Dzisiaj jest: 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Wyniki wyborów Sołtysów i członków Zarzadu Osiedli

Dodano: 4 lata temu Czytane: 20802 Autor:
Redakcja poleca!

1 lutego 2015 roku przeprowadzone zostały wybory sołtysów i członków zarządu Osiedli. W gminie Rymanów wybory te odbyły się w 5 sołectwach i 2 osiedlach.

Wyniki wyborów Sołtysów i członków Zarzadu Osiedli
1 lutego 2015 roku przeprowadzone zostały wybory sołtysów i członków zarządu Osiedli. W gminie Rymanów wybory te odbyły się w 5 sołectwach i 2 osiedlach.

Poniżej wybrani Sołtysi Sołectw gminy Rymanów:
Bałucianka - Dudzik Jan
Bzianka - Przybyła Krystyna
Deszno - Ignacy Śliwka
Głębokie - Dąbrowski Janusz
Klimkówka - Kielar Kazimierz
Królik Polski - Zając Jan
Ladzin - Delimat Janusz
Łazy - Pelczar Józef
Milcza - Prajzner Mariusz
Posada Górna - Ziajka Józef
Puławy - Bruk Bronisław
Sieniawa - Bek Dariusz
Wisłoczek - Zalisz Jan
Wróblik Królewski - Szybka Adam
Wróblik Królewski - Chodyniecki Tadeusz
Zmysłówka - Buczek Bogdan

Członkowie Zarządu Osiedla Nr 1 w Rymanowie
Łabuda Jan
Królicki Dariusz
Penar Jan
Sołtysik Marcin
Szajna Czesław
Szepieniec Mateusz
Wołczański Grzegorz


Członkowie Zarządu Osiedla Nr 2 w Rymanowie
Królicki Alfred
Tomkiewicz Marek
Wiernusz Andrzej
Zając Teresa
Zięba Krzysztof


Członkowie Zarządu Osiedla w Rymanowie Zdroju
Kaliniecka Iwona
Kopecka Alicja
Langenfeld Marek
Nowotarski Stanisław
Rajchel-Lubieniecka Kinga
Wiernasz Artur


W 5 sołectwach, gdzie odbyły się wybory liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 3968. Udział w głosowaniu wzięło 1598 wyborców, co stanowi 40% uprawnionych do głosowania.
W Osiedli Nr 1 w Rymanowie frekwencja wyniosła 12%, zaś w Rymanowie Zdroju 21%. Udział w wyborach wzięło 417 wyborców spośród 2808 uprawnionych.



 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 95)
Rosnąco Standardowy
  • Pytanie
    2015-02-02 14:52:36 Zgłoś
    I teraz zarząd z pośród siebie wybierze przewodniczącego osiedla ??
  • Gratulacje dla zwycięzców
    2015-02-02 16:16:23 Zgłoś
    Grzesiek oby tak dalej!!! :D
    • zwyciężyli
      2015-02-02 21:47:02 Zgłoś
      bo jak na liście jest 7 kandydatów a obywatel jest zmuszony wybrać wszystkich ta jak nie zwyciązą:):):)???? przecież wybierano a raczej poprawniejsze sowo- głosowano!!! 7/6 - przykład - nieokreślona bliżej pod względem administracyjnym miejscowość Rymanów Zdrój. Taki sposób demokracji to tylko mogą wymyślić nasi starsi bracia.....
  • Co jest grane?
    2015-02-02 19:08:04 Zgłoś
    Dlaczego łon, łona, łono nie mogła w Posadzie Dolnej głosować? To skandal! Co za wybory!
  • wybory:)
    2015-02-02 19:25:14 Zgłoś
    kpina a nie wybory, raczej glosowanie, powiem krótko jak w PRL - dlaczego? ano dlatego : z 7-miu kandydatów wybierało sie 6-ciu tak było w Rymanowie zdroju. A dlaczego nie jednego tak jak w przypadku sołtysów??? A tak po za tym co to za twór osiedle Rymanów Zdrój? Deszno niby nie istnieje jako jednostka administracyjna , a jednak ma soltysa, a RZ przewodniczącego osiedla - A to osiedle to co to za jednostka administracyjna.
    • co to było?
      2015-02-02 20:42:09 Zgłoś
      Chochlik, jak zdecydowana większość mieszkańców Rymanowa i Rymanowa Zdroju nie ma pojęcia co to były za wybory. O ile bowiem wybieranie sołtysa na terenach wiejskich ma długoletnią tradycję, to wybór jakiegoś zarządu osiedla to czysta abstrakcja. O tym, że trzeba wybierać siedmiu (jak w Rymanowie) czy sześciu (jak w Zdroju) członków zarządu (a co to jest ten zarząd?), ci którzy szli głosować dowiadywali się od członków komisji w lokalu wyborczym. Najgorsze w tym wszystkim jest i to, że robiono wszystko, by chętnych kandydatów było jak najmniej. W Posadzie Dolnej skutkowało to odwołaniem wyborów, bo w ostatniej chwili zrezygnował jeden "nadwyżkowy" kandydat. Zrezygnował też jeden kandydat w Rymanowie Zdroju i wybory mogły się odbyć by wyeliminować jednego z kandydatów. W Rymanowie (osiedle nr 1) w wyniku wyborów wyeliminowano 7 kandydatów, którzy chcieli popracować społecznie w zarządzie osiedla.
      • c.d.
        2015-02-02 20:47:00 Zgłoś
        Mam wrażenie, że w przyszłych wyborach za cztery lata takich aspiracji już mieć nie będą, nie tylko zresztą oni. Sposób organizacji wyborów sprawia, że demokracja na najniższym szczeblu staje się fikcją. I jeszcze czeka nas żenująca walka o stołek przewodniczącego zarządu {czyli sołtysa).
        • racja aby walka nie była żenująca
          2015-02-02 21:31:45 Zgłoś
          powinno się wybierać tak jak na sołtysów: - z pośród kandydatów, 1 osobe na przewodniczącego, jak już tak musi się nazywać gospodarz "osiedla" - pisze w cudzysłowiu - bo właściwe nie mam pojęcia dlaczego Rymanów Zdrój to osiedle - jakieś takie to- ni pies ni wydra..: od strony administracyjnej
      • no właśnie co to było???
        2015-02-02 21:02:52 Zgłoś
        i znowu mętna woda, Przecież w tym rzecz, sam to przyznajesz.. To w lokalu wyborczym mam się nagle dowiadywać , że glosować należy na sześciu i na dodatek bez informacji że na karcie jest tylko siedmiu a nie ośmiu??? a tymczasem obwieszczenie burmistrza podało listę 8 kandydatów. Masz racje że nie rozumie tych wyborow tzn, jak sam piszesz "jakiegoś osiedla" bo co to jest osiedle przecież Rymanow Zdrój to wieś!!!! a nie osiedle - powinien mieć SOŁTYSA
        • masz rację...
          2015-02-03 17:31:53 Zgłoś
          W tej ostatniej sprawie masz 100% racji. Ustawodawca nie przesądza, jaki rodzaj jednostki pomocniczej ma być w mieście czy na wsi. Ponieważ sołectwo ma pewne uprawnienia, których nie ma osiedle (fundusz sołecki) gminy nawet w przypadku miast tworzą sołectwa, a nie odwrotnie. Czy na terenie Rymanowa Zdroju mogą być dwa sołectwa? Oczywiście, jednostka pomocnicza jaką jest sołectwo nie musi pokrywać się z granicami administracyjnymi miejscowości. Jednostki pomocnicze mogą być tworzone nawet w przysiółkach.
  • fakt, kpina
    2015-02-02 21:56:36 Zgłoś
    Walka nie będzie żenująca, bo przewodniczącego zarząd wybierze spośród siebie (była zmiana w statucie), a w przypadku Rymanowa 1 to czysta formalność (5 na 7 osób jest z NR). Przypuszczam, że same wyniki można unieważnić ze względu na brak informacji, dezinformację i głosy nieważne. Np. co innego było na karcie wyborczej, a co innego pisało na instrukcjach naklejonych na stolikach w GOKu. Świadczy to o tym, że osoby odpowiadające za wybory nie znały zasad oddania głosu ważnego: pierwsze było 7 "i mniej", a potem 7 "nie mniej i nie więcej". Itp. Ale cała sytuacja pokazuje podejście i władzy i kandydatów. Nadzieje, że komuś zależy na dobru ogółu, a nie własnym stołeczku (mniejszym lub większym) właśnie straciłam.
  • do chochlik
    2015-02-02 22:01:25 Zgłoś
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Osiedle to jest taki twór administracjny, co do deszna to racja, dlaczego jest sołtys :O W miejscowościach typu Ladzin jest wybierany sołtys ponieważ jest to sołectwo, a tutaj głosuje się na Zarząd Gminy. PS. władzą ustawodawczą na terenie osiedla jest ogólne zebranie mieszkańców lub Rada Osiedla ale jako takiej Rady osiedla nie ma, wiec jeżeli chcecie coś zrobić to trzeba zrobić zebranie głosowanie i przedstawić to wyżej wymienionym przedstawicielom Zarządu osiedla.
    • uściślijmy...
      2015-02-03 15:33:43 Zgłoś
      osiedle to nie jest twór administracyjny tylko jednostka pomocnicza, która może obejmować całe miasto lub jego część. Zasadą powinno być, że w osiedlach organem uchwałodawczym, a nie ustawodawczym jest rada osiedla. Ustawodawca przyjął, że tylko w małych osiedlach może nim być zebranie ogólne osiedla. W gminie Rymanów przyjęto, że w osiedlu liczącym ponad 2000 dorosłych mieszkańców takim organem będzie... zebranie ogólne mieszkańców. Chodziło zapewne o to by starogreckim zwyczajem na rymanowskiej agorze od czasu do czasu spotykali się wszyscy mieszkańcy i tak podejmowali uchwały. Zgodnie z ustawą takie zebranie powinno wybierać zarząd osiedla - organ wykonawczy. Dlaczego w Rymanowie zamiast wybrać radę osiedla - organ uchwałodawczy wybiera się zarząd? Wiedzą to tylko światli autorzy statutów. że się to kupy nie trzyma? No cóż organ nadzorczy czyli wojewoda nie wniósł zastrzeżeń.
      • ponad 2000???
        2015-02-03 17:35:47 Zgłoś
        czyżby w Rymanowie Zdroju było ponad 2 tyś dorosłych obywateli???:) w parafii może tak- która składa sie z Deszna i części Posady Górnej, a może twórcy tego dziwacznego tworu jakim jest Rymanów Zdrój dodali jeszcze kuracjuszy ?:):):)
        • to proste
          2015-02-03 18:04:28 Zgłoś
          W Rymanowie Zdroju, jest około 700 wyborców. Czy jest to liczba, która realnie jako zebranie ogólne mieszkańców może być organem uchwałodawczym? Podałem przykład Rymanowa liczącego ponad 2000 mieszkańców, ale nie chodziło mi o dokładne liczby a istotę sprawy.
          • oczywiście nie
            2015-02-03 19:41:20 Zgłoś
            I wynika z tego , że Rymanów Zdrój nie ma prawa być osiedlem jako tako , powinno być sołectwem Czy dobrze rozumuje?
            • nie do konca
              2015-02-03 20:10:54 Zgłoś
              Kwestia nie w tym czy ma prawo, ale w tym czy jest to racjonalne. W kwestii jednostek pomocniczych prawo (ustawa o samorządzie gminnym) decyzję o powołaniu lub nie jednostki pomocniczej pozostawia radzie gminy (u nas noszącej nazwę Rady Miejskiej. Może ona takie jednostki powołać lub nie. W tej sprawie powinno być porozumienie z mieszkańcami danej jednostki. Ustawodawca zezwala na powoływanie na terenach wiejskich sołectw (przyznając im pewne szczególne uprawnienia, np. fundusz sołecki), ale także jednostek o innych nazwach osiedla, przysiółki itp. Sołectwo jako jednostka pomocnicza jest czymś innym niż sołectwo w sensie jednostki administracyjnej. Można tworzyć na terenie dużych wsi więcej niż jedno sołectwo. Ze względu na fundusz sołecki korzystne jest tworzenie własnie sołectw a nie innych jednostek, np. osiedli.
              • dzięki
                2015-02-03 20:53:00 Zgłoś
                za wnikliwe wyjaśnienie, ale mam jescze jedno pytanie-czy przewodniczący osiedla zasiada w radzie miejskiej i ma głos przy uchwalaniu uchwał ?
                • odpowiedź
                  2015-02-03 22:34:33 Zgłoś
                  Ani sołtys, ani przewodniczący zarządu osiedla nie są ani radnymi, ani w inny sposób członkami Rady Miejskiej, chyba, że wcześniej zostali wybrani do Rady. Takie przypadki miały miejsce. Przewodniczący Rady ma natomiast obowiązek ustawowy powiadamiać sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli o posiedzeniach Rady Miejskiej na takich samych zasadach jak radnych, łącznie z wypłaceniem diet i zwrotu kosztów podróży, a także dostarczeniem materiałów (np. projektów uchwał itp). Oczywiście nie oznacza to, że mają prawo głosowania.
  • do M
    2015-02-03 09:38:02 Zgłoś
    Czynisz bardzo poważny zarzut organizatorom wyborów, że inna była instrukcja na karcie do głosowania inna na instrukcjach w lokalu wyborczym. Z twojej informacji wynika, że na karcie do głosowania był napis, że głos ważny to ten kiedy postawi się znak przy 7 lub mniej liczbie kandydatów, a na instrukcjach naklejonych na stolikach w GOK-u, że 7 z dopiskiem "nie mniej i nie więcej". Są to dwie wykluczające się informacje i rzeczywiście mogą stanowić podstawę do unieważnienia wyborów. Organizatorzy wyborów twierdzą, że twoja informacja jest nieprawdziwa. Jeśliby na karcie do głosowania był taki dopisek jak piszesz, to byłby on sprzeczny ze statutem osiedla. Czy potwierdzasz swoja informację?
  • oj M
    2015-02-03 12:26:38 Zgłoś
    M to tylko dużo potrafi mówić ale tak naprawdę jeszcze nic nie zdziałała. Czy wystartowała na radną, nie przecież na listach nie było żadnej kobiety a teraz też się nie odważyła tylko krytykuje organizatorów i kandydatów i pisze o podważaniu wyborów. Więcej odwagi za 4 lata Pani M
  • do M
    2015-02-03 12:45:03 Zgłoś
    M to na pewno zależy na dobru ogółu, ma pewnie swoje cv wypełnione działalnością społeczną po brzegi i od lat udziela się w społeczności Rymanowa, chciałbym zobaczyć Twój dorobek na rzecz innych, tylko żeby się nie okazało, że mocna to jesteś jedynie w buzi
  • Nie rozumiem...
    2015-02-03 13:08:13 Zgłoś
    Zaczęło się. Zamiast merytorycznej dyskusji personalne ataki. Tym razem ofiarą ma być "M", która poważyła się zwrócić uwagę na istotne nieprawidłowości jakich dopuszczono się w toku wyborów. Nowy atakując ja stosuje stary chwyt - jeśli śmiesz krytykować to pokaż swoje osiągnięcia. Wykaz się aktywnością społeczną. Chwyt zgrany i bzdurny. A może nie każdy chce grać na boisku, gdzie nie przestrzega się reguł gry, a publiczność to kibole? Prosząc M o potwierdzenie jej spostrzeżeń, nie chce jej dyskredytować. Jest wielce prawdopodobne, że było tak jak napisała. Wiem, że organizatorzy wyborów do końca nie wiedzieli, jak liczyć głosy ważne. Czy to ważne? Moim zdaniem bardzo ważne.
  • karta
    2015-02-03 14:04:43 Zgłoś
    Dopiero zauważyłam wpisy i już odpowiadam. Oczywiście obserwatorowi, bo ataki ad personam mam w dalekim...poważaniu. Było odwrotnie niż zrozumiałeś. To "pierwsze" chodziło mi, że prawdopodobnie pierwsze planowano, że głosowanie będzie na 7 i mniej osób, a później zmieniono na 7 nie mniej i nie więcej. Tak przynajmniej wynika z tego co zauważyłam. Dokładnie: na karcie wyborczej do głosowania (cały czas piszę o wyborach dot. Osiedla nr 1) widniało: "Głosować można tylko na 7 kandydatów, stawiając znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwisk. Postawienie znaku "x" w kratce obok nazwisk więcej lub mniej niż siedmiu kandydatów albo niepostawienie znaku "x" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu."
  • cd. stolik
    2015-02-03 14:06:15 Zgłoś
    Na kartce naklejonej na stoliku przy drzwiach sali GOKu (czyli w lokalu wyborczym) widniał napis: „INFORMACJA O SPOSOBIE GŁOSOWANIA ORAZ WARUNKACH WAŻNOŚCI GŁOSU W WYBORACH ZARZĄDÓW OSIEDLI. Głosować można stawiając znak "x" (dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony przy nazwiskach 7 i mniej kandydatów (mój dopisek: wyraz mniej był przekreślony długopisem?). Poniżej strzałka z napisem GŁOSY WAŻNE. I dalej taki tekst: Przyczyną nieważności głosu, jest: *oddanie głosu na więcej kandydatów niż jest wybieranych, *nieoddanie głosu na któregokolwiek kandydata, czyli nie postawienie znaku „x” w żadnej kratce. Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej. Poniżej strzałka czerwonego koloru z napisem GŁOSY NIEWAŻNE.”
  • cd.
    2015-02-03 14:08:38 Zgłoś
    Smaczku sprawie dodaje fakt, że według informacji podanych na stronie Urzędu Gminy, wzory kart do głosowania były zatwierdzone zarządzeniem 225/2014 z dnia 18 grudnia. I jak się połapać o co w tym chodzi?
  • Niepolemicznie..
    2015-02-03 15:20:13 Zgłoś
    Pisze M w ostatnim akapicie, że wzory kart do głosowania były zatwierdzone zarządzeniem Burmistrza. Może były, ale się zbyły. Miał to być załącznik nr 5, ale w chwili obecnej jest tylko załączników 4. Był ale się zbył. Można przypuszczać, że karta do głosowania w dniu wyborów była inna niż wzór zatwierdzony przez burmistrza. Można przyjąć, że była zgodna ze statutem, choć nie z elementarnymi zasadami wyborów. Bo niby dlaczego muszę głosować na siedmiu, jeśli mam zaufanie do sześciu. Także instrukcja przy drzwiach sali GOK-u była co najmniej niejasna. Do dziś znaczna część tych, którzy poszli do wyborów, nie może zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Czego wyraz dała "M", i za co ją zrugał jakiś "nowy". Domyślać się tylko można, że mający jakiś udział w tak sensownym zorganizowaniu wyborów. Co słusznie ma w wielkim ..poważaniu.
  • dodam, że
    2015-02-03 15:28:23 Zgłoś
    na wszystko o czym piszę mam dowody i sprawy nie zostawię. Nie można tak traktować mieszkańców. Kilka dni przed wyborami urzędnik mówi, że głosujemy na 7 i mniej, a w dniu wyborów muszę głosować na 7 bo inaczej mój głos nie będzie ważny. Jeśli nie będzie wyjaśnienia tej sprawy, będzie skarga na konkretne osoby.
    • dołączam się
      2015-02-03 16:47:17 Zgłoś
      jestem z Tobą, w Rymanowie Zdroju też było podobnie , najpierw miało sie glosować na 5-ciu , a przy głosowaniu komisja powiedziała mi że musze zagłosować na 6-ciu. To też warte wyjaśnienia. dlaczego więcej ? Tym bardziej że na listach ustalonych przez burmistrza był 8.
  • M lub m
    2015-02-03 15:47:32 Zgłoś
    zobaczymy M czy dotrzymasz słowa i wyjaśnisz sprawę, czy może tylko Twoje skargi skończą się na tych wpisach :)
    • co tu wyjaśniać
      2015-02-03 17:23:19 Zgłoś
      Nowy, po co ta zgryźliwość, co tu jeszcze wyjaśniać. W sprawie zamieszania przy sposobie głosowania wszystko jest jasne. Bałagan i tyle. Bardziej istotne jest to, że wybrano nie ten organ co trzeba. Zgodnie z ustawą powinno się wybierać radę osiedla jako organ uchwałodawczy zastępujący zebranie ogólne mieszkańców, a nie zarząd, który nie ma żadnych uprawnień do występowania na zewnątrz w imieniu mieszkańców jako, że jest organem wykonawczym. W tym kontekście to czy ten organ wybierało 12% czy 50% nie ma większego znaczenia.
  • głosy nieważne - ile ich było?
    2015-02-03 17:06:52 Zgłoś
    A może ktoś wie ile głosów było nieważnych w Rymanowie Zdroju. z tych 417 głosujących z liczby 2808 wyborców. Czyżby rymanów Zdrój liczył tyle ludzi ?? chyba bez Deszna:) , czy szanowna redakcja sie niepomyliła? w tych liczbach, Czy chodzi o dwa osiedla ?
  • cd głosy nieważne
    2015-02-03 17:29:49 Zgłoś
    zapewne chodzi o osiedla nr1, nr 2 ,i nr3, jednak trudno to zrozumieć, tym bardziej że protokoły na stronie gminnej mówią o trzech osiedla i liczbie uprawnionych do głosowania jednak nic ile głosów nieważnych. Czy takie wybory mogą zasługiwać na wiarygodność??
  • a jednak
    2015-02-03 19:44:22 Zgłoś
    Uważam, że jest co "wyjaśniać". Nie będę tutaj pisać dokładnie jak i co, bo po co uprzedzać fakty i "winowajców";) Śledź zatem N/nowy nie tylko świat wirtualny, ale i realny to może znajdziesz odpowiedź. W Rymanowie było 23 albo 25 głosów nieważnych, zależy jak odczytać cyferkę w protokole, a ważnych 250. Na szczęście byłam i widziałam na własne oczy, a nie byłam zdana na czytanie suchego komunikatu bez ilości głosów etc.
    • czy warto?
      2015-02-04 12:51:17 Zgłoś
      Pisząc, że w tej sprawie nie ma co wyjaśniać miałem na myśli to, że w kwestii liczenia głosów, przygotowania wyborów, w zasadzie wszystko jest jasne.Z tego nawet co sama ustaliłaś, do samego końca organizatorzy wyborów nie orientowali się, że zapis w statucie wymaga, aby dla ważności głosu głosować na taka liczbę kandydatów, ile jest miejsc w danym zarządzie. Trudno się nie zgodzić, że jest to zapis niezbyt mądry, ale jest. Błędem było, że tego nie zauważono wcześniej i nie dokonano zmian w statutach. Procedura zmian nie jest łatwa, bowiem wymaga nie tylko podjęcia uchwały, ale i jej ogłoszenia w Dziennik Uchwał UW. Ponieważ problem został ujawniony, na kilka dni przed wyborami, chyba nawet po wydrukowaniu list, wkradło się zamieszanie, które było widoczne gołym okiem. Czyj to błąd? Ojców znalazłoby się wielu. Czy warto ich szukać? Sądzę, że potrzebna jest bardziej gruntowna zmiana statutów osiedli, niż tylko sposobów głosowania. Czy powinno się czekać z tym cztery lata? Nie sądzę!
      • tak, ale
        2015-02-04 15:04:30 Zgłoś
        Uważam, że osoby odpowiedzialne (bo przecież została powołana komisja gminna do tego i znamy nazwiska konkretnych osób, nie mylić z komisją wyborczą) powinny się przynajmniej przyznać do błędu i wyjaśnić skąd to zamieszanie. Zwłaszcza, że uznano, iż mieszkańcy nie potrzebują informacji oficjalnej na stronie gminy o zasadach głosowania. Dla mnie informacja kiedy tak naprawdę ustalono zasady jest ważna, mam bowiem podstawy do pewnych działań. Błądzić jest rzeczą ludzką, ale lekceważenie mieszkańców w ważnej przecież kwestii to już inna sprawa.
        • skąd zamieszanie?
          2015-02-04 19:27:16 Zgłoś
          Zasady wyboru zarządu pochodzą ze statutu uchwalonego przez RM 30.06.2006. Te zasady nie zostały przetestowane w wyborach w 2011 roku, bo takich wyborów w żadnym osiedlu nie było. Było tyle kandydatów ile miejsc. Zgodnie z tym statutem przewodniczącego zarządu miało wybierać zebranie ogólne mieszkańców. Zanim do tego doszło w roku 2010 zmieniono przepis, ustalając, że przewodniczącego wybierze sam zarząd. Skutkiem tego w roku było powołanie zarówno zarządu jak i przewodniczącego, we wszystkich trzech osiedlach bez żadnych wyborów. Tak jak to będzie obecnie w Posadzie Dolnej. Na to, że przepis z roku 2006 nakazuje wyborcom głosować na tylu kandydatów ile jest miejsc w zarządzie, zwracałem uwagę kilkakrotnie na tych łamach, między innymi w polemice z panią z Posady Dolnej. Nikt na to nie reagował, tłumaczono mi, że to nie tak, że można głosować, na mniejszą liczbę kandydatów niż miejsc. I w takim, rozsądnym skądinąd kierunku przygotowywano wybory.
          • cd
            2015-02-04 19:37:41 Zgłoś
            Moja uwaga, uczyniona w piątek, że może to być sprzeczne ze statutem, zapewne sprawiła, że pośpiesznie zaczęto zmieniać (uściślać) interpretację, z czego wynikło opisane przez ciebie zamieszanie. Pośrednio czuję się odpowiedzialny za to zamieszanie, choć nie winien. Dla mnie sposób wybierania zarządu nie ma żadnego znaczenia, bowiem uważam, że wybierany powinien być organ uchwałodawczy czyli rada osiedla, a nie nie mający żadnych kompetencji organ wykonawczy czyli zarząd. Dlatego też uważam, że przy takim statucie,rola samorządu osiedlowego jest żadna.
  • I jeszcze inna sprawa
    2015-02-04 20:00:20 Zgłoś
    Rolę jednostki pomocniczej, zgodnie zresztą z prawem, na terenie miasta Rymanów spełnia stowarzyszenie "Nasz Rymanów". Skupia on więcej mieszkańców niż uczestniczy w pracach "osiedla". I chwała stowarzyszeniu za to. Ma on jeszcze i ten atut, że wydaje miesięcznik i inicjuje wiele akcji, które tam gdzie stowarzyszenia nie ma robi jednostka pomocnicza osiedle. Jest ważnym elementem lokalnej demokracji bezpośredniej. Szkoda, że obok stowarzyszenia nie udało się uruchomić, niezależnego od stowarzyszenia samorządu osiedlowego. Nie musiałby to być podmiot konkurujący, ale wspomagający. A tak mamy personalne dublowanie aktywności w tej samej sferze. A może by tak większość członków zarządu z NR, zrobiła gest i powierzyła funkcję przewodniczącego komuś spoza swego grona? Byłby to może nowy początek w rozwoju samorządności w Rymanowie?
  • Przestańcie Biadolić
    2015-02-05 07:24:25 Zgłoś
    Przestańcie biadolić i zamiast wietrzyć wszędzie teorie spiskowe weźcie się do roboty! Do powołania stowarzyszenia wystarczy 15 osób i można działać z, albo obok NR. Są ludzie, którzy coś robią ( rymowane szlaki turystyczne - bardzo ładna inicjatywa), Pan Grzegorz założył ten portal i odnosi sukces za sukcesem, itp.. Co z tego, że ja idę wybrać radę osiedla, kiedy znam tylko "starszych" kandydatów a o młodych, o których tak wiele czytam, pierwszy raz słyszę! Dajcie się poznać mieszkańcom, działajcie, zmieniajcie, ulepszajcie, ale na Boga - przestańcie biadolić!
  • biadolenie?
    2015-02-05 09:50:06 Zgłoś
    Dla mnie to nie biadolenie, tylko zwracanie uwagi na pewne sprawy. Dziękuję za wyjaśnienie obserwatorze, choć od początku domyślałam się, że tak to było;) W tak małym środowisku zna się (niekoniecznie osobiście) ludzi zainteresowanych pewnymi sprawami i tych, którzy komentują. We wtorek sesja, więc rozważę jakie kwestie podjąć w tym temacie. Może uzyskam odpowiedzi bez zadawania pytań;) W planie jest omówienie wyborów i nadanie nominacji.
  • aktywność
    2015-02-05 12:11:28 Zgłoś
    Dla tych, którzy tak chętnie wypisują o czynach i działaniach zamiast słów. "Aktywność" nie polega tylko na kandydowaniu do rady czy zarządu, bo nie każdy ma na to ochotę czy możliwości. Nie każdy założy też portal czy stowarzyszenie. Są inne możliwości-uczestnictwo w sesjach, spotkaniach, pisanie pism, zadawanie pytań o których inni tylko gadają po kątach, bycie w komisjach wyborczych jako członek czy mąż zaufania, zaplecze kandydatów etc. Każdy ma wolność wyboru. A pisanie na rymanowiaku też ma sens. O wielu sprawach dowiedziałam się z komentarzy mieszkańców. Jeden wie to, drugi tamto i zbiera się wiedza.
  • do M
    2015-02-05 15:00:50 Zgłoś
    "M " "Aleś się opisoł i popisoł". Weź się w końcu za robotę zamiast krytykować i miej odwagę ujawnić swoją tożsamość
    • raczej populista
      2015-02-05 16:05:58 Zgłoś
      Gdybyś czytał ze zrozumieniem, to od dawna byś wiedział kim jestem i że nie mogę się opisoć i popisać choćby ze względu na płeć. Akurat ja nie jestem z tych strachliwych co to tylko w necie odważni, albo używają za każdym razem innego nicka. Powinieneś też załapać, że ataki ad personam i pouczanie na mnie nie działają. A czy coś robię czy nie robię to już nie twoja sprawa.
    • realista
      2015-02-05 20:15:13 Zgłoś
      pokaż Ty swoją robote, oprócz czepiania się personalnie, przecież te wybory nie były tak do końca dobrze zrobione, a Ciebie to oczywiście nie obchodzi- boś realista i wiesz ,że lepiej sie nie narażać. A co do tożsamości , jeżeli żądasz od M to Ty ujawnij siebie
  • a może by tak...
    2015-02-06 09:07:21 Zgłoś
    Proponuję nowe podejście do kwestii jednostki pomocniczej jaka jest osiedle. Zgodne nie tylko z prawem, ale też z ideą tych jednostek, a także zasadami sprawnego demokratycznego zarządzania. Zakładając, że istniejące w Rymanowie osiedle, w tych granicach jakie zostały ustalone się nie sprawdza, ponieważ: a) w zebraniach ogólnych, które są organem uchwałodawczym uczestniczy nie więcej niż 30 osób, w pracach organu wykonawczego do 10 osób, a w wyborach w porywach 12%, b) stan ten utrzymuje się od niepamiętnych czasów- proponuję utworzyć grupę inicjatywną, która zaproponowałaby Radzie Miejskiej utworzenie osiedla (osiedli) o znacznie mniejszym zasięgu, w terenie gdzie mieszkańcy chcieliby współzarządzać sprawami ich bezpośrednio dotyczącymi (np. zamieszkałymi w obrębie szeroko pojętego rynku, osiedle na cegielnisku itp.).Coś na kształt terytorialnie zlokalizowanego stowarzyszenia mieszkańców. Takiemu osiedlu Rada Miejska nadałaby statut i określone uprawnienia.
    • c.d.
      2015-02-06 09:13:43 Zgłoś
      Mam przeczucie, że gdyby taka inicjatywa wyszła od mieszkańców, miałaby szanse na rozruszanie. Żeby nie być źle zrozumiały. Takie osiedle nie byłoby tworzone przeciw komuś, przeciw stowarzyszeniu, innym osiedlom... Jeśli byłoby zainteresowanie czymś takim służę wsparciem zarówno w postaci pomocy w tworzeniu statutu, a także popularyzowaniu tej idei. Aby pomysł zrealizować nie trzeba czekać cztery lata.
  • kim jest M
    2015-02-06 22:12:13 Zgłoś
    realista to chyba nie umie czytać ze zrozumieniem, przecież ,,M" to kobieta i to dobrze znana na ryneczku rymanowskim a po ostatnich wpisach to nawet wiem kto nią jest :)
    • a kim jest nowy?
      2015-02-07 08:47:10 Zgłoś
      Typowym trollem internetowym, któremu zdaje się, że jest anonimowy. Tego typu "demaskatorskie" uwagi trollu są pierdnięciem (beknięciem) w towarzystwie. Spadaj na drzewo.
  • jak zamknąć dyskusję...
    2015-02-07 08:51:46 Zgłoś
    Kiedy czytam wpisy na łamach Rymanowiaka.pl zauważam, że dyskusja ożywa, gdy dotyczy personaliów, gdy ktoś komuś przyłoży. Najlepiej poniżej pasa. Kończy się, gdy ktoś przedstawi jakąś merytoryczną propozycję. Tak było, tak jest i tak niestety będzie i tym razem.
  • ...
    2015-02-07 09:25:48 Zgłoś
    Nowy, dopiero teraz.....może rację masz. W Rymanowie wystarczy mówić wprost co się myśli i "sława" zapewniona;) Bo większość "ryneczkowych" tylko gada za plecami. Ale chyba nie o to chodzi, żeby tu demaskować, sypać nazwiskami etc. tylko coś robić w realu. Merytoryczna propozycja jak najbardziej. Chciałabym tylko, żeby EP się pojawił na sesji i tam ją przedstawił. Na razie rzuca propozycje i chce by ktoś inny je podjął.
    • daj sobie spokój z EP
      2015-02-07 09:41:08 Zgłoś
      Zdaje się, że szanowna "M" niczym się od swoich adwersarzy nie różni. Czepiła się jak rzep psiego ogona jakiegoś EP i go systematycznie tropi. Sesje Rady Miejskiej nie są miejscem, gdzie można przedstawiać różne propozycje. Takim miejscem są na przykład media. jednym z nich o niezwykłej sile sprawczej mogą być fora internetowe. Pomysły i propozycje rozwiązań nie muszą być spersonifikowane, trzeba się odnosić ich ich treści, a nie do osób które je głoszą. To nazywa się merytoryczna dyskusja. Dlatego nie z tchórzostwa, ale z zasadniczych powodów wyzwania udania się na sesję nie podejmuję. Bo to nie jest to miejsce. i ten czas.
  • ?
    2015-02-07 13:22:29 Zgłoś
    Za bardzo bierzesz do siebie to tropienie;) Po prostu czasem nawet jak nick jest inny to i tak wiadomo, że chodzi o Estebana. Nikt inny tak "tu" się nie zna na przepisach. Uważam za stratę, że nie widać go na pewnych spotkaniach.
    • przyczyna?
      2015-02-07 14:55:22 Zgłoś
      EP i innych rozsądnie myślących ludzi i do tego kompetentnych nie uświadczysz na pewnych spotkaniach z tego samego powodu, dla którego wyborcy rymanowscy powiedzieli "nie" chętnemu do pracy w zarządzie osiedla młodemu, wykształconemu (doktorat), wykładowcy wyższej uczelni w Rzeszowie, byłemu radnemu powiatowemu, mającemu doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości, kulturalnemu Panu N. Wystarczy? Czy nie uważasz, że jest to chore? Chce cię zapewnić, że ludzi, którzy znają się na przepisach, mają rozsądne podejście do rzeczywistości, jest więcej w Rymanowie niż tylko jakiś mityczny EP czy Esteban Peres.Gdyby było inaczej to czas umierać.
      • spotkanie
        2015-02-07 15:24:13 Zgłoś
        . Nie wiem dlaczego nie wybrano pana N., bo każdy wyborca ma swoje preferencje i ma do nich prawo. Jego kolegów z NR jakoś wybrali. EP, czyli Esteban jest aktywny w internecie i stąd znany wielu osobom, też z nazwiska. Skoro są ludzie chcący zmian w Rymanowie, chętnie się z takimi spotkam. Proponowałam to już dawno temu, jeszcze na krosnocity.
  • a mnie bardzo inreresuje
    2015-02-07 22:13:10 Zgłoś
    ile głosów nieważnych zostało oddanych , czy jest ktoś mądry na tym forum wie? Jest to dość istotne dla tej całej akcji wyborczej - namiastki samorządności. przecież to powinno być podane o ile te wybory i samorząd / gmina/ w Rymanowie traktuje ludzi poważnie.
    • masz rację...
      2015-02-08 09:06:03 Zgłoś
      Trudno powiedzieć dlaczego gmina tak oszczędnie udziela informacji, nawet tam gdzie nie ma żadnych powodów by cokolwiek ukrywać. Zamieszczone na BIP UG protokoły z wyborów pozbawione są takich informacji jak liczba głosów nieważnych, liczba głosów oddanych na poszczególnych kandydatów, frekwencja w poszczególnych jednostkach. Zdaje się, że gmina czeka na swojego Piotra Dymińskiego, który z takiego sposobu informowania zrobi aferę, jak to ostatnio miało miejsce w Krośnie.
      • ...
        2015-02-08 10:33:04 Zgłoś
        P.Dymiński włączył się do ogólnopolskiej kampanii upubliczniania rejestru umów. Myślę, że na Rymanów też przyjdzie czas. Tych, którzy chcą poruszyć sprawę wyborów i mogą być (bo godziny fatalne) zapraszam na sesję.
        • ?
          2015-02-08 14:40:34 Zgłoś
          A w jakim charakterze i trybie szanowna "m" chce sprawę wyborów poruszyć?
          • !
            2015-02-08 14:51:03 Zgłoś
            A proszę przyjść i zobaczyć;) Na razie pewnie w najprostszym z możliwych i dostępnym dla mieszkańców.
        • bez przesady...
          2015-02-08 15:17:12 Zgłoś
          To będzie przełomowe wydarzenie w historii gminy, kiedy to na BIP ukaże się rejestr umów i będzie się można dowiedzieć, kto odbiera śmieci od mieszkańców, bądź jaka firma zaopatruje gminę w środki czystości. Kto wymusi na gminie ujawnienie tych faktów stanie się rymanowskim Piotrem Dymińskim. Więc do dzieła "M".
          • och....
            2015-02-08 15:58:55 Zgłoś
            Akurat ta sprawa mnie na razie aż tak nie interesuje, żeby się nią zajmować. Ale kto wie, taki wykaz mógłby być ciekawy. Może jakiś mężczyzna się skusi, cała procedura jak się o to ubiegać jest opisana dokładnie;)
            • rzeczywiście
              2015-02-08 17:32:05 Zgłoś
              O jej, procedura udostępnienia rejestru umów jest prosta jak drut. Wystarczy się zwrócić o jego udostępnienie i tyle. W czym wy ludzie widzicie problem. Czy nie czujecie tego, że żadnej akcji ujawniania rejestru umów nie ma, bo nigdy te umowy nie były tajne? Jedne gminy zamieszczają je w BIP, inne udostępniają na życzenie. Obie formy są przewidziane ustawą o dostępie do informacji publicznej.
            • rzeczywiście
              2015-02-08 17:32:06 Zgłoś
              O jej, procedura udostępnienia rejestru umów jest prosta jak drut. Wystarczy się zwrócić o jego udostępnienie i tyle. W czym wy ludzie widzicie problem. Czy nie czujecie tego, że żadnej akcji ujawniania rejestru umów nie ma, bo nigdy te umowy nie były tajne? Jedne gminy zamieszczają je w BIP, inne udostępniają na życzenie. Obie formy są przewidziane ustawą o dostępie do informacji publicznej.
              • tak
                2015-02-08 19:03:23 Zgłoś
                ale BIP jest bardziej wiarygodny niż np. odpowiedź na pismo osoby prywatnej. Gdyby to było takie jawne i proste, nie byłoby takich sytuacji z urzędami jak w Krośnie.
                • czyżby?
                  2015-02-08 20:01:00 Zgłoś
                  W Krośnie nie chodzi o to czy udzielać informacji publicznej w takiej czy innej formie. Urzędnicy krośnieńscy uznali, że w rejestrze umów należy zamazać nazwiska osób prywatnych, powołując się na przepisy o ochronie danych osobowych. Sprawa wcale nie jest taka oczywista, jak by się wydawało, bo mamy tu do czynienia z konfliktem dwóch przepisów. Być może w ochronie danych osobowych osób prywatnych byli zbyt ostrożni, ale nie ma to nic wspólnego z jakimś ukrywaniem niewygodnych faktów.
        • a kiedy sesja ?
          2015-02-08 20:32:02 Zgłoś
          a kiedy ta sesja?? bo jak do tej pory to np. siedle nr 3 nie jest informowane . Prosze tylko mi nie mówcie , że na tablicy ogłoszeń jest wszystko- tak jest wszystko! i trudno dojrzeć to co istotne- a zresztą nie co dzień i nawet raz na tudzień tamtędy ludzie nie muszą chodzić. Jakby nie ogłoszenie w parafii to o tych cudacznych:) wyborach też bym nic nie wiedziała. tak wiedziała bom kobieta pomimo że mój nik taki niejasny /chochlik czyli et/ Dodam jeszcze kiedyś za wrednych czasów "szedł" tak zwany ZNAK ludzie ludziom kartke podawali , tyle przynajmniej sołtys /przewodniczący osiedla/ sie wysilił i napisał .A dziś???.
          • rtg
            2015-02-09 08:03:15 Zgłoś
            Czy to nie ma związku z ukrywaniem, to nie wiesz, bo nie jesteś p.Przytockim;) Jakoś inne polskie urzędu tego problemu nie miały i udostępniły rejestr. Prawo jest takie samo w całym kraju.
            • nie mąć...
              2015-02-09 19:59:24 Zgłoś
              Mylisz się, wiem. Z tego co napisano na stronach Krosno 24 i Krosno city wcale nie wynika, że Pan Prezydent Przytocki odmówił udostępnienia rejestru umów. Spór dotyczył tylko tego, czy w tym rejestrze powinny być jawne dane osobowe osób prywatnych. Sprawa była i jest kontrowersyjna, ponieważ chodzi tu o konflikt dwóch przepisów - o dostępie do informacji publicznej i ochronie danych osobowych.
  • protokoły
    2015-02-08 08:05:13 Zgłoś
    Jeśli nie widziałeś protokołów, które były wywieszane na drzwiach lokalów wyborczych, to najlepiej udać się do Urzędu Gminy i o takie poprosić. Można to też zrobić na wtorkowej sesji. Rymanów-Osiedle1 to 23 głosy nieważne.
    • mnie interesuje
      2015-02-08 21:57:27 Zgłoś
      osiedle nr 3
    • a dlaczego
      2015-02-08 22:00:26 Zgłoś
      właściwe gmina tzn szanowny URZĄD GMINY nie podaje tego oficjalnie na stronie? Czy coś ukrywa?
  • sesja
    2015-02-09 08:10:12 Zgłoś
    Sesja jest jutro o 9-ej w sali GOK w Rymanowie. Na stronie internetowej urzędu jest podana informacja o planie obrad. Każdy mieszkaniec może przyjść i na końcu zabrać głos: zapytać o interesujące sprawy, złożyć wnioski pisemne etc. Jeśli ktoś nie może być, może to zrobić przez radnego-on w imieniu mieszkańców ma załatwiać sprawy. Osobiście mam kilka spraw i będę. Nasi włodarze i radni nie są przyzwyczajeni, że mieszkańcy chodzą na sesję, więc trzeba ich przyzwyczaić;)
  • chchlik
    2015-02-09 08:12:17 Zgłoś
    Cieszę się, że jesteś kolejną kobietą:) Jak na razie mężczyźni tutaj są skorzy do wypisywania, ale nie do spotkania i działania w realu.
  • halo, halo M...
    2015-02-10 17:18:34 Zgłoś
    No i opisz jak rozliczyłaś władze gminne z wyborów..
  • sesja
    2015-02-11 11:52:10 Zgłoś
    Od rozliczania władzy na sesji są przede wszystkim radni;) Moim celem było jedynie wyjaśnić interesujące mnie kwestie. Temat wyborów, a dokładnie prośbę o publikację protokołów podjął radny Biel (protokoły są już na stronie urzędu w zakładce o wyborach). Swoje wątpliwości odnośnie zasad głosowania, zamieszania, braku informacji na stronie itp. wyjaśniłam osobiście z urzędniczką, która wcześniej "wprowadziła mnie w błąd". Obserwator miał rację odnośnie konsultacji w sprawie interpretacji statutu osiedla, w piątek postanowiono, że głosujemy na 7. Skargi zatem nie złożę. Na forum ogólnym poruszyłam kwestię rozliczenia finału WOŚP i zapytałam czy było konieczne wprowadzenie opłaty wejściowej na niedzielny Bal Przebierańców dla dzieci w wysokości 10 zł, skoro dotacja podmiotowa dla GOK na 2015 r. wynosi 700 000. Odpowiedzi otrzymałam, obiecano mi również publikację rozliczenia na stronie urzędu.
  • rozliczenie
    2015-02-11 11:57:21 Zgłoś
    Widzę, że "rozliczenie" jest na stronie. Cóż, jak widzę p.Agnieszka nie wpisała się w życzliwą i kulturalną postawę władz na wczorajszej sesji i pozwoliła sobie na prywatne opinie obrażające mieszkańców. Pan burmistrz mówił, że w razie niejasności mam się do niego zwrócić, więc będę kontynuować ten temat.
  • koszmar
    2015-02-11 20:41:31 Zgłoś
    Na miejscu "M" po opublikowaniu rozliczenia zjadłbym swój język i zamilkł. Okazało się bowiem, że mimo uporczywego zniechęcania mieszkańców przez tąż "M" i jej podobnych zbiórka na terenie gminy zakończyła się sukcesem organizacyjnym i finansowym oraz trudnym do wyceny sukcesem wychowawczym. Chwała za to głównie szefowi sztabu - Pani Agnieszce Niemczyk. Podejrzenia i insynuacje okazały się funta kłaków warte. Ale "M" zamiast przeprosić, nie odpuszcza, teraz nie podoba się jej krytyczna ocena Pani Agnieszki Niemczyk pod adresem krytyków orkiestry. Ocena wyważona i w pełni uzasadniona.Więc "M" będzie sprawę kontynuować. Pytam jaką sprawę. Chodzi o pogrążenie Pani Agnieszki? Kobito....
  • uff jak gorąco....
    2015-02-12 08:37:40 Zgłoś
    W czym ten sukces skoro tyle żalu, że mieszkańcy nie przyszli na koncert i negatywnie komentowali zbiórkę? W rekordzie? Tak naprawdę nie wiemy ile zebrano w naszej gminie skoro połączono kilka sztabów? Cieszy to, że w tym roku koszty jakie poniósł urząd (pośrednio przez GOK) są mniejsze. Bo poniósł. Kilka godzin w sali Sokoła to koszty prądu, utrzymania, obsługi-co będzie doliczone do wydatków GOK. Mieszkańcy mają prawo nie być zwolennikami orkiestry, nie brać udziału w koncercie czy komentować zbiórkę. Można też mieć zdanie na temat mieszkańców. Nie robi się tego jednak na stronie urzędu i w taki sposób.
    • oj nie odpuści...
      2015-02-12 09:04:37 Zgłoś
      Czyżby M kandydowała na prezydenta? Może zorganizuje strajk przeciwko wykorzystywaniu GOK-u na imprezę charytatywną. Najlepiej okupacyjny. Na jej miejscu zamknąłbym się w GOK w takim przytulnym miejscu i odmówił wyjścia. Zastanawiam się tylko czy "M" to pisze to tak na poważnie, czy robi sobie szopkę? Z siebie? Z czytelników? Jedno pewne - bez wroga ani rusz.
      • ktobądź
        2015-02-12 20:09:37 Zgłoś
        Dobry nick wybrałeś ! Tak właśnie wygląda małomiasteczkowa kołtuneria,która anonimowo pyskuje,nic poza tym nie robiąc !!!
        • Do Nowej
          2015-02-15 16:26:57 Zgłoś
          Sprecyzuj, czy "małomiasteczkowa kołtuneria" to ci których działanie wyraża się w krytyce WOŚP, czy ci którzy imprezy WOŚP organizują, jako wolontariusze uczestniczą w zbiórce, a także ci którzy jakiś grosz do puszki wrzucają. Bo nie wiem.
  • PS.
    2015-02-12 09:00:31 Zgłoś
    Dla mnie ten temat wyborów i zbiórki na rymanowiaku się zakończył. Jak ktoś jeszcze ma potrzebę pouczania mnie czy zbluzgania, zapraszam do kontaktu w świecie realnym. Jeśli ktoś chce zaangażować się w jakieś działania, tym bardziej zapraszam-y:)
    • masochistka?
      2015-02-12 14:44:18 Zgłoś
      Czyżby Rymanowiak.pl to był portal randkowy? Szok!
  • chyba falstart...
    2015-02-12 20:47:02 Zgłoś
    Dziś na stronie Krosno24 zamieszczono materiał dotyczący wyborów do jednostek pomocniczych w mieście Krośnie. W Krośnie jednostkami pomocniczymi były dzielnice i osiedla. Dotąd w dzielnicach - czyli jednostkach większych wybierano rady dzielnic a mniejszych (osiedlach) podobnie jak gminie Rymanów zarządy osiedli. Władze Krosna, jak widać, postanowiