podsumowując .... burmistrzem będzie ten co jest, rada gminy będzie taka jak teraz,a Rymanowianie będą krytykować.
DO ROBOTY ZMIENIACZE RYMANOWSKIEJ RZECZYWISTOŚCI A NIE DUPĘ W FOTELU PŁASZCZYĆ!!!!! 
odpowiedziano 4 lata temu przez Yogurth
2014-09-15 19:19 49%
Drogi Kintku, w Twoim pierwszym poście kładziesz na kolana wszystko, co powinno przyświecać zdrowemu podejściu do spraw ważnych i poważnych:  cytuję" Jedna z prawicowych partii politycznych zarejestruje kandydatów do rady gminy,jeśli tacy się znajdą"
Jeżeli ktoś traktuje na serio kandydowanie, budowanie opozycji, przedstawienie wyborcom kandydatów na Radnych, na Burmistrza, to nie zbiera z łapanki chętnych. On już to ma zrobione, zaplanowane i uzgodnione. A w październiku zaprezentuje osoby na poszczególne stanowiska. A Ty piszesz, byle szybko się znaleźli. Budowanie wizerunku partii politycznej na zasadzie : chętni zgłaszać się - to jakaś kpina. Poniekąd wpisująca się w obraz rymanowski. Z taką łapanką nie uda się wygrać wyborów.
odpowiedziano 4 lata temu przez kintek
2014-09-15 21:48 57%
Nie będzie łapanki! Kandydaci już są i mają się dobrze. Ale za komentarze bardzo dziękuję.
A tak serio to jestem ciekawy jak to sie wszystko poukłada... Kto będzie kandydował ,z jakiego komitetu,dużego,czy małego...Ciekaw jestem, czy ludziom starczy odwagi,żeby w ogóle wystartować? To pytania na które chciałbym znać odpowiedź.Bo jak tak patrzę na to wszystko to wydaję mi się,że ludzie by chcieli coś zmienić ale jeśli to ich nie dotyczy i jeśli ich to nic nie kosztyje. A jak by tak trzeba było parę groszy na kampanię wydać to już nie ma o czym mówić. No taką mamy społeczność..Zawsze ktoś z kimś jest powiązany rodzinnie,albo interesami i jak to mówią...lepiej się niewychylać, bo stracę i nikt mi nie odda... to takie Polskie.A krytyka nic nie kosztuje!
Proponuję ,żeby kandydaci i nie tylko zresztą wzięli to pod uwagę.
odpowiedziano 4 lata temu przez Esteban Peres
2014-09-16 00:22 54%
Kintek nie zauważył, że właściwie to wybory juz się odbyły, tylko mało kto to zauważył. Zgłosiły się cztery komitety wyborców, w tym dwa lokalne, które w gruncie rzeczy nie będą uczestniczyć w rozgrywce o stanowisko burmistrza, czy o jakąś znacząćą większość radnych. Czy Komitet Stowarzyszenia "Nasz Rymanów" zgłosi kandydata na burmistrza? Śmiem wątpić. Na placu boju pozostał tradycyjnie PIS. Domyslam się, że partia prawicowa, o której pisze kintek, to nie jest PIS, tylko partyjka, która się z PIS-em na czas wyborów sfederowała. Czyli będzie musiała zgłaszać kandydatów w obrębie jednego z PIS-em Komitetu. Tak więc na placu boju pozostanie aktualnie rządzący Komitet Wyborców i PIS - z przystawkami (przystawką).
Taka jest rzeczywistość rymanowska, i czym się tu emocjonować.
Jeśli wybory wzbudzą jakieś emocje, to tylko na etapie rekrutacji członków  obwodowych komisji wyborczych. A będzie ich spora liczba bo około 100 w tym 12-13 przewodniczących. I to jest w sprawach wyborów jakiś konkret.
odpowiedziano 4 lata temu przez kintek
2014-09-16 23:27 53%
Sprawa wygląda tak,że wszyscy krzyczą,ale jak przyjdzie co do czego to podkulją ogn i uciekają w pośpiechu do domu i z fotela krytykują. Taka jest rzeczywistość rymanowska.
Co więc można zrobić? 
Masz rację,że wszystko w  wyborach już jest jasne. Ale nad tym należy tylko ubolewać. Tyle lat,a ludzie jacyś tacy... Strach w oczach i nic więcej.
Brakuje w naszej społeczności ludzi z jajami,którzy by chcieli coś zmieniać i uczestniczyć w życiu Rymanowa. Szkoda. A mogło być tak pięknie!
odpowiedziano 4 lata temu przez Esteban Peres
2014-09-16 23:54 51%
Coś zmienić. A może byś zaproponował w punktach co chciałbyś zmienić, a co mieści się w zakresie działania i kompetencji samorzadu gminnego.Zmienić burmistrza, zmienić radnych, a po co, bo sie znudzili? By dać szanse innym? 
Jesli chcesz zmian dla zmian, to nie ma sensu.Szkoda czasu.
Ogłoś program zmian, pozyskaj dla tego programu ludzi, zapytaj czy chcą takich zmian.
Do dzieła!
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.