Dzisiaj jest: 11.12.2017, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Wybory 2014 - uaktualnienie

Dodano: 3 lata temu Czytane: 100759 Autor:
Redakcja poleca!

Składy Komisji Obwodowych oraz podział na Obwody.

Wybory 2014 - uaktualnienie
Wczoraj podane zostały składy osobowe Komisji Obwodowych oraz podział gminy na Obwody do głosowania. Poniżej prezentujemy te informacje:




W składzie Komisji Obwodowych znaleźli się:

















Znane są już także nazwiska kandydatów na Burmistrza Gminy Rymanów. O zajęcie tego stanowiska ubiegać w wyborach będą:
- Farbaniec Wojciech, lat 55, KWW Samorządowcy Razem - Rymanów
- Pelczar Jan, lat 55, Prawo i Sprawiedliwość


W dniu 14 października opublikowane zostały oficjalne lisy kandydatów do Rady Gminy, Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego.
Poniżej przedstawiamy Komitety, Kandydatów oraz podstawowe informacje o okręgach wyborczych.

Kandydaci do Rady Gminy Rymanów:

Komitet Wyborczy Stowarzyszenia "Nasz Rymanów"

Z tego komitetu o mandaty radnego Rady Miejskiej w Rymanowie ubiega się 4 kandydatów w okręgach: Rymanów, Rymanów nr 2, Sieniawa oraz Łazy - Milcza - Zmysłówka


Komitet Wyborczy Wyborców "Samorządowcy Razem - Rymanów"

"Samorządowcy Razem - Rymanów" to komitet wyborczy skupiony wokół Burmistrza Gminy Rymanów - pana Wojciecha Farbańca. Z listy tej o mandaty radnego ubiega się 14 kandydatów, brakuje kandydata z okręgu Rymanów nr 2

Komitet Wyborczy "Prawo i Sprawiedliwość"

Prawo i Sprawiedliwość proponuje wyborcom swoich kandydatów do Rady Miasta we wszystkich 15 okręgach wyborczych.


Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Zdroju

"Razem dla Zdroju" liczy na głosy na swojego kandydata w okręgu Rymanów Zdrój


Komitet Wyborczy Wyborców "Rozwój"

KWW "Rozwój" ubiegał będzie się o mandaty do Rady Miasta w okręgach Rymanów nr 3 (Posada Dolna) oraz Sieniawa


Komitet Wyborczy Wyborców "Osadnicy"

KWW "Osadnicy" liczy na głosy na swojego kandydata w okręgu Głębokie - Puławy - Rudawka Rymanowska, Wisłoczek


Łącznie zgłoszonych zostało 37 kandydatów do Rady Miasta, wyborcy wybiorą 15 nowych radnych.



Kandydaci do Rady Powiatu krośnieńskiego:
O wejście do Rady Powiatu ubiegają się:

z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego:
- Zaforemski Bogusław - Klimkówka
- Litarowicz Danuta - Rymanów
- Czerniec Antoni - Posada Górna
- Bolanowska Janina  - Sieniawa
- Sabat Piotr - Sieniawa
- Bolanowska Magdalena - Rymanów


z listy Prawa i Sprawiedliwości:
- Pelczar Jan - Ladzin
- Nadziakiewicz Paweł - Rymanów
- Skolarczyk Grażyna - Rymanów
- Bolanowska Anna - Sieniawa
- Penar Daniel - Klimkówka
- Jankowicz Stanisława - Posada Górna
- Litwin Jacek - Bałucianka

z listy Platformy Samorządowej:
- Piwowar Daniel - Wróblik Szlachecki
- Rysz Jęczkowska Katarzyna - Rymanów
- Śmietana Tomasz - Rymanów
- Cisek Piotr - Rymanów
- Rodzinka Krystyna - Głębokie
- Krasowski Bogdan - Rymanów Zdrój
- Wójcik Katarzyna - Klimkówka
- Hanus Wojciech - Wróblik Szlachecki
- Niemczyk Agnieszka - Posada Górna

Do Sejmiku Wojewódzkiego w Rzeszowie kandydują z naszej gminy:
- Konieczny Janusz - Rymanów  (SLD Lewica Razem)
- Sołtysik Arkadiusz - Rymanów Zdrój (Ruch Narodowy)


Kandydatów na Burmistrza Gminy Rymanów poznamy po 17 października, gdyż do tego dnia, do godziny 24.00 Komitety Wyborcze mogą zgłaszać komisjom wyborczym kandydatów. Z zarejestrowanych Komitetów Wyborczych w naszej gminie wynika, że swoich kandydatów na Burmistrza zaproponować może Prawo i Sprawiedliwość oraz "Samorządowcy Razem - Rymanów"

 
Źródło: www.pkw.gov.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 215)
Rosnąco Standardowy
  • już niedługo
    2014-10-14 19:32:53 Zgłoś
    będzie się działo..
  • eee tam...
    2014-10-14 19:49:55 Zgłoś
    "Etatowi kandydaci" już mnie znudzili, wiem co i po kim się można spodziewać (nic ciekawego). A młodych, konkretnych (poza właścicielem owego portalu :) ) trudno wypatrywać. Zapowiada się mieszanie starej, zepsutej zupy w zerdzewiałym garnku... przykre to
  • Wstępna analiza...
    2014-10-15 00:01:10 Zgłoś
    Nie startuje dwóch z piętnastu dotychczasowych radnych - przewodniczący Rady z okręgu Rymanów Zdrój i jeden radny z Rymanowa. Startuje też kilkunastu etatowych kandydatów, w tym kilku takich co już w kiedyś w radzie byli.Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo reelekcji Rady Miejskiej. Możliwość wystawienia kandydata na burmistrza mają tylko dwa komitety: PIS i Samorządowcy Razem. Jan Niezbędny pisze o mieszaniu starej zepsutej zupy.Mocno, niepotrzebnie mocno. Ale fakt jest faktem od lat obracamy się w tym samym kręgu.
  • słabo...
    2014-10-15 09:15:54 Zgłoś
    Dla niektórych radnych to już sposób na życie. I dodatkowy zarobek bez wysiłku, bo wystarczy przeczytać sprawozdania z posiedzeń, żeby widzieć ich "aktywność"... Sporo młodych na listach do rady powiatu. Pewnie liczą, że tam mają większe szanse na wejście. Ale i w tym pokoleniu nie brak "karierowiczów".
  • opadają ręce
    2014-10-15 09:52:21 Zgłoś
    Zainteresowanie wyborami od strony kandydowania to porażka w naszej gminie. Tylko 37 osób ma aspiracje do objęcia funkcji. Drogą eliminacji osób powyżej 60 roku życia zostaje tylko 25 kandydatów (piszę tak, ponieważ uważam, że to górna granica wieku do takich funkcji) W swoim okręgu skreślę najmłodszego i tyle.
  • o taaak
    2014-10-15 10:53:44 Zgłoś
    Będzie zacięta walka kandydatów na Burmistrza z artykułu wynika że będzie ich dwóch dotychczasowy Burmistrz oraz z PIS-u - wiadomo kto...! ta osoba startuje już po raz kolejny o stołek Burmistrza za to jak wygra to w "Nowym Pałacu" gminy zobaczymy nowe twarze bo zapewne nie zostawi tam nawet myszy wszyscy poleca z hukiem, tak sie zapowiadało 4 lata temu zobaczymy co bedzie w tym roku!
    • Straszenie jedyna metoda utrzymania taboretu?
      2014-10-19 11:14:58 Zgłoś
      Powiedz mi kogo Pelczar zwolnił po objęciu władzy w starostwie? No kogo? Więc wydumywanie że zwalniałby w gminie są na wyrost i jedynym dosyć przyznajmy brzydkim sposobem walki z nim w kampani. Mój głos ma, może w końcu coś się w tej gminie zmieni bo obecna sytuacja i powiązania są bardzo niepokojące.
    • przegrany
      2014-11-08 20:34:09 Zgłoś
      Po raz kolejny przegra
  • stare przekuc na stare
    2014-10-15 10:59:23 Zgłoś
    Nazwiska znane od lat. Czesc radnych zmienila obozy, czesc sie stara o reelekcje. Mlodych niewiele, podejrzewam, ze nic sie znow nie zmieni. Stracilam nadzieje na zmiany w Rymanowie 4 lata temu. Wtedy wybrano znow na burmistrza czlowieka starego burmistrza. Jesli cos takiego bylo mozliwe swiezo po aferze to i tym razem nic sie pewnie nie zmieni. Zbyt wielu ma w tym swoj wlasny interes, by po tylu latach cos sie moglo ruszyc. Niektorzy sie zwyczajnie zasiedzieli w ukladzie ;/
  • do Obsert
    2014-10-15 11:02:04 Zgłoś
    Straszysz, bo to jedyny argument, ktory masz? Ponad to, podaj mi prosze jakies argumenty za utrzymaniem posad, dla niektorych osob ? czy sa to tacy wybitni fachowcy? czy inne moze sa inne wzgledy ? Zmiany w Rymanowie sa ogromnie potrzebne ale ja nie wierze, ze sie to uda.
    • ...
      2014-10-15 11:58:01 Zgłoś
      Zgadzam się, że urząd przewietrzyć trzeba. A metoda straszenia "na Tuska" działać może tylko na tych, którzy siedzą w starym układzie i boją się o własne... Wcale nie tak łatwo zwolnic kogoś z urzędowej posady, jeśli zajął ją zgodnie z kompetencjami i przepisami, a nie z racji znajomości. Choć w naszej gminie nie brak było "konkursów". Osobiście cieszę się, że pan Pelczar kandyduje.
      • a to już pewne
        2014-10-15 14:42:57 Zgłoś
        A to już pewne, że Pan Pelczar kandyduje? Nie ma przecież jeszcze oficjalnej listy kandydatów. Chyba, że masz przecieki? Ja mam ciągle nadzieję, że PiS przedstawi wyborcą jakąś nową jakość, a nie trzeci czy czwarty raz odgrzanego sznycla!
    • posadka
      2014-10-21 19:26:20 Zgłoś
      czyżby jakoś posadka obiecana?
  • ciekawe
    2014-10-15 11:51:30 Zgłoś
    Zmiany są potrzebne i to bez dwóch zdań. Zobaczymy kogo wystawi PiS. Ja mam tylko nadzieję, że nie swojego "etatowego kandydata". Bo jeżeli on miałby być burmistrzem, to już obiema rękami podpisuję się pod reelekcją obecnego!
  • Młodzi nie mają szans....
    2014-10-15 15:10:46 Zgłoś
    zmian nie będzie, bo nazwiska niezmienne, a ludzie młodzi nie będą startować z prostego powodu. Kto na nich zagłosuje? Może paru znajomych i wszystko. kandydaci starzy mają już poparcie i takiej "babci" gówno obchodzi, że jej kandydat nic nie robi. Głosowała na niego od '20 lat ' i dalej będzie głosować, a młody? dostanie optymistycznie 1 % głosów i do widzenia. A stare świnie dalej będą przy korycie... niestety
  • ?
    2014-10-16 14:31:00 Zgłoś
    Niestety ale zdechła całkowicie inicjatywa społeczna w wyborach samorządowych. Tylko 37 osób do Rady Miasta? Jakie przyczyny takiego zjawiska? Totalitaryzm.... Ludzie boją się kandydować, bo w przypadku porażki skutecznie im się wytłumaczy i wybije z głowy "zamach na władzę"
  • Pęd do powiatu
    2014-10-16 23:30:45 Zgłoś
    Zastanawia nas dlaczego coraz mniej ludzi kandyduje na radnych miejskich, w poprzednich wyborach było to 62 osoby teraz 37. Ale do rady powiatowej na 6 miejsc w okręgu Rymanów - Iwonicz z gminy Rymanów zgłosiło się aż 22 kandydatów. Prawdopodobnie na nasza gminę przypadnie 2 - 3 radnych.czyli ponad 7 osób na jedno miejsce. No dobrze, tylko po co? Jakie sprawy mieszkańców gminy będą ci radni chcieli załatwić na poziomie powiatu? Kompetencje powiatu jako samorządu są bardzo ograniczone, w zasadzie na terenie gminy powiat poprzez etatowego dyrektora zarządza paroma drogami, w tym drogą przez Klimkówkę. Szkołami powiat już nie zarządza, bo LO przekazał gminie. Pytam kandydatów, po co chcecie kandydować, co chcecie załatwić? O co się bijecie? Gdy patrzę na listę kandydatów, nasuwają mi się pewne podejrzenia. Zdaje się, że niektórzy ludzie zajmujący w gminie poważne stanowiska dyrektorskie, lekarskie i inne mają za dużo czasu.
    • fakt
      2014-10-17 09:00:21 Zgłoś
      Dla mnie najzabawniejsza jest lista Platformy: osoba, która swego czasu w krośnieńskim marszu Stop laicyzacji niosła sztandar w obronie rodziny obok aktywisty PO.
    • wybory
      2014-10-17 11:47:18 Zgłoś
      Nic nie robic i miec z tego kase dlatego kandyduja jak to w Polsce zero odpowiedzialnosci a konto rosnie !!!!!!!!
  • Popęd do powiatu
    2014-10-17 09:25:12 Zgłoś
    Esteban Peres jak zwykle celnie zdiagnozował pewien trend w samorządności. Moim zdaniem, właśnie dlatego tak wiele osób pcha się do powiatu, bo jest tylko i wyłącznie funkcja reprezentacyjna, pozbawiona jakichkolwiek wpływów na rzeczywistość naszej gminy. Jestem pewien, że dla wielu mieszkańców radny powiatu jest stanowiskiem całkowicie abstrakcyjnym i co najgorsze stanowiskiem politycznym. Cytując byłego premiera można by powiedzieć, że ludzi ci chcą być "strażnikami żyrandola". A co chcą załatwić? Pewnie całkiem pokaźną dietę dla siebie! Ot i wszystko ...
  • powiat
    2014-10-17 12:04:11 Zgłoś
    Parafrazując słowa klasyka "jak komuś w życiu tudzież w interesie nie idzie, to pcha się do polityki" widzę wśród kandydatów przynajmniej 2 takie nazwiska którym w interesach nie idzie bądź nie szło. A tak co miesiąc pensja radnego,państwowa i ciepła posadka, i gó*no robienie dla interesu swojej gminy a jedynie załatwianie swoich interesów i nabijanie swojej kieszeni.
  • Postaw na młodzież
    2014-10-17 19:13:16 Zgłoś
    Panie Chodyniecki czas odejść pana była była partia już dawno odeszła. Czas dać szanse młodszym.
    • To nie tak....
      2014-10-17 21:52:40 Zgłoś
      Nie podoba mi się komentarz Iskry Wróblik...Jestem za odświeżeniem Rady Miejskiej, za zmianami.. Ale to nie Pan Chodyniecki powinien rezygnować z ubiegania się o stanowisko radnego na rzecz młodych. Jakoś wyborcom nie przeszkadza od kilku kadencji jego partyjna przeszłość. A może młodzi powinni przekonać swoich współmieszkańców, że będą lepiej ich reprezentować, a nie oczekiwać, że wygrają walkowerem.
      • dokładnie
        2014-10-18 07:28:24 Zgłoś
        W tym roku, z racji dużych podwyżek, zainteresowanie wyborami widać przede wszystkim w chęci bycia członkiem komisji wyborczej;)
      • Pomyłka
        2014-10-19 13:31:42 Zgłoś
        I tu Drogi Estebanie Peresie się mylisz. Dookoła się coś dzieje we wsi Wróblik Szlachecki NIC!!!. Czas na zmiany i to wielkie zmiany. Tak dalej być nie może.
  • do powiatu
    2014-10-18 00:06:57 Zgłoś
    Takie pytanko... a skąd POWIAT wiesz komu idzie a komu nie w interesach? Jesteś księgowym tych ludzi,czy takie masz przypuszczenia? I jeszcze jedna taka mała dygresja. Do kandydowania do rady gminy zaproszeni zostali tylko ci, którzy reprezentują czyjeś interesy i mam tu namyśli kandydatów na burmistrzów. Reszta musiała zarejestrować własne komitety,bądź zapomnieć o starcie w wyborach. Przed kampanią wszyscy krzyczeli i chcieli a jak przyszło co do czego to zrezygnowali z kandydowania. Dla czego? Czyżby z bojaźni o coś? O co?
  • Jeden kandydat?
    2014-10-18 16:13:27 Zgłoś
    Na ten moment Państwowa Komisja Wyborcza podaje, że został zgłoszony tylko jeden kandydat na burmistrza - Wojciech Farbaniec. Podobno przez północą w komisji pojawił się drugi kandydat, ale dlaczego PKW nie odnotowała tego faktu? Zdaje się, że społeczność gminy Rymanów zafundowała sobie farsę demokracji.
  • jeden kandydat?
    2014-10-18 17:57:42 Zgłoś
    Jeden kandydat na burmistrza jest? O cholera! Nie dobrze! Z drugiej strony nikt pewnie nie chce rządzić w tej super kwitnącej i rozwijającej się w tempie światła gminie. Ciekawe.... A może jest jednak jeszcze jeden kandydat? Z Ladzina? Jeśli tak jest to obecny burmistrz już wygrał. Może z domu nie wychodzić...
  • Kandydaci
    2014-10-18 20:11:03 Zgłoś
    Startuje 2 kandydatow- Farbaniec i Pelczar
  • reelekcja
    2014-10-18 20:53:07 Zgłoś
    Jeśli ten drugi miał by objąć funkcję burmistrza to dwiema rękami podpisuję się pod reelekcją.
  • Pelczar
    2014-10-18 21:49:38 Zgłoś
    Zarzuty odnośnie obecnego burmistrza są jasne, a skąd taka niechęć do drugiego kandydata? Czyżby na Rymanów też padł strach przed "Jarosławem", że już drugi głos za reelekcją?;)
  • Kto jest kto?
    2014-10-18 22:48:07 Zgłoś
    Dziwie się nieco determinacji kontrkandydata obecnego burmistrza, że mu się jeszcze chce wojować. Do wojowania trzeba mieć wojsko. A z tym jest problem.W poprzednich wyborach Pan Jan wprawdzie przegrał, ale wprowadził do Rady Miejskiej pięciu swoich ludzi, była to znacząca, wydawać by się mogło opozycja. A tymczasem trójka jego ludzi w tych wyborach startuje pod innym sztandarem, dwóch poszło do "partii" burmistrza Farbańca (Krystyna Ostap - Przybyła z Bzianki i Tomasz Rajnik z Posady Górnej) a Pan Bruk założył swój Komitet. Ostało się zatem tylko dwóch - Wacław Pelczarski i Kazimierz Kielar). Do "partii" Burmistrza przeszedł jeszcze startujący z PSL Andrzej Pitrus z Królika Polskiego) i KWW Solidarna Gmina Mieczysław Tomków. Czy istniała w tej kadencji w gminie jakaś opozycja? Co o tych transferach sądzić? Na kogo głosować? Myślę, że mieszkańcy Rymanowa staną przed poważnym dylematem. Obawiam się, że zagłosują nogami.
    • kto jest kto okazuje się po wyborach
      2014-10-19 08:48:32 Zgłoś
      Tak było i pewnie będzie. Ludzie startują z jednej listy, a jak się dostają, to zmieniają front. Świadczy to jednak przede wszystkim o nich samych. I jest znakiem dla wyborców. Już wiem na kogo w tym roku nie zagłosuję.
  • ...
    2014-10-19 01:43:45 Zgłoś
    Proponowałabym "bohaterom" występującym tutaj w rolach głównych np. "jan niezbędny" wyjść z cienia, wystartować w jakichkolwiek wyborach i sprawdzić tam swoją osobę a nie krytykować i oczerniać innych. Prosze się pochwalić swoimi osiągnięciami i wykazać w kolejnych wyborach. Miejmy nadzieję, że chociaż rodzina zagłosuje. Pracuje w Powiecie i widzę jakim szacunkiem i sympatią darzony jest tam Pan Pelczar, nie ujmując oczywiście niczego Panu Farbańcowi. Nie znam kandydatów osobiście, na pewno nie są idealni ale bez wątpienia zasługują na szacunek i na to aby ubiegać się o to stanowisko. Jeżeli ktoś chce zmian w rządzeniu Gminą zagłosuje na Pana Pelczara, jeśli jest zadowolony z dotychczasowych rządów zagłosuje raz jeszcze na Pana Farbańca. Myślę, że nie ma co sugerować się tchórzami siedzącymi w ukryciu obrażając kogo się da, tylko według swojego rozumu zagłosować na lepszego kandydata.
  • i wreszcie głos rozsadku
    2014-10-19 09:42:02 Zgłoś
    Brawo OLA. Samo sedno. Twierdzę dokładnie tak samo
  • Kapłani...
    2014-10-19 11:21:55 Zgłoś
    ... ciekawe czy i w tym roku nasi wielebni będą się tak angażowali w kampanię wyborczą, bo to co wyprawiali w w poprzednich wyborach, a szczególnie w drugiej turze było niesmaczne i zastanawiające -> styk interesów parafii i gminy dosyć ciekawym zagadnieniem jest. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...?
  • kampania
    2014-10-19 11:52:24 Zgłoś
    Jeśli ktoś liczy na spokojną i merytoryczną kampanię pomiędzy kandydatami na burmistrza to raczej się przeliczy. Wystarczy sobie przypomnieć poprzednie starcie gigantów,albo chociażby utarczki słowne w kinie podczas spotkania w sprawie wiatraków.I nie było to nic przyjemnego tak do słuchania jak i do oglądania. Ten poziom debaty był po prostu żenujący. To daje tylko przedsmak tego,co czeka nas w kampanii. Niestety polem bitwy stanie się gmina a gladiatorzy ubiorą maski i najcięższy oręż wyciągną,aby dobić i tak już leżącego przeciwnika. Tak będzie. A ktoś kiedyś powiedział,że polityka zaczyna się w samorządach. Jeśli tutaj tak wygląda,to ciężko się dziwić tym politykom z Warszawy i sejmu. Poza tym im więcej przedstawicieli w różnych strukturach samorządowych z Rymanowa tym lepiej dla miasta i gminy. Proponuję na bok odsunąć uprzedzenia wyssane z palca i wesprzeć swoich,naszych kandydatów z gminy i miasta,bo jeśli oni nie wejdą to ich miejsce zajmą inni i nie z Rymanowa.
    • ...?
      2014-10-19 15:29:06 Zgłoś
      To, że ktoś jest z Rymanowa czy z gminy niestety wcale nie oznacza, że tym lepiej dla nas... Ważniejsze jakim jest się człowiekiem, a nie skąd. A burzliwa kampania też bywa potrzebna.
      • do ..?
        2014-10-22 17:29:20 Zgłoś
        Nie masz racji. Choć w przypadku powiatu, do którego pcha się 22 kandydatów na dwa miejsca, a od którego dla gminy niewiele zależy, to w przypadku województwa ma to ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeśli kandydat z Rymanowa mógłby we władzy wojewódzkiej zająć istotne stanowisko. Taka sytuacja ma miejsce obecnie. Mieszkaniec Rymanowa, były senator, szef wojewódzki straży pożarnych Pan Janusz Konieczny był w tej kadencji wiceprzewodniczącym Sejmiku Podkarpackiego. Można mówić: i co z tego. Z tego co wiem zabiegał on dla gminy o środki na remonty dróg wojewódzkich, o dofinansowanie projektów unijnych. Czy skutecznie? Uważacie, że burmistrz gminy sam bez wsparcia wiele by wskórał? A jak się zachowują wyborcy, zachowują się co najmniej irracjonalnie głosując na nieznane im osoby, byle reprezentowały bliską im partię polityczną.A na nasz rymanowski kandydat wybierany jest przez sympatyków straży z innych regionów województwa.
        • ?
          2014-10-23 15:34:43 Zgłoś
          Czy p.Konieczny nie jest z bliskiej Panu partii? Z tego co wiem to tak, zatem ta laurka taka obiektywna nie jest... A każdy wyborca głosuje jak uważa za stosowne.
          • Do m
            2014-10-24 22:58:57 Zgłoś
            Guzik mnie obchodzi z jakiej Pan Konieczny jest Partii. Jest jedynym mieszkańcem gminy który realnie jest w stanie dostać się do Sejmiku Podkarpackiego i tam zabiegać o sprawy mieszkańców gminy. Nie wiem na jakiej podstawie uważasz, że jest inaczej i że to co piszę jest nieobiektywną laurką. Z tego co wiem p. Konieczny startuje z listy partii, która mu start w wyborach zaproponowała. Zdecydowana większość kandydatów partyjnych nie jest członkami partii z których list startują. Struktur partyjnych na naszym terenie tak naprawdę nie ma. I trochę szkoda, że szyldy partii pojawiają się tylko na czas wyborów.
  • Czas na zmianę.
    2014-10-19 11:54:52 Zgłoś
    Zmiany w Gminie Rymanów są potrzebne wystarczy już tych układów i układzików, kolesi. Może gdy zmieni się władza to zmieni się system w Ośrodku Zdrowia w Rymanowie. Zwolnią nieudolnego ,,Zarządzającego". To jeden z przykładów.
  • Do Oli
    2014-10-19 13:42:20 Zgłoś
    Olu, jeżeli kogoś obraziłem, to uprzejmie przeprasza! Ale proszę Cię, wskaż mi moją wypowiedź, która była tak raniąca, podła i obraźliwa?!
  • no i lipa
    2014-10-19 14:28:58 Zgłoś
    Wyglada na to, ze znow sie nic nie zmieni.Ludzie nie wiedziec czemu boja sie Pelczara a nie boja sie Farbanca. Przedziwne to. Tak czy siak gmina juz przegrala... mamy przed soba kolejne 4 lata rowoju zdroju i deszna i wielkie nic dla gminy. Koszmar.
  • do margaret
    2014-10-19 17:16:00 Zgłoś
    ludzie boją się PiS i Pelczara i mają rację, bo ci z PiSu do niczego się nie nadają, tylko im teorie z "zamachami" w głowach i niszczenie wszystkiego co było przed nimi
    • lęki
      2014-10-19 19:36:15 Zgłoś
      A może coś od siebie, jakieś konkretne zarzuty zamiast powtarzania medialnego bełkotu?
    • kariera
      2014-11-08 20:40:55 Zgłoś
      Pelczar mysli ze zrobi kariere polityczna:(
  • Kandydat
    2014-10-19 18:50:50 Zgłoś
    O niektórych kandydatach na radnych, ich poziomie zaangażowania w sprawy gminy świadczy następująca historia: Kilkanaście dni temu do poczekalni Przychodni w Rymanowie wpada pacjent i głośno wykrzykuje, że to skandal by za parking przy Przychodni należało uiszczać opłaty (skądinąd symboliczne). Oświadcza, będzie kandydował na radnego do Rady Miejskiej i takie ździerstwo zlikwiduje.Słowa dotrzymał. Kandyduje.Teraz kolei na was drodzy wyborcy. Dajcie mu mandat radnego, a nie będziecie musieli płacić za parking przy przychodni, a może nawet w całym mieście. A że wtedy nie zaparkujecie w ogóle, to już jest inna sprawa. Grunt, że złotówka zostanie zaoszczędzona.A ziarnko do ziarnka....
    • Parking
      2014-10-19 21:42:23 Zgłoś
      A niby czemu mieli by nie zaparkować? A gdzie była władza gminy wpuszczając do rynku pojazdy,zamiast tworzyć parkingi tak jak choćby w Sanoku piętrowy i obok rynku? Może powiesz że nie ma gdzie? Trzeba się rozejrzeć... W żadnym rynku wokół nie ma parkingu tylko w Rymanowie. A parkują i tak jak chcą. I na dodatek nasza wspaniała straż miejska (i wiejska) nic nie widzi. Pod ośrodkiem zdrowia parking powinien być darmowy to tak na marginesie..
      • Do gościa...
        2014-10-23 11:14:45 Zgłoś
        Czy ty w ogóle myślisz? Pomogę ci... Jeśli dziś gdy parking jest płatny trudno zaparkować, to wtedy gdy będzie bezpłatny będzie łatwiej zaparkować czy trudniej. Owszem można w Rymanowie zamiast parkingu w Rynku zbudować parkingi podziemne. Co za problem. Na sto i więcej samochodów. Oczywiście można to zrobić bo budowa takiego parkingu nic nie kosztuje. No i później jeszcze uczynić ten podziemny parking bezpłatnym i kazać gminie go utrzymywać, aby goście mogli przyjeżdżać do centrum Rymanowa do kościoła z ulicy Dworskiej, Konopnickiej...
    • Kandydat
      2014-10-20 01:04:53 Zgłoś
      Jak podasz nazwisko to bede głosowal bo ja nie znam kandydata :)
  • Pelczar
    2014-10-19 19:20:07 Zgłoś
    Ludzie boją się Pelczara bo może wnieść radykalne zmiany w gminie.
    • tak???
      2014-10-19 20:04:26 Zgłoś
      a niby jakie i jakim sposobem???
    • Co?
      2014-10-21 13:54:06 Zgłoś
      A kto się BOI? Bo ja nie znam ani jednej takiej osoby? Toż to próba nakręcenia jakiejś wyimaginowanej spirali strachu? Myślicie że to kolejny raz przejdzie?? ;)
    • zmiany
      2014-11-08 20:45:34 Zgłoś
      Jakie zmiany bez wyksztalcenia Ta jego pewnosc do niczego dobrego nieprowadzi
  • do wyborcy
    2014-10-19 21:50:46 Zgłoś
    Chyba za dużo skeczy KMN, a za mało faktów...;)
  • Precz z czarnowidztwem
    2014-10-19 22:14:39 Zgłoś
    W wydanym przez gminę w październiku 1994 Informatorze Samorządowym na stronie 25 Pan Farbaniec daje odpór czarnowidztwu, które rozpleniło się w gminie także na tych łamach. Zacytuję dwa fragmenty jego wypowiedzi: "Uzdrowiskowa Gmina Rymanów znajduje się w jednym z najczystszych regionów Polski. Posiada wspaniałą przyrodę, bodźcowy klimat i czyste powietrze, które sprzyja leczeniu, odpoczynkowi i pełnemu relaksowi". "Mieszkańcy naszej gminy to niezwykle życzliwi, mądrzy i gospodarni ludzie, dla których celem najważniejszym jest dobro wspólne". Trzeba mieć oczy, uszy i zmysł powonienia szeroko zamknięte, aby tych niezwykłych walorów nie dostrzegać. Bije się w piersi, byłem dotąd ślepy, głuchy i grzeszny, bo wydawało mi się, że nie jest tak pięknie i dobrze. Dzięki Panu Burmistrzowi inaczej postrzegam naszą gminę, już nie czuję potwornego smrodu przejeżdżając przez Wróblik Królewski, dymów z ognisk i kominów w miejscowości Posada Górna, które nie pozwalają oddychać. No i te wiatraki, ech
    • Bakutil
      2014-10-20 15:22:58 Zgłoś
      Estebanie a co z tzw. bakutilem mieszczącym się we wsi Wróblik Szlachecki. Czy nikt mieszkańcom nie może pomóc wyeliminować ten "smród". Sołtys a zarazem radny w ogóle nie angażuje się w pomoc mieszkańcom. a tak być chyba nie powinno :(
      • Do Wróblika
        2014-10-20 22:31:55 Zgłoś
        Biję się w piersi, zbyt skomplikowałem mój wywód dotyczący cytowanej wypowiedzi Pan Farbańca. Powiem teraz wprost: kiedyś gmina Rymanów znajdowała się w jednym z najczystszych regionów Polski. To jest prawda nadal w odniesieniu do tej części gminy, gdzie znajduje się Rudawka Rymanowska.Oby tak nadal zostało. A reszta gminy? Można by zapytać wszystkich poprzednich władców gminy. Coście z tym dobrem jaki dała natura zrobili. Bakutil to tylko jeden z najbardziej drastycznych przykładów.Mieszkańcy Wróblika sprawiają wrażenie, że traktują to jako dopust boży, i trzeba z tym jakoś żyć. Dziwię się też mieszkańcom Klimkówki, że godzą się na to by w XXI wieku przez wieś przebiegała skrajnie niebezpieczna droga powiatowa, pozbawiona chodników. Przeszedłem ta drogą raz, i do dziś czuje strach. Głosujcie nadal na tych, którzy wasze potrzeby lekceważą, choć w ich mocy jest wam w tym zakresie pomóc.
      • czyste powietrze ?
        2014-11-05 11:17:00 Zgłoś
        tak czyste powietrze to mamy zwłaszcza w sezonie grzewczym gdy wszyscy zapalą w piecach węglem , drzewem albo odpadami z BOG-Maru. Powietrze jak na śląsku . Dlaczego Gmina która tak dba o to powietrze stawia w imię tego hasła wiatraki , które tak na prawdę w żaden sposób nie wpływają na tą czystość a zamiast tego nie dopłaca mieszkańcom do opału żeby np palić drogim gazem bądź innymi alternatywnymi źródłami ciepła ?
  • Esteban, dobre;)
    2014-10-20 08:31:52 Zgłoś
    Mi akurat z tymi skeczami chodziło o wypowiedzi w których starszy się PiSem i Pelczarem, ale bez konkretów. na zasadzie powtarzania medialnych frazesów o zamachu i niszczeniu...
  • To nie kwestia strachu
    2014-10-20 09:04:24 Zgłoś
    Ja nie oddam swojego głosu na kandydata PiS, bo uważam, że jest on po prostu niekompetentny. To jest moje subiektywne zdanie. Z tej też przyczyny, podejrzewam, że ludzie się go boją, gdyż zachodzi możliwość, że zamiast merytorycznie, sprawy będzie rozwiązywał siłowo. Pamiętacie debatę z przed 4 lat w kinie? Po tym bezpardonowym ataku na doktora straciłem całkowicie do niego zaufanie! A na dodatek jeszcze Kurskiego sprowadził na debatę kandydatów na burmistrza! po co, ja się pytam? Po co? Brak silnych argumentów? to jest argument siły! Mnie to absolutnie nie przekonuje!
    • pamiętam
      2014-10-20 11:05:25 Zgłoś
      Oczywiście każdy ma prawo do własnej interpretacji i wyboru. Ale czy było jakieś kłamstwo w tym "ataku"? Pan Pelczar powiedział wprost to, o czym wszyscy wiedzieli i gadali po kątach....
      • ja też pamiętam
        2014-10-20 13:52:30 Zgłoś
        Poza treścią, ważna jest jeszcze forma. Mógł to samo powiedzieć językiem zdecydowanie innym. Ten sposób przekazu dla mnie jest niesmaczny i bardzo nieprzyzwoity! Ale, jak wspomniałem, może innym pasuje.
        • Może warto zacząć od siebie...
          2014-10-20 16:41:20 Zgłoś
          ...gdyż porównywanie konkretnej osoby do odgrzewanego sznycla nie jest zbyt smaczne.
          • masz rację
            2014-10-20 19:20:46 Zgłoś
            Być może to porównanie było niefortunne. Użyłem je w kontekście, powszechnego w Polsce powiedzenia o "odgrzewanych kotletach". Nie chodziło mi konkretnie o osobę, tylko stale powtarzającą się historię, która nie wnosi nic nowego. Jeżeli, kogoś uraziłem, to biję się w piersi i SZCZERZE PRZEPRASZAM!
            • zrozumiano
              2014-10-20 21:41:17 Zgłoś
              Słowo pisane też może być różnie interpretowane, zatem dobrze móc sobie wszystko wyjaśnić.
  • a jak to nazwać?
    2014-10-20 10:19:17 Zgłoś
    Jak nazwać zachowanie obozu obecnego Burmistrza przed zbliżającymi się wyborami? Strachem, lękiem, paniką przed utratą władzy? Chwytanie się wszystkich możliwych sposobów na pozostanie na stołku? Przykłady? Zbieranie / kupowanie / zastraszanie (niepotrzebne skreślić) obecnych radnych pod swoje skrzydła. Straszenie PISem, straszenie Pelczarem. Głosujcie nadal na mnie, z wszyscy będziecie pracować dalej, bo przyjdzie nowy i każdego zwolni. Hahaha.
  • Co do zmiany?
    2014-10-20 18:03:21 Zgłoś
    Do zmiany Zarządzający ,,zawias" Ośrodkiem Zdrowia w Rymanowie, Dyrektor GOK w Rymanowie. To bym zmienił w Rymanowie. Szkoda że na Burmistrza brak kandydata młodego operatywnego. Są za to młodzi kandydaci na Radnych warto ich by wybrać.
  • konkretne kwalifikacje
    2014-10-21 13:28:46 Zgłoś
    Czas najwyzszy w Rymanowie obsadzic urzędy wedlug kwalifikacji i kompetencji ludzi. Nie wiedlug innym, wszytskim dobrze znanych kryteriow. Czas zmienic podejscie i sposob pracy, bo gmina nie jest dobrze zarzadzana, ba stwierdzic mozna, ze jest zarzadzana bez pomyslu, chaotycznie i na lapu capu. Nie wiem czy kandydat PiSu zrobi czystki, czy zmieni ludzi. Nie sadze, by mial do tego prawo, bo przeciez wywalic ludzi ot tak sobie nie mozna. Wiem, ze obecny burmistrz twardo trzyma stary uklad sil w gminie, nie zmieniajac nic. Powolal na szefa osrodka zdrowia czlowieka skompromitowanego, mimo, ze zapytany, czy zamierza go zatrudnic odpowiedzial, ze NIE. To jest kpina z demokracji, kpina jest takze brak poszanowania dla mieszkancow zadajacyh pytania podczas sesji. Dla mnie ten czlowiek nie jest godzien zaufania, to wiem z cala pewnoscia. Uwazam, ze najwyzszy juz czas na zmiany i przewietrzenie w gminie.
  • walkę czas zacząć!
    2014-10-21 19:13:55 Zgłoś
    Te śmieszne kampanie ... żenada to co oferowali w każdym ośrodku zdrowia jest dostępne za darmo! Szkoda,że ten nasz gminny ciemnogród leci na to. Mam jednak nadzieje, że ludzie docenią takt i kulturę, a przede wszystkim to co zrobione.
    • oj tak
      2014-10-21 20:16:35 Zgłoś
      docenimy to co zrobione, docenimy... podziękujemy Panu burmistrzowi bo "dzieła" jego ciężkiej pracy z inwestorami widać z 30 kilometrów...
  • Bakutil
    2014-10-21 19:40:42 Zgłoś
    Panie Chodyniecki oby tak dalej. Dzięki panu nasz zakład świetnie funkcjonuje i nadal się rozwija. Dziękujemy panu. Na pewno oddamy głos w wyborach na pana !!! A co nas i pana obchodzi jakiś Wróblik i mieszkańcy. BRAWO !!!
  • docenimy...
    2014-10-21 21:44:59 Zgłoś
    ....KULTURĘ też, zwłaszcza płatne bale dla dzieci w GOKu i imprezy zdrojowe ze stałym składem...
  • Troche danych...
    2014-10-21 23:57:00 Zgłoś
    W nadchodzących wyborach o stanowisko radnego ubiega się 13 spośród radnych obecnej kadencji. 8 z nich było radnymi w kadencji poprzedniej rozpoczętej wyborami z 2006 roku. Wbrew pozorom to nie przede wszystkim radni Komitetu Wyborczego wystawiającego burmistrza Farbańca są "etatowymi" radnymi. O trzecią (może czwartą kadencję ubiegają się takie osoby jak Kazimierz Kielar, Stanisław Stapiński, Tomasz Rajnik (wszyscy z PIS), Andrzej Wiernusz, Marian Różowicz, Tadeusz Chodyniecki, Michał Chentosz i Krystyna Przybyła Ostap (z KKW SR-R). Czy to dobrze? Jak to nazwać? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć w następnym poście.
  • porażka
    2014-10-22 00:11:24 Zgłoś
    treść komentarza usunięta
    • Do mieszkanki...
      2014-10-22 00:45:36 Zgłoś
      Jeśli chciałaś się przysłużyć Jasiowi Pelczarowi to trafiłaś kula w płot. Pokazałaś jak będzie prowadzona kampania wyborcza twojego kandydata. Postawienie publicznie kryminalnego zarzutu konkretnej osobie wymienionej z nazwiska jest przestępstwem. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby do ciebie zapukali smutni panowie i poprosili o dowody. Jeśli je masz, śpij spokojnie... Nie straszę, tylko nie podoba mi się taki sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Już raz na agresji twój kandydat się przejechał.
  • Ciekawostka..
    2014-10-22 00:35:54 Zgłoś
    Jeszcze w poprzednich wyborach w skład obwodowej komisji wyborczej nie mogli wchodzić członkowie rodzin kandydatów. Od tych wyborów mogą. To ewidentny bubel ustawodawczy. Rodzi się pytanie: czy jednak z faktu, że mogą to powinni? Na ogłoszonej liście członków OKW pełno członków rodzin kandydatów. Jeszcze kilka takich nowinek wyborczych, a na wybory będą chodzić tylko kandydaci i ich rodziny. Bliższe i dalsze.
    • członkowie komisji
      2014-10-22 08:25:27 Zgłoś
      Mi się też to nie podoba, tym bardziej, że tak jest też w komitecie do którego jest mi "najbliżej". A że było losowanie, to i tak wszystkich zgłoszonych nie poznaliśmy. Nie ma się co jednak "dziwić": 3 stówki płacą...
  • łapówki?
    2014-10-22 05:46:44 Zgłoś
    Oj coś mi się wydaje że prekraczamy nieprzekraczalne granice. Sugerowanie że ktoś wziął łapówkę? To już oskarżenie a nie o to tutaj chyba chodzi. Od tego jest policja i prokurator a nie forum. Zalecam ostrożność.
  • prawo wg nadziekiew
    2014-10-22 09:37:03 Zgłoś
    jak to się robi-mieszkając w lublinie kasuje się kasę za staże-fikcja
    • nick odpowiada treści
      2014-10-23 11:19:27 Zgłoś
      Tytuł postu jest komentarzem do durnego insynuacyjnego postu.
  • Śmietanka
    2014-10-22 16:09:59 Zgłoś
    W Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 w Rymanowie zasiada sama śmietanka. Nawet Osoba, co dzień odwiedzająca totalizator. Jeszcze mało mu forsy.
  • Stare
    2014-10-22 21:48:19 Zgłoś
    niekturzy dotychczsowi samorzadowcy juz sie wypalili w zwiazku tym nalezaloby wprowadzic mlodszych z zachowaniem parytetu bo oni w nastepnych kadencjach beda niesli ciezar odpowiedzialnosci za nasz rozwoj licze nato i mysle ze demokracja tak zaowocuje
  • Jak obstawiacie?
    2014-10-24 14:04:00 Zgłoś
    Jak Wam się wydaje, jaki będzie główny temat kampanii?
    • kampania
      2014-10-24 20:38:04 Zgłoś
      A będzie jakaś w ogóle??? na razie cisza i spokój. Może to ciszą przed burzą?????
      • Pożyczki
        2014-10-24 22:40:31 Zgłoś
        Nieprawda, kampania już trwa. Wszystkie tablice ogłoszeń w Rymanowie pozaklejane reklamami... pożyczek. Miejsca na plakaty wyborcze sensu stricto nie zostawiono. Coś by zrobić z tym chuligaństwem.
  • Czyli, że słabo
    2014-10-25 13:29:54 Zgłoś
    Czyli nie ma żadnych spotkań, debat, itp?
  • debata?
    2014-10-28 14:53:28 Zgłoś
    Debat nie ma? A po co debata? Lud ciemny i niekłopotliwy nie zadający pytań to po co debata? Jak bydło do urny oddać głos i wypierniczać do domu! A na debacie to się jeszcze czegoś dowiedzą i co wtedy? Na kogo zagłosują? Teraz to wiedzą przynajmniej....
  • Płatny parking przy ośrodku zdrowia
    2014-10-28 17:11:24 Zgłoś
    Bardzo ciekawi mnie czy nowy burmistrz nadal będzie utrzymywał się przy tym że parking dla chorych przy ośrodku zdrowia ma być płatny to jest porostu chore
  • racja
    2014-10-28 17:48:48 Zgłoś
    pobieranie opłat parkingowych przy Ośrodku zdrowia jest nabijaniem kasy gminnej na chorych. Czasem korzystam z pomocy lekarskiej w przypadku chorego dziecka. Trzeba zatrzymać się jak najbliżej żeby dwuletnie dziecko z gorączką prawie 39 stopni przenieść szybko w zimie do poczekalni a tu parkingowy. Szukam drobnych, brakuje. Z 20 złotych wydaje i wydaje i wydaje. A dziecko telepie się i płacze. Porażka z pobieraniem opłat na tym parkingu.
  • parking na Rynku
    2014-10-28 18:56:28 Zgłoś
    skoro temat parkingu, to zapytam o jedną rzecz. Zbierana opłata za postój na rynku trafia do klubowej kasy piłkarzy Startu Rymanów. Ale drużyn jest więcej. Dlaczego to Start jest uprzywilejowany? A może niech ta kasa idzie na lepszy cel. Na przykład darmowe obiady dla dzieci szkolnych. I po co lata tam parkingowy, skoro można postawić parkometr i już.
    • parkingi
      2014-10-30 17:21:23 Zgłoś
      Popieram to że parkingi powinny być płatne i dochód z tego interesu nie powinien iść ani na Start Rymanów ani na żaden inny klub w Gminie tylko na zacny cel. Jeżeli by podzielić kasę na inne kluby to ktoś musiał by prowadzić działalność gospodarczą a z tym związany jest koszt utrzymania księgowego ,,wspólnego". Obecnie Start Rymanów prowadzi działalność gospodarczą i korzysta z Biura Podatkowego ,które musi co miesiąc opłacać.
  • parking
    2014-10-28 20:25:46 Zgłoś
    zróbmy bezpłatny parking obok ośrodka a tego samego dnia żaden chory nie zatrzyma się tam bo porostu nie będzie tam wolnego miejsca!!! przecież jak kierowca ma do wyboru płatny parking na rynku a bezpłatny przy ośrodku to jak myślicie gdzie się zatrzyma????
  • Koszmar
    2014-10-28 23:10:26 Zgłoś
    Kiedy czytam komentarze częstego pacjenta,matki i ererera robi mi smutno i przykro. Ci ludzie gotowi są pójść do wyborów i głosować przeciwko aktualnemu burmistrzowi, ponieważ nie podoba się im, że parking jest płatny. Inny kandydat, kandydaci chcą zyskać głosy piratów drogowych, kwestionując istnienie fotoradarów. A może któryś z kandydatów obieca, że będzie można do sklepu Centrum wjeżdżać samochodem, a w niedziele parkować wokół kościoła.Oczywiście bezpłatnie.
    • pparking
      2014-10-29 00:04:47 Zgłoś
      a po co mamy straż miejską?Czy to nie oni zajmują się mandatami na rynku to niech zajmą się też parkingiem pod ośrodkiem jeżeli taki delikwent parkujący na parkingu dla chorych unika opłaty na parkingu na rynku.Czy po prostu nasza władza nie widzi żadnego rozwiązania i parking nadal będzie płatny.
      • parking
        2014-10-29 07:53:32 Zgłoś
        Idąc do przychodni, mówię Panu na parkingu, że do lekarza na chwilkę, po receptę - a on proszę bardzo. I nie każe mi płacić. Tam pracują fajne chłopaki, tylko poza krytykanctwem na potęgę pomyśleć jeszcze trzeba, a może i się odezwać? 1zł, to jest opata symboliczna, nie populistyczna! A dzięki temu zapewnia porządek przed ośrodkiem, A Straż Miejska powinna stać przy każdym samochodzie i pytać kierowców, gdzie idą? tak? I właśnie ta symboliczna złotówka, jest rozwiązaniem problemu parkowania w Rymanowie!
        • och, co za ulga...
          2014-10-30 19:09:29 Zgłoś
          Okazuje się, że są w Rymanowie ludzie, którzy nie stracili zdrowego rozsądku, nawet gdy podpisują się diabelskim nickiem. A może dlatego?
    • Oj Estebanie...
      2014-10-30 07:28:58 Zgłoś
      Pan Esteban to ciekawa postać (jedna?). Wszędzie go pełno i wszystkich przekonuje że "moja racja jest najmojsza". Facet chyba ciągnie jakiś dodatkowy etat w gminie. Może to taki nasz lokalny PR-owiec? ;) To już za późno Panowie i Panie, mleko się rozlało.
      • Oj Pedro...
        2014-10-30 15:14:34 Zgłoś
        Dziękuje za uznanie. Ale mam wrażenie, że cię moja aktywność boli. Czy masz pod adresem tego co piszę jakieś konkretne uwagi? Podziel się nimi. Na tym polega dyskusja, a nie na insynuacjach.
  • pparking
    2014-10-29 00:09:47 Zgłoś
    a po co mamy straż miejską?Czy to nie oni zajmują się mandatami na rynku to niech zajmą się też parkingiem pod ośrodkiem jeżeli taki delikwent parkujący na parkingu dla chorych unika opłaty na parkingu na rynku.Czy po prostu nasza władza nie widzi żadnego rozwiązania i parking nadal będzie płatny.
    • propozycja
      2014-10-29 09:14:46 Zgłoś
      Myślę, że częsty pacjent zamiast formułować mało rozsądne propozycje zgłosił się do odpowiednich organów, by uzyskać na stałe prawo do bezpłatnego parkowania. Pomysł by straż miejska czuwała na parkingu przy przychodni i sprawdzała czy korzystają z niego tylko chorzy jest delikatnie mówiąc niepoważny. I proponuję, by nie zamulać tego forum tym tematem.
      • parking
        2014-10-29 11:48:30 Zgłoś
        A ja myślę że na tym forum powinna liczyć się bezstronność a pan czy tam pani Esteban Peres chyba trzyma czyjąś stone.
        • hehe
          2014-10-29 19:15:28 Zgłoś
          z całym szacunkiem, ale bezstronność to jest bezmyślność. Jeżeli, ktoś myśli zawsze wybiera czyjąś stronę - najczęściej swoją :)
        • Esteban
          2014-10-30 07:26:53 Zgłoś
          Zamula na tym forum to Pan Esteban. Wszędzie go pełno i wszystkich przekonuje że "moja racja jest najmojsza". Facet chyba ciągnie jakiś dodatkowy etat w gminie. Może to taki nasz lokalny PR-owiec? ;) To już za późno Panowie i Panie, mleko się rozlało.
        • do cz p
          2014-10-31 17:07:55 Zgłoś
          Śmiechu warte, zamiast dyskusji na argumenty co i raz ktoś zastanawia się, a czyją to stronę trzyma dyskutant. A tak naprawdę, w tych wyborach, i mnie i wielu innym wyborcom trudno jest trzymać czyjąś stronę. Nie ma wśród kandydatów osób z mojej bajki. Trudno byłoby także mi utożsamiać się, z którymś z komitetów wyborczych. Stąd mam pewien luksus - mogę na te wybory patrzeć z dystansem. Jedno jest dla mnie pewne, niezależnie kto wygra wybory, układ lokalny (układy lokalne) nie ulegną zmianie.
  • jakie plany?
    2014-10-30 13:58:36 Zgłoś
    jestem bardzo ciekawy, jakie plany inwestycyjne, jakie założenia budżetowe mają kandydaci na Burmistrza. Na razie straszna wyborcza cisza, żadnych spotkań, debat.Niech coś się odbędzie w Rymanowie, w GOKu albo kinie. Chętnych nie zabraknie aby posłuchać obu kandydatów. Czemu Rymanów? Największa miejscowość, każdy też może dotrzeć z innych lokalizacji na spotkanie w godzinach popołudniowo-wieczornych. Pomyślcie o nas - wyborcach!
  • troche faktów
    2014-10-30 21:27:46 Zgłoś
    1. Zapłacono podwójnie za budowę ORLIKÓW OK 1 MLN, 2. Za lata bycia zastepcą obecny w podzience Panu R załatwił ciepłą, i płatna posadkę w Ośrodku Zdrowia, 3. 15 wiatraków czeka na budowę, a raczej na wynik wyborów wys 150m bagatela. 4. W obecnych komisjach siedza np: żona i córka Pana sekretarza, żona Pana informatyka, itp.Czyżby to wynik losowania?, To tylko niektóre fakty. A dzisiaj obecna władza zadłużyła gminę na ponad 20 mln, zapewne po wyborach utworzy stowarzyszenia w szkołach. Idzmy na wybory i wybierzmy kogoś innego, kogos kto zmieni ten grajdoł
    • ...
      2014-10-31 08:08:03 Zgłoś
      Podczas tych wyborów nie da się wybrać nikogo lepszego, niż urzędujący Burmistrz... Sorry, takich mamy kandydatów :)
    • Jeszcze im mało.
      2014-10-31 14:19:18 Zgłoś
      To prawda, w Komisjach Wyborczych miejsca pozajmowały rodziny pracowników Gminy. Zamiast dać szansę młodym ambitnym, z ubogich rodzin to jeszcze im mało. O jakim losowaniu mowa? To sielanka, gminna śmietanka.
      • losowanie
        2014-10-31 16:54:39 Zgłoś
        Jak rozumiem nie wiesz na czym polegało losowanie. Każdy komitet wyborczy zgłaszał po jednej osobie na konkretną komisję nr 1, 2 itd. W tym roku komitetów jest więcej niż miejsc w komisji, dlatego było losowanie wśród komitetów na każdą komisję. Żeby mieć szansę bycia w komisji musiałbyś być zatem zgłoszony przez konkretny komitet do konkretnej komisji. Czy jasno się wyraziłam?
    • Tego jest znacznie więcej
      2014-11-03 07:29:18 Zgłoś
      Fakt jest taki że w poprzednich wyborach dałam sie nakręcić strachem i poszłam na Farbańca ale teraz widzę że źle zrobiłam. W tych wyborach zagłosuję na Pelczara, nie wiem czy spełni oczekiwania mieszkańców ale moim zdaniem na pewno będzie lepszy niż Farbaniec.
  • Niejasność
    2014-10-31 08:10:41 Zgłoś
    Istnieje pewna niejasność, jeśli chodzi o Obwodową Komisję Wyborczą w Okręgu Nr.1 w Rymanowie. Skoro Pan Krukar Jerzy reprezentuje Nasz Rymanów to dlaczego Pani Haduch Barbara reprezentująca PiS będąca w Zarządzie Nasz Rymanów jest również w Komisji. Dwie osoby z tego samego ugrupowania. Jest to nie uczciwe. Nie chciał bym tego dalej komentować ale powołam się na wcześniejszy komentarz. Jest to śmietanka rymanowska tylko niesmaczna. A jeśli chodzi o Pana Czesława Szajnę to niech sobie da spokój z kandydowaniem i da szansę młodym. Przecież to żaden społecznik tylko podwładny obecnego Burmistrza.
    • komisje
      2014-10-31 13:40:02 Zgłoś
      To proste: musiała zostać zgłoszona z listy PiSu i z tej listy została wylosowana. Na podobnej zasadzie p. Krukar z listy NR. Można być w partii (albo tylko z jej listy się zgłosić) i w stowarzyszeniu jednocześnie. A któż u nas się przejmuje opinią ludzką, jak to wygląda, że w komisjach są wciąż te same osoby, albo członkowie rodzin... W tych wyborach parcie do komisji było sporo, bo i kasa niezła.
  • xxx
    2014-10-31 19:41:21 Zgłoś
    A W KOMISJACH ZNOWU TE SAME GĘBY-WALĄ PO ŁATWY ZAROBEK
  • Należało się tego spodziewać
    2014-10-31 22:03:56 Zgłoś
    Pomysł by podwyższyć diety dla członków komisji wyborczych, zezwolenie by w komisjach mogli zasiadać członkowie rodzin kandydatów okazał się dla wyborów zabójczy. Okazało się, że od wyborów ważniejsze będzie załapanie się do komisji. Wcześniej jeszcze fatalnym pomysłem były bezpośrednie wybory burmistrza bez ograniczenia liczby kadencji. Proste zaproszenie do tworzenia nieformalnych, zabójczych dla demokracji lokalnych układów. Brak też jakiegoś uzasadnienia dla ograniczenia liczby kadencji dla radnych. No i ta partyjność bez partii na terenie gminy. To przecież chore, by kandydatów mogły zgłaszać partie, które w danym środowisku nie istnieją, nie przejawiają na codzień żadnej działalności. A miało być tak pięknie. Czas wyborów - czas szczucia (p.sprawa fotoradarów), chamstwa (p. komentarze powyżej), bełkotu (p. komentarz patrioty) i zero rzetelnej dyskusji.
  • troche faktów
    2014-11-01 06:47:55 Zgłoś
    Esteban Peres piszący powyżej jest ignorantem wszystkich piszących na tym forum. On jedyny ma prawo osądzać, mimo ,że nie rozumie słowa fakty- odsyłam do słownika.Staje się "strażnikiem" tego forum. Sugeruje czytającym że tylko ja mam racje. Pozdrawiam wszystkich piszących i czytających.
    • Brawo
      2014-11-01 16:05:28 Zgłoś
      Mądre słowa .
    • oj patrioto...
      2014-11-01 18:00:05 Zgłoś
      To nawet nie śmieszne a żałosne, Ty nawet sobie nie zdajesz sprawy z tego, że twoje pierwsze zdanie, którym miałeś mnie przygwoździć jest bez sensu. Wyraz ignorant oznacza wg słownika to "osoba niemająca podstawowej wiedzy z danej dziedziny, nieznająca się na czymś". Gdyby zatem tą definicję włożyć do twojego zdania brzmiałoby ono: Esteban Peres piszący powyżej jest to osoba niemająca podstawowej wiedzy z danej dziedziny wszystkich piszących na tym forum. W tej sytuacji zarzut, ze nie rozumiem słowa "fakty" jest równie trafny. Szanowni polemiści: argumentów ad hominem w dyskusji używają jedynie ci, którzy w danej sprawie nie mają nic do powiedzenia. Czyli IGNORANCI szanowny patrioto.
  • Hej Mieszkańcy Klimkówki!
    2014-11-02 09:42:49 Zgłoś
    Czy jest tu jakiś Szwed lub Szwedka? Na kogo głosujemy? Ja mam takie typy: Z mojego okręgu do Gminy Marian Różowicz, do powiatu Boguslaw Zaforemski z PSL a na Burmistrza Wojciech Farbaniec! A jakie Wy macie typy?
    • szwed
      2014-11-02 11:52:55 Zgłoś
      Prezes Karpat Marian Rozowicz popieram :)
    • Jeśli nie jesteś jednyhm z wymienionych
      2014-11-03 07:21:35 Zgłoś
      toś mnie chłopie załamał. Prawdziwa nowa jakość! Ci Panowie, a szczególnie ten trzeci moim zdaniem powinni od mieszkańców 16 listopada usłyszeć podziękowanie... i to sromotne.
      • no nie jestem
        2014-11-03 15:28:14 Zgłoś
        Ale podaj swoje typy, na kogo głosujesz? Zróbmy taką klimkowską sondę przedwyborczą. Bo krytykować kogoś bez podania argumentów to takie ... prymitywne
  • widzący wszystko
    2014-11-02 11:04:01 Zgłoś
    Widze i słysze znowu te jabłka teraz Gmina zaczęła ten temat ruszać nawet może i dobrze bo każdemu sie przyda skrzynka z jabłkami. Pan z Pisu potrafił wyjść na Rynek rozdawać jabłka zaczepiać ludzi i znimi zamienić kilka słów wiemy że to kampania wyborcza ale sie dało miał swoich ludzi w tej akcji. A nasi dotychczasowi burmistrze co robią ?! Jak Pis rozdaje jabłka to oni też tylko wyręczają się innymi tzn: organizacjami - jak zresztą zawsze. Tak jest już od 4 lat, a jak w gminie problemy finansowe to tym organizacją najlepiej uciąć budżet, nie dać kasy na ich działalność powiedzieć że nie ma pieniędzy, ale jak włodarze coś chcą to prosto walą do nich to jest chora Polityka naszej gminnej władzy. Wstyd - A radni dotychczasowi i startujący w wyborach, może wy radni "bezradni" włączycie się w jakąś akcje charytatywną a nie chowacie sie po kontach. Powiesicie kilka plakatów i czekacie na wyniki wyborów. Zostaniecie rozliczeni 16 listopada.
    • ciekawe, co autor miał na myśli?
      2014-11-02 18:38:52 Zgłoś
      Czytam tę wypowiedź już trzeci raz i za Czorata, nie mam pojęcia, co Turyn miał na myśli?
      • ...
        2014-11-02 19:03:43 Zgłoś
        ...bo pewnie nie wiesz, że oprócz jabłek na rynku były i jabłka pod kinem tylko z innego źródła.
        • ...
          2014-11-02 19:53:38 Zgłoś
          no nie wiedziałem, to znaczy, że mamy owocową kampanię :)
  • plakaty
    2014-11-02 12:53:26 Zgłoś
    Chyba pomału coś zaczyna się dziać. Plakaty kandydatów już się pojawiają. Ciekawe, czy będą organizaować spotkania po wioskach i debaty. Póki co nic nie słychać.
  • kampania
    2014-11-02 19:07:40 Zgłoś
    Z tego co wiem są już spotkania w okolicy, będzie też w Rymanowie. Jak się odważy jeden z kandydatów będzie i debata.
  • banery
    2014-11-02 19:57:06 Zgłoś
    już wiszą po wioskach banery kandydata z PiS i jego kandydatów na radnych. Niektórzy z nich jakiś czas temu byli aktywnymi członkami PZPR, później bohatersko działali w Solidarności a teraz nagle są prawi i sprawiedliwi. Z kwiatka na kwiatek byle się dopchać, ale nie wróżę im zbyt dużego sukcesu.
    • z kwiatka na kwiatek
      2014-11-03 07:16:58 Zgłoś
      to twój wódz obecny skacze, z kim to on się już nie ściskał, gdzie on już poparcia nie szukał. ponoć i z PiS'u chciał poparcie na reelekcję ale go nie chcieli (smuteczek)
      • z kwiatka na kwiatek
        2014-11-03 07:24:13 Zgłoś
        grubo się mylisz Rocky oskarżając mnie o sprzyjanie obecnej władzy. Tak się akurat składa że nie sprzyjam żadnemu z kandydatów na burmistrza, więc za nim rzucisz bezpodstawne oskarżenie to się zastanów. Ale za to z Twojej wypowiedzi można twoją wywnioskować komu Ty sprzyjasz.. A prawda zawarta w moim komentarzu bardzo cie uraziła, a wiesz dlaczego???? Bo to prawda właśnie.
  • kandydaci
    2014-11-03 08:52:45 Zgłoś
    Nie ma list idealnych, w małym środowisku zna się przecież większość osób kandydujących dość dobrze od lat. Mam nadzieję, że dojdzie do debat, bo to też możliwość w naszych warunkach na poruszenie ważnych kwestii dla gminy i miasta. Tym bardziej, że u nas wiele osób wypisuje po forach, a spotkać się i działać w realu nie ma ochoty.
    • kandydci
      2014-11-03 10:28:39 Zgłoś
      Wydaje mi się że forum czyta i komentuje niewiele osób i po autorach widać że jest kilka aktywnych osób komentujących wszystkie artykuły pojawiające się na forum. Debaty są jak najbardziej potrzebne, ale po małych miejscowościach ludzie nie interesują się debatami, oni głosują na te same osoby od lat bo zawsze na te osoby głosowały, mimo że obecni radni (nie wszyscy oczywiście) niewiele robią a i kontrkandydatów też nie mają, bo jednak inteligentni ludzie za bardzo się w to bagienko nie chcą pchać. W poprzednich wyborach były dwie duże debaty cieszące się zainteresowaniem ( w kinie Sokół i w Domu Ludowym na Posadzie Dolnej). W pozostałych miejscowościach zjawiała się garsteczka ludzi tylko. Startowali 4 lata temu młodzi ludzie na radnych, możne trzeba było właśnie wtedy zaryzykować, no ale teraz już musztarda po obiedzie.
  • debatowac czy nie debatowac
    2014-11-03 13:03:19 Zgłoś
    Wydaje mi sie, ze Rymanowianie nie sa gotowi do rzetelnej debaty. Widac to bylo w poprzedniej kampani. PO tym gdy jeden z kandydatow powiedzial cos o rymanowskim lekarzu zostal poddany ostarcyzmowy spolecznemu, mimo, iz owy lekarz obrazil go publicznie. Zdania na temat owego lekarza nie bede ujawniac bo o zmarlych zle nie powinno sie mowic. Podczas kolejnej debaty na konkretne pytania obecny burmistrz odpowiadal, ze nie widzial i nie slyszal. Nic o przekratach i watpliwych decyzjach nie wiedzial biedaczek. To co robil u boku pana R przez tyle lat, skoro o niczym nie wiem, za co bral pieniadze? Po czym po wygranej kampani, mimo obietnicy niezatrudniania pana R szybciutko zalatwil mu prace w osrodku zdrowia, grajac na nosie swoim wyborcom. Jak z kims takim mozna debatowac?
    • debatować
      2014-11-03 14:39:14 Zgłoś
      a podobał ci się ton w jakim ten jeden z kandydatów potraktował tego lekarza????
    • Debata?
      2014-11-03 15:38:44 Zgłoś
      Dla dobra mieszkańców, ja osobiście jestem przeciwko debacie. Pisowcy znowu autokarami zjadą ze wszystkich okolic. Przywiozą sobie ponownie jakiegoś "popychacza" w stylu Kurskiego z przed 4 lat i jaki to ma sens? Gwizdy, buczenie, obrażanie, chamstwo i tyle... Jak się sympatycy PiSu nauczą kulturalnej debaty o gminie a nie robienie wszędzie wieców politycznych, wtedy proponowałbym spotkanie
  • debata....
    2014-11-03 16:48:12 Zgłoś
    Margaret powiedziałaś o lekarzy że umarł i to wystarczy,żeby go zidentyfikować. Niepotrzebnie ruszasz zmarłych. Daj spokój. Co do debaty, to rozmawiać i debatować trzeba z każdym,a zwłaszcza z kandydatem na tak ważny urząd jak burmistrz. Nie ma co zachowywać się jak PIS i mówić,że z tym gadam a z tamtym nie. Ja bym chciał wiedzieć co mają do powiedzenia kandydaci i jak sobie wyobrażają rozwój gminy. Mieszkam tu i chcę wiedzieć na kogo mam oddać swój głos i kto tutaj będzie rządzić przez następnych kilka lat.To ważna sprawa.
    • do gość, zmiany sa niezbedne !!!
      2014-11-04 12:03:52 Zgłoś
      Napisalam o fakcie, ktory mial miejsce, zaznaczajac, ze wyglaszania swojego zdania na ten temat unikam. Przeciez wszyscy wiedza, co sie wowczas stalo, nie ma czego ukrywac. Wyszlo parszywie, w obydwu przypadkach i wlasnie ta mentalnosc kaliego mnie wkurzyla. Nagle powstalo swiete oburzenia na Pelczara, tylko jednostronne. To mi sie w naszym rymanowskim piekielku nie podoba. Relatywizm i falsz. Ktos nizej napisal, ze zacznie sie kolesiostwo jesli Pelczar wygra. To ja zapytam co mamy teraz, od 20 lat w naszej gminie? Od lat, kiedy rzadzi jedna frakcja. Jak to nazwac? Nie wiem jak byloby z nowym burmistrzem, bo tego nie wie nikt. Wiem jak jest teraz i na to sie nie zgadzam. Nie chce by bylo tak jak obecnie jest, wiec ja zaglosowalabym za zmiana, bo w moim mniemaniu gorzej byc juz nie moze. Trzeba miec tylko odwage i zaryzykowac, ot co...
  • łał....
    2014-11-03 18:11:40 Zgłoś
    Znów generalizujące smęty na PiS... To się naprawdę robi nudne. Tak schematycznie: lemingowo i bez POlotu....
  • na PIS?
    2014-11-03 18:21:49 Zgłoś
    Jakie generalizujące smęty na PIS? Sama prawda. Jednak kandydatów jakimi by nie byli powinni się wypowiedzieć....
  • pis
    2014-11-03 19:09:06 Zgłoś
    Obrali dobrą strategię z tym PiS przecież kto inny jak nie mohery pójdą na głosowanie jakby dopuścili do gminy kogoś młodego kto ma inne poglądy na życie jak wymiana chodników z lepszych na lepszejsze to może i wiek wyborczy też by się zmienił.A tak mohery będą mieć chodniki a my młodzi dziury na drogach a później mówią że młody się kierownicy dorwał.
  • zagadka
    2014-11-03 20:31:28 Zgłoś
    wiecie jak kelner może zostać zastępcą kierownika????????? Zgadnijcie!!!!! Nie wiecie???? to Wam powiem. Wystarczy że ten kelner zapisze się do PiSu!!!! i z miejsca zostaje zastępcą kierownika!!! Taka sytuacja ma miejsce w Uzdrowisku Rymanów. Człowiek który był/jest kelnerem zostaje zatrudniony przez panią prezes na stanowisku zastępcy kierownika ds. sprzedaży i marketingu w rozlewni!!! Człowiek całkowicie nieznający branży, specyfiki działalności, nie pracujący w handlu, nie odróżniający ceny netto od brutto zostaje zatrudniony na takim stanowisku!!! To taki przykład do czego zdolny jest PiS i to jest fakt, któremu zwolennicy PiSu nie zaprzeczą. Tak samo będzie w Gminie po wybraniu Pelczara na burmistrza. Teraz żeby nie było że jestem zwolennikiem Farbańca, bo dla mnie ten kandydat to równie nic dobrego dla społeczeństwa i dla Gminy!!! Kto ma rozum niech myśli
    • jeden z przykładów ignorancji
      2014-11-05 11:57:58 Zgłoś
      takich sytuacji w Uzdrowisku jest wiele tam wszyscy na stołkach są pousadzani z klucza koligacji rodzinnych bądź towarzyskich... no może prawie wszyscy
  • dla zagadki
    2014-11-03 21:09:35 Zgłoś
    Słyszałem o innych kandydatach na burmistrza ale nie wiedzieć czemu zrezygnowali,albo po prostu nie chcieli startować. Co do kandydata z PIS....oj będzie kolesiostwo w gminie jak gość przejdzie,bo tak działa całe PIS. W Krośnie jest kilka frakcji tej partii. Na listy wyborcze trafili ci,którzy podpisali cyrografy a nie ci,którzy mieli program i chcieli coś zmieniać. Z Prawa i Sprawiedliwości zostało tylko "i" niestety. W gminie będzie tak samo w myśl zasady "kto nie z nami ten przeciw nam". Szkoda że nie ma innego kandydata jakiegoś młodszego... Mógłby wiele świeżość a tak... wybór między cholerą a dżumą.
  • dla zagadki
    2014-11-03 21:11:43 Zgłoś
    W ostatnim zdaniu ma być "Mógłby wnieść wiele świeżości a tak.".
  • spoko
    2014-11-03 21:22:42 Zgłoś
    niestety, nie mamy żadnego wyboru, nawet gdyby był jakiś młody dobry kandydat to i tak niestety nie miałby szans. Ludzie nie lubią nieznanego, wolą wybrać człowieka który już "był" nieważne że nic nie robi, nieważne że jak już coś zrobi to źle, ważne że był czy to w gminie czy to w powiecie. Tak głosują starsi a młodzi niestety nie chodzą na wybory jakoś gremialnie bo zrazili się porostu do polityki, bo ich się olewa i nie słucha, wytyka im się brak doświadczenia, ale nigdzie nie pozwala zdobyć tego doświadczenia. W myśl filozofii i wymogów obecnych pracodawców, kandydat do pracy powinien mieć 25 lat, 10 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku, powinien być dyspozycyjny, znać 4 języki i pracować za 1600 brutto a i najlepiej żeby miał orzeczony stopień niepełnosprawności. Ot, to Polska właśnie.
  • zdruzgotana
    2014-11-03 21:52:39 Zgłoś
    Pewnie w tym co mówisz jest trochę prawdy. Ale jakieś dziwne mam wrażenie,że jeśli by się pojawił jakiś młody człowiek to mógłby się okazać czarnym koniem i wygrać wybory. Historia zna takie przypadki jak to mówią. Może i u nas tak by się stało. Kto wie! A czy młodzi nie chodzą do wyborów? Pewnie też,ale nie wszyscy. Może gdyby był młody kandydat w wieku około 35-40 lat to by poszli. Nigdy nic nie wiadomo. Ja mam tylko nadzieję,że nowy i obojętnie czy "stary" burmistrz jednak zechce coś dobrego dla gminy zrobić np powstrzymać jednak budowę tych cholernych 15 wiatraków które mają ponoć tu być. Mam taką nadzieję że choć to zrobi.
  • do gość
    2014-11-04 12:07:10 Zgłoś
    Napisalam o fakcie, ktory mial miejsce, zaznaczajac, ze wyglaszania swojego zdania na ten temat unikam. Przeciez wszyscy wiedza, co sie wowczas stalo, nie ma czego ukrywac. Wyszlo parszywie, w obydwu przypadkach i wlasnie ta mentalnosc kaliego mnie wkurzyla. Nagle powstalo swiete oburzenia na Pelczara, tylko jednostronne. To mi sie w naszym rymanowskim piekielku nie podoba. Relatywizm i falsz. Ktos nizej napisal, ze zacznie sie kolesiostwo jesli Pelczar wygra. To ja zapytam co mamy teraz, od 20 lat w naszej gminie? Od lat, kiedy rzadzi jedna frakcja. Jak to nazwac? Nie wiem jak byloby z nowym burmistrzem, bo tego nie wie nikt. Wiem jak jest teraz i na to sie nie zgadzam. Nie chce by bylo tak jak obecnie jest, wiec ja zaglosowalabym za zmiana, bo w moim mniemaniu gorzej byc juz nie moze. Trzeba miec tylko odwage i zaryzykowac, ot co...
  • do Margaret
    2014-11-04 12:32:00 Zgłoś
    ... Przecież pan Pelczar, nie jest postacią anonimową, w samorządzie działa od jakichś 20 lat i mam wrażenie, że opinie na jego temat (w tym oburzenie) są sumą tych 20 lat działalności. I uwierz mi, że ludzie znający go i śledzący jego 20 letnie poczynania jako samorządowca doskonale wiedzą, jak wyglądały by jego rządy w Gminie i stąd ta niechęć... Ja nie będę ryzykował, poprostu wybierę stabilny, spokojny rozwój, który gwarantuje naszej gminie Wojciech Farbaniec
  • do gość
    2014-11-04 15:21:39 Zgłoś
    Skoro tak wiele masz do powiedzenia o rzekomej zlej opini Pelczara, to prosze rozwin mysle. Bo poki co sa to tylko paszkwile, bez pokrycia. Pelczar to czlowiek szanowany w powiecie i majacy duze poparcie, skoro wciaz jest wybierany do powiatu. Swoja skutecznosc pokazal chocby zalatwiajac dla Sieniawy znak ograniczenia predkosci w dwa tygodnie, podczas gdy mieszkancy prosili o to wlodarzy gminy przez kilka lat. Jest to tylko lokalny przyklad, o zrobionych drogach nawet nie wspomne, bo to jego obowiazek. W moim odczuciu wlasnie ty hipotetyzujesz, piszac co by bylo, gdyby Pelczar zostal burmistrzem. Ja teoretyzowac nie musze, bo jak jest obecnie wiem i widze i wlasnie dlatego glosuje przeciw Farbancowi.
    • grunt to mentalność
      2014-11-04 19:38:31 Zgłoś
      I tutaj właśnie wychodzi szydło z worka. Problem z czytaniem ze zrozumieniem to raz ,jak zauważyłaś napisałem "mam wrażenie" więc jest to przypuszczający tryb wypowiedzi, ale co tam.. to mało istotne! Po drugie i ważniejsze, Ty nie jesteś za kimś tylko przeciw komuś. To jest bardzo destrukcyjny sposób patrzenia na świat! Coś na zasadzie: nie będę sadzić jabłoni, po prostu wytnę u sąsiada... tego właśnie się obawiam
    • uff...
      2014-11-04 20:53:51 Zgłoś
      Nie rozumiem, dlaczego fani Pana Pelczara w niemal każdym poście robią wszystko by odebrać mu szanse na elekcję. Piszesz:"Swoja skuteczność pokazał choćby załatwiając dla Sieniawy znak ograniczenia prędkości w dwa tygodnie, podczas gdy mieszkańcy prosili o to włodarzy gminy przez kilka lat". Zaiste, bomba.
  • margaret...
    2014-11-05 08:49:10 Zgłoś
    Jeden znak załatwił przez tyle czasu? No! To gratuluję skuteczności! A jeśli mogę prosić to szczegóły dotyczące remontów dróg jakie zostały wykonane dzięki interwencji Pana Pelczara. Będę wdzięczny...
  • Powiem więcej
    2014-11-05 09:25:09 Zgłoś
    Ja bym bardzo prosiła sztabowców, sympatyków, członków PiS i innych ludzi dobrej woli o wypisanie, krótko (bo pewnie jest tego bardzo dużo) inicjatyw podejmowanych przez Pana Pelczara na rzecz rozwoju Gminy Rymanów. Wszak jak było napisane gdzieś powyżej, od 20 lat jest w samorządzie!? Myślę, że wszyscy niezdecydowani chcieli by poznać jego dotychczasowe osiągnięcia. Bo ja, na przykład nie znam ich, a szczerze mówiąc, chciałabym poznać? Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki i użytkowników forum !
  • dokonania
    2014-11-05 10:26:17 Zgłoś
    Obawiam się i pewnie słusznie,że tych dokonań to za wiele nie ma. Z tego co wiem,to Pan Pelczar jest członkiem stowarzyszenia działającego przeciw wiatrakom i nie pojawił się na spotkaniu od ponad roku,czy więcej.Za to jest jakaś dziwna sprawa,bo razem z nim do gminy idzie Pan Łożański prezes tegoż stowarzyszenia i jeden z aktywniej działających członków tego tworu. Ciekawe.Czyżby panowie wiedzieli coś o budowie kolejnych elektrowni o czym my nie wiemy i trzymają to do wyborów? Swoją drogą mieć "swojego" człowieka w Starostwie i to na takim stołku a nie móc zablokować powstania tych elektrowni? Jak to jest,że teraz Pan Jan startuje na burmistrza (któryś raz zresztą) i jaki ma plan na dalszy rozwój gminy i powstrzymanie tych budów? Mieszkam niedaleko takiego wiatraka i chcę wiedzieć czy będę miał jeszcze jeden znacznie bliżej mojego domu niż ten dotychczasowy. Proszę o odpowiedź. A czy Pan Pelczar miał jakieś dokonania ponadto ? Nie widzę takowych, poza dyskredytowaniem władzy obecnej
    • 2
      2014-11-06 13:39:25 Zgłoś
      zrozum, że Starostwo nic nie może w sprawie wiatraków zablokować. To jest TYLKO i wyłącznie w gestii Urzędu Gminy w Rymanowie, czyli Burmistrza oraz Rady Miejskiej. Tak obrazowo wytłumaczę Ci. Blok mieszkalny to od parteru: gmina, piętro to starostwo, II piętro to województwo itp. Jeżeli chcesz w swoim mieszkaniu na parterze postawić w kuchni wiatrak, to sąsiad z piętra nic do tego nie ma. Może co najwyżej szef z poddasza wydać ustawę, że w kuchni nie wolno stawiać wiatraków.
  • dobry przykład...
    2014-11-05 17:20:38 Zgłoś
    Są różne modele współpracy oficjeli powiatowych z gminami, z których się wywodzą. Jeden model to totalna krytyka i utrudnianie życia władzy gminnej. Drugi model prezentuje Pan Wicestarosta Guzik, który konstruktywnie współpracuje z gminą Miejsce Piastowe, w tym także, skutecznie, w kwestii wiatraków.
  • dobry przykład
    2014-11-05 18:35:08 Zgłoś
    Znam Pana Wicestarostę osobiście i faktycznie współpracuje z gminą jak może i pewnie dzięki temu ma tam poparcie. Nieco inaczej wygląda to u nas niestety... Totalny brak współpracy,kompletna izolacja,krytyka i torpedowanie działań gminy na wszystkie możliwe sposoby.Może według Kandydata to właściwy sposób współpracy i odpowiedni model działania?... Kto wie.... Chciałbym ,aby odbyło się spotkanie z udziałem obu kandydatów na burmistrza. Pokazało by to w którą stronę pójdzie nasza gmina i jak zachowają się obaj kandydaci w trakcie debaty. Wzywam więc obu kandydatów do podjęcia starań i zorganizowanie debaty. To jest niezmiernie ważne dla mieszkańców gminy,aby poznali zamierzenia i cele działania kandydatów na burmistrza. Mam nadzieję,że któryś z nich,albo ich ludzie to przeczytają i przekażą im uwagi wyborców.
    • ?
      2014-11-06 14:47:49 Zgłoś
      To może podaje te działania Pelczara druzgoczące gminę i podcinające jej skrzydła. Bo takie pitu pitu to sobie możesz wypisywać, jednak jeśli komuś coś zarzucasz to bądź gotowy to udowodnić. Może droga i most na Bziance to też dar pracy Farbańca którego nie udało się zniszczyć Pelczarowi? A może to jednak Pelczarowi należy za to podziękować?
      • zaraz, zaraz
        2014-11-06 20:23:15 Zgłoś
        A czy przypadkiem, nie jest to most w ciągu drogi wojewódzkiej? Nie powiatowej? Szukajcie dalej "osiągnięć"?
  • debata
    2014-11-05 21:19:29 Zgłoś
    coś mi się wydaje że takiej debaty nie będzie niestety a szkoda!! na pewno byłaby przydatna i wyjaśniła wiele kwestii.
  • Propozycja
    2014-11-05 21:53:54 Zgłoś
    Jeżeli chcecie tak bardo debaty kandydatów to może zorganizuje ją Nasz Rymanów. Zaprosi kandydatów na burmistrza do kina w Rymanowie np. w czwartek przed wyborami. Stowarzyszenie nie ma własnego kandydata więc może bezstronnie ją poprowadzić. Chętnie posłucham propozycji na najbliższe cztery lata obu panów.
  • Czy rzeczywiście...
    2014-11-05 23:00:17 Zgłoś
    Czy rzeczywiście "Nasz Rymanów" to "trzecia" siła w tych wyborach? Mam wrażenie, że po prostu kandydaci związani z Naszym Rymanowem startują z dwóch list i nie jest to opcja sympatyzująca z obecnym burmistrzem, choć kto wie czy po wyborach opcja ta się nie zmieni.
  • spotkanie
    2014-11-06 10:01:23 Zgłoś
    W dniu 10.11.2014 r. o godz 18 w Domu Ludowym w Posadzie Górnej odbędzie się spotkanie z Panem Pelczarem i kandydatami do Rady Gminy i Powiatu startującymi z list PiS. Taka informacja pojawiła się na tablicach ogłoszeń. Przyjdźcie mieszkańcy Posady, zobaczymy co kandydaci mają do powiedzenia. Niech przyjdą też mieszkańcy innych miejscowości.
  • Nasz Rymanów
    2014-11-06 11:55:18 Zgłoś
    ale bomba... W listopadowym numerze NR Stasio i Franio czy jak im tam pojechali po nauczycielach. Zrobił się syf i Dariusz Królicki zawiesił działalność w Redakcji. Bo nie wiedział co było w gazecie hahaha. To jest w tej Redakcji czy figuruje w Redakcji. A czytając pseudowywiady z kandydatami na Radnych wszelkich Szczebli to można za przeproszeniem te wypociny wyrzucić do kosza. To jest nieustające pasmo sukcesów, fanfary i owacje na stojąco. Dajmy im szansę! Wybudują lotnisko, port morski i jeszcze ze 4 linie metra. Taka skuteczność. Oj, oj, samochwała w kącie stała...
    • O Naszym Rymanowie
      2014-11-06 18:17:09 Zgłoś
      Nasz Rymanów to większość ludzi związanych z Farbańcem. Co Oni nie robią, jak obecną Władzę chwalą. A w Miesięczniku ani słowa złego o obecnej Władzy. Ręka rękę myje.
  • Debata
    2014-11-06 12:10:02 Zgłoś
    Po co mieszac w organizacje debaty Nasz Rymanow. Moze Rymanowiak cos zaproponuje?
  • miom zdaniem
    2014-11-06 15:00:32 Zgłoś
    Ludzie mają już przesyt obecnej władzy i zagłosują przeciw Farbańcowi. Wszyscy widzą układy i układziki powiązania rodzinne itp. a wykształceni, młodzi, ambitni gdzie są ? Musieli wyemigrować za chlebem.
  • do zdruzgotana
    2014-11-06 15:11:18 Zgłoś
    Wyjaśnij proszę o co chodzi z tym kelnerem, bo z tego co ja wiem to takie stanowisko ma były asystent europosła. O tą samą osobę chodzi?
  • spotkanie na Posadzie
    2014-11-06 15:18:44 Zgłoś
    Postaram się być, chociaż ma być też spotkanie w Rymanowie. Polecam tym wszystkim, którzy tak wypisują na PiS. Będą mieli okazję się wykazać, nie tylko wirtualnie.
  • A może by tak...
    2014-11-07 00:26:26 Zgłoś
    A może by tak, zamiast skupiać się na przeszłości, która se ne vrati wzorem Krosna szanowni obywatele miasta i gminy wyrazili swoje oczekiwania wobec nowych władz gminnych, niezależnie od tego kto zostanie wybrany? Napiszcie, czego byście chcieli, a nie czego nie chcieli... Dlaczego burmistrz ma sam wymyślać co potrzebne miastu, poszczególnym wioskom. I sam decydować co w pierwszej, a co w drugiej kolejności. A może później gdy taka lista powstanie poddać ją konsultacjom społecznym bądź referendum gminnemu? To co dominuje w komentarzach to jałowe utyskiwanie zgorzkniałych ludzi tkwiącym to w jednym to w drugim układzie lokalnym. A może wymusić na burmistrzu, by zaczął na poważnie realizować swoje hasło wyborcze: być bliżej ludzi i ich problemów.
    • A w imię czego
      2014-11-07 09:11:48 Zgłoś
      dawać burmistrzowi kolejne szanse? Miała dłuuuugie lata i kolejne kadencje na pokazanie na co go stać. Niestety (dla niego i jego ekipy) mleko się rozlało. NIE BĘDZIE NOWYCH POCZĄTKÓW, WYMAZYWANIA Z PAMIĘCI I UDAWANIA ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO.
      • Do K44
        2014-11-07 23:39:07 Zgłoś
        Delikatnie mówiąc mijasz się w swoim zacietrzewieniu z prawdą. Obecny burmistrz jest dopiero pierwszą kadencję. W poprzedniej był urzędnikiem w randze burmistrza. A to mleko, co się rzekomo rozlało to przypadkiem nie ten nieszczęsny fundament pod fotoradar, o którym dziś słyszałem nawet w telewizji Rzeszów i czytałem na łamach Nowego Podkarpacia. Ludzie nie dajcie się zwariować W sprawie wiatraków, które tak bulwersują niektórych są w społeczności rymanowskiej zdania mocno podzielone. Choć jestem ich zdeklarowanym przeciwnikiem, nie mam pewności czy w ewentualnym referendum przeciwnicy wiatraków zdobyli przewagę. Podobnie jest z innymi sprawami, choćby koszmarnym, z mojego punktu widzenia zagospodarowaniem Zdroju. Ale cóż poradzić, jest bardzo wielu ludzi, którym się to podoba. I tak się składa, że ci mieszkańcy gminy, którzy się z tobą i mną nie zgadzają mają do tego prawo, Zwłaszcza, gdy stanowią większość. Można nad tym ubolewać, ale tak już jest.
  • spółeczeństwo obywatelskie
    2014-11-07 07:17:25 Zgłoś
    Z przeszłości trzeba wyciągać wnioski, a oczekiwania i propozycje też są:) Osobiście liczę, że burmistrz jednak się odważy na spotkanie z wyborcami (tak jak Pelczar) i będzie możliwość poruszenia różnych kwestii. Niestety u nas standardem jest gadanie po kątach, a nic wprost. A jak ktoś się odważy, to wtedy wielkie oburzenie, bo chamstwo, bo nie tak etc. To tak jak z różnymi spotkaniami-większość osób nie chodzi na nic albo tylko na te, których jest zwolennikiem i argumentuje to np. tekstem "żeby nie robić im frekwencji". Osobiście jak się z czymś nie zgadzam, a jest to sprawa interesująca, to tym bardziej uczestniczę w spotkaniu. Esteban ma rację, takiej obywatelskiej świadomości u nas brak.
  • spotkanie
    2014-11-07 07:42:07 Zgłoś
    Było wczoraj spotkanie z burmistrzem w domu ludowym w Bziance. Na spotkaniu poza nim byli również inni kandydaci i to nie z komitetu burmistrza,ale wszyscy z innych opcji. A ile osób z Bzianki przyszło? A tak z.....15? To pokazuje jak się ludziska interesują tym,kto i co ma do powiedzenia...
    • spotkanie
      2014-11-07 09:08:27 Zgłoś
      Może po prostu już się "najedli" Pana Farbańca i nie chcą go oglądać? ;)
    • ?
      2014-11-07 11:47:36 Zgłoś
      Albo nie byli zaproszeni....Ja np.nic o takim spotkaniu nie wiedziałam, a jako mieszkanka gminy powinnam.
  • tyle i dzialalnosci wladz
    2014-11-07 12:43:27 Zgłoś
    http://rymanowiak.pl/wiadomosci/pokaz/117,listy-od-czytelnikow
  • Czytam i czytam ...
    2014-11-07 13:30:57 Zgłoś
    Przejrzałem bardzo uważnie informator samorządowy Gminy Rymanów i powiem wprost: jestem zadowolony! Jak na nie najbogatszą gminę w biednej części Polski, to jest super! Powstają Oliki, Remontowane są domy ludowe, fundusze sołeckie zastępuję promowane nagle budżety obywatelskie. Budują drogi, montują oświetlenie. Oświata jest na najwyższym poziomie ze wszystkich gmin powiatu! Przy gminach ościennych takich jak Besko, Iwonicz, czy M. Piastowe nie mamy się czego wstydzić, wręcz przeciwnie, powinniśmy być dumni. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Spodziewam się, że post ten zostanie srogo zminusowany, ale wyrzućcie ideologię i zawiść i otwórzcie oczy! Tylko Wojciech Farbaniec gwarantuje, spokojny i stabilny rozwój!
  • do Czytelnika
    2014-11-07 14:03:53 Zgłoś
    brzmi Twoja wypowiedź jak wieczorne wydanie wiadomości jakiejś stacji komercyjnej. Niestety, nie jest tak różowo. I dobrze wiesz o tym.
    • właśnie wiem
      2014-11-07 14:18:24 Zgłoś
      Czy różowo? Pewnie nie, ale jest dobrze. Na warunki jakie mamy jest nawet bardzo dobrze. Oczywiście, gdybyśmy mieli kopalnie węgla brunatnego w gminie i podatek z niej 200 ml zł. rocznie było by lepiej. Ale żyjemy na Podkarpaciu w najbiedniejszym rejonie Unii Europejskiej, nie mamy kopalni mamy za to przyzwoitego burmistrza Wojciecha Farbańca, który dobrze rządzi gminą i mam nadzieję, że dalej będzie nią kierował!
    • właśnie wiem
      2014-11-07 14:18:26 Zgłoś
      Czy różowo? Pewnie nie, ale jest dobrze. Na warunki jakie mamy jest nawet bardzo dobrze. Oczywiście, gdybyśmy mieli kopalnie węgla brunatnego w gminie i podatek z niej 200 ml zł. rocznie było by lepiej. Ale żyjemy na Podkarpaciu w najbiedniejszym rejonie Unii Europejskiej, nie mamy kopalni mamy za to przyzwoitego burmistrza Wojciecha Farbańca, który dobrze rządzi gminą i mam nadzieję, że dalej będzie nią kierował!
  • do czytelnika
    2014-11-07 14:50:31 Zgłoś
    Oświata na najwyższym poziomie? Poproszę o konkrety gdzie jest tak wysoko, bo mój wzrok widać tego nie dojrzał. Nie mamy się czego wstydzić przy sąsiadach? A niby gdzie jak nie do przychodni w Besku czy na rehabilitacje do Miejsca jeździ wielu z nas ratować zdrowie? A jaki w Besku mają dom kultury i park....
  • retorycznie
    2014-11-07 16:11:27 Zgłoś
    a co to za twór Platforma Samorządowa?? Powinno być raczej Platforma Obywatelska!! Kto się na to nabierze panie Piwowar?? A wybór na stanowisko Burmistrza niebywale urozmaicony? Oj boją się boją nasze urzędniki i dyrektory no... może poza królową Elżbietą bo ona z każdej strony ma podparcie.
  • do M
    2014-11-07 19:08:40 Zgłoś
    Oświata, już piszę: zdawalność matur w Rymanowskim LO 100% (szkoły powiatowe nieco ponad 50%) Szkoły gimnazjalne w staninach od 7 w górę (wysoki, bardzo wysoki i najwyższy), czołówka województwa! (dane ze stron oke) Powstało przedszkole w Rymanowie Zdroju, Przedszkole językowe, prywatne ale dotowane przez gminę. O miejsce w Przedszkolu zakonnic w Rymanowie starają się rodzice dzieci ze wszystkich ościennych gmin. Mówisz, że nasi mieszkańcy jeżdżą leczyć się gdzie indziej? A ile osób przyjeżdża do Rymanowa korzystać ze świadczeń ginekologicznych, okulistycznych, laryngologicznych, inna specyfika ośrodka. A park w Besku jest bardzo ładny, ale w Bolestraszycach koło Przemyśla jeszcze ładniejszy i co z tego? Jest różnorodność i dobrze! Nie plujmy na Gminę, której wszyscy jesteśmy częścią
    • czytelniku
      2014-11-07 20:10:56 Zgłoś
      Tylko ile przy tym różnych poprawek np. w gimnazjum i ile korepetycji za które rodzice muszą płacić. Ale jak się ma informacje tylko ze stron internetowych... Przedszkole językowe nie w Zdroju tylko w mieście, i nie podpinaj inicjatywy prywatnej pod gminę. Tak samo jak przedszkola zakonnego. Nie inna specyfika przychodni, tylko większy wybór specjalistów, i nie trzeba np. wstawać o 5-ej rano. Park w Besku ma porządną scenę na występy i płytę, a nie ogrody. My zaś mamy g na wodzie. To żadne plucie, toż to deszcz pada...
  • nie, nie
    2014-11-07 21:11:57 Zgłoś
    Co do przedszkola to powiedziałem jasno, prywatne, dotowane przez gminę! Gmina nie musiała dokładać subwencji a jednak to zrobiła!W rymanowie zdroju też powstało przedszkole. Przedszkole sióstr zakonnych jest przedszkolem gminnym! Swoją wypowiedzią obrażasz zarówno Uczniów jak i Nauczycieli szkół naszej gminy, bardzo brzydko. Podważasz ich ciężką pracę. Korepetycje, to prywatna spraw rodziców i uczniów. Strona internetowa Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej jest najlepszym i najbardziej obiektywnym źródłem wiedzy o stanie oświaty. A np. w Krośnie nie musisz wstawać o 5:00 musisz przychodzić dwa dni wcześniej i koczować. Ja nie twierdzę, że w Gminie jest rewelacyjnie, ale jest bardzo dobrze i oby tak pozostało!
  • do czytelnika
    2014-11-07 21:49:36 Zgłoś
    Wiesz co? To jest jedna z nielicznych merytorycznych wypowiedzi na tym forum.I masz w niej dużo racji.
  • będzie się działo
    2014-11-08 00:07:19 Zgłoś
    czytam i tak myślę, ze ktoś ma chyba sporo pieniążków na odszkodowania za pomówienia i pisanie nie prawdy ... Pozdrawiam i "do zobaczenia" :D
  • ojjjj
    2014-11-08 07:42:18 Zgłoś
    Jak nie straszenie Pelczarem to teraz sądem? Ciekawie się robi... Do czytelnika: każdy może mieć własne zdanie na temat funkcjonowania oświaty w gminie (dla mnie wyniki to nie wszystko), funkcjonowania przychodni itd. I stoją za tym konkretne doświadczenia, fakty - z dziećmi czy np. kolejką do okulistki. A gmina nie robi żadnej łaski dotując przedszkola, bo płaci za dzieci-mieszkańców gminy. Dla Ciebie wszystko jest super, dla mnie nie. I tyle.
  • ojjjjj.
    2014-11-08 14:09:56 Zgłoś
    Panem Pelczarem nie ma co straszyć, bo to nie Baba Jaga. Kibicować trzeba każdemu,kto ma pomysł i ochotę zmieniać na lepsze gminę i miasto. Choć ostatnio widzę,że Pan Jan opublikował program wyborczy,a czy ktoś widział program Pana Wojciecha? Będę wdzięczny za wskazanie.
  • no na Rany Boskie...
    2014-11-08 20:10:29 Zgłoś
    W całej Polsce są kolejki do lekarzy, więc i są w Rymanowie. Jak ktoś chce chodzić bez kolejki i stać go na to, to leczy się prywatnie! Oskarżanie burmistrza o kolejki, to już gruba przesada! Wojciech Farbaniec, to przyzwoity i uczciwy człowiek, nie jest karierowiczem, bo gdyby nim był startował by też w innych wyborach, do rady powiatu lub województwa. Ale jemu po prostu zależy na dobru gminy! Zna się na robocie i robi to co należy!
    • Mydło
      2014-11-08 21:28:48 Zgłoś
      Ja wiem że pieniążki są potrzebne ale istnieją pewne granice... żeby aż tak bez mydła, bój się biedy ...
    • hah
      2014-11-09 20:15:06 Zgłoś
      a wiesz że nie chciał startować do sejmiku? wiesz to? :D
  • czytelniku
    2014-11-08 21:06:45 Zgłoś
    podziel się z ziomkiem ziołem, pojaramy razem. Też chcę taki odlot ....
  • czytelniku
    2014-11-09 18:04:34 Zgłoś
    Zważywszy na Twoje upodobania lepsza będzie inwokacja do św. Cecylii...
  • witam
    2014-11-12 19:39:10 Zgłoś
    JESTEM NOWY na tym forum.Przeczytałem wszystkie posty, pojawiło się nazwisko pana Łożańskiego, jako prezesa stowarzyszenia przeciw wiatrakom. Słyszałem od osób trzecich że sprzedał grunt pod budowę wiatraka.Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to jedno z drugim się gryzie.Czy ktoś coś wie w temacie.pozdrawiam wszystkich.
  • zły informator
    2014-11-12 21:18:40 Zgłoś
    źle słyszałeś niestety. Ja natomiast słyszałem, że obecni radni mieli jakieś umowy sprzedaży gruntu pod wiatraki. Prawda?
  • do nowego
    2014-11-13 00:16:49 Zgłoś
    Z tego co znam Państwa Łożańskich - wszystkich - to oni tylko grunty kupują i to za soprą kasę. O zbyciu przez ktoregoś kawałka ziemi nie wierzę. Ten który mieszka w Rymanowie to nie ma gruntów więc co miał sprzedawać? Pozdrawiam
  • zaslona dymna
    2014-11-13 02:47:43 Zgłoś
    Wyglada na to, ze kwestia roli starostwa w budowie wiatrakow to taka troche zaslona dymna dla obecnej ekipy, cos w stylu afery pod krzyzem i podnoszenia podatkow w zeszlym roku. Nie o role starostwa nalezy sie martwic a o role burmistrza i rady gminy, obecnej i poprzedniej ekipy. Bo to ci ludzie sie na to zgodzili. To ich nalezy rozliczyc. Moze wlasnie czas zmienic radnych, bo jak widac obecni dosc miernie walczyli o interes mieszkancow, skoro wiatraki mamy. Bardzo latwo ustalic, kto za tym w gminie stoi i podac nazwiska. Tylko czy ktos sie odwazy? Estebanie, wzywam Cie do tego zadania, jestes bardzo skrupulatny w tlumaczeniu burmistrza wiecej podaj nam teraz dane, o ktore prosze. A moze sa to dla Ciebie zbyt niewygodne fakty? dekonspirujace?
    • Odpowiadam na wezwanie...
      2014-11-13 19:47:51 Zgłoś
      Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem lokalizacji wiatraków na terenie, na którym zostały zbudowane zarówno ze względu na ochronę krajobrazu, jak i ich nieekonomiczność. Uważam, że gmina (rozumiana jako jej władza a także jako społeczność) podobnie jak to miało miejsce w wielu regionach (gminach) kraju miała możliwość realnego zablokowania tych inwestycji. Więcej niektórzy cieszyli się, bo można będzie na tym zarobić, inni że wzbogaca krajobraz i przyciągną turystów, jeszcze inni cieszyli się, że w Rymanowie potanieje energia, bo przecież energia wiatrowa jest za darmo. Czy jak wiatraki powstawały słyszeliście jakieś protesty? Kiedy wiatraki powstały powstało stowarzyszenie "Stop wiatrakom". Byłem na wszystkich spotkaniach przez nie organizowanych. Z Rymanowa było zaledwie kilkanaście osób. I doszedłem do wniosku, że mojego negatywnego stosunku do wiatraków nie podziela zbyt wiele osób. I doszedłem do wniosku, że nie ma sensu w Rymanowie walka z wiatrakami. Szkoda życia. cdn.
      • c.d.
        2014-11-13 19:57:12 Zgłoś
        O swoim stosunku do wiatraków poinformowałem Burmistrza. Miał inne zdanie na ten temat niż ja. i rozstaliśmy się z rozbieżnymi przekonaniami. Uznając, że zbudowane wiatraki to fakt, którego już nie da się odwrócić, a co byłem wynikiem opieszałości Sejmu w sprawie uchwalenia ustawy o odnawialnych źródłach energii, z e zgrozą patrzę na kierunek prac w tej sprawie, w sytuacji gdy tysiące wiatraków stoi. Jeśli bowiem sejm uchwali, że wiatraki nie będą mogły stać bliżej od zabudowań niż 3 km (2 km, 1 km), to nie uderzy to w tych, którzy wiatraki pobudowali, ale tych którzy będą chcieli się w odległości 3 km (2 km, 1 km) pobudować. I tak się ta szlachetna walka z wiatrakami może skończyć.
      • c.d.
        2014-11-13 19:57:25 Zgłoś
        O swoim stosunku do wiatraków poinformowałem Burmistrza. Miał inne zdanie na ten temat niż ja. i rozstaliśmy się z rozbieżnymi przekonaniami. Uznając, że zbudowane wiatraki to fakt, którego już nie da się odwrócić, a co byłem wynikiem opieszałości Sejmu w sprawie uchwalenia ustawy o odnawialnych źródłach energii, z e zgrozą patrzę na kierunek prac w tej sprawie, w sytuacji gdy tysiące wiatraków stoi. Jeśli bowiem sejm uchwali, że wiatraki nie będą mogły stać bliżej od zabudowań niż 3 km (2 km, 1 km), to nie uderzy to w tych, którzy wiatraki pobudowali, ale tych którzy będą chcieli się w odległości 3 km (2 km, 1 km) pobudować. I tak się ta szlachetna walka z wiatrakami może skończyć.
  • świetna linia obrony
    2014-11-13 08:04:00 Zgłoś
    Cóż, próba obrony burmistrza i radnych polegająca na przezuceniu winy na osoby ktore sprzedaly dzialki, brylant!!! a) czy osoby ktore sprzedawaly dzialki wiedzialy ze to pod wiatraki? b) sprzedawaly inwestorowi czy posrednikowi? c) jesli sprzedam komus samochod a ten spowoduje wypadek to nadal za niego odpowiadam?
  • oczywiście!
    2014-11-13 08:55:05 Zgłoś
    Oczywiście, że ludzie wiedzieli że pod wiatraki! Każdy kto sprzedawał działkę wiedział że pod wiatraki (chyba że ułomny i czytać ze zrozumieniem nie umie). Co do radnych to jest dwóch takich co niezłe śmigła na tym kręcili, zgadnie ktoś którzy to? Podpowiem, że w jednym z raportów NIKu, notabene publikowanym kiedyś na tym portalu są pośrednio wymienieni.
  • wyniki wyborów
    2014-11-17 09:16:30 Zgłoś
    proszę o podanie wyników wyborów samorządowych
  • Zmiany
    2014-11-17 11:57:13 Zgłoś
    I daliście Rymanowiaki po raz kolejny d... w wyborach, te same twarze i to samo nic nie robienie. W gminie też sami ,,specjalisci''
  • Hah
    2014-11-17 14:00:50 Zgłoś
    Do An Ty byś lepiej rządziła!
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.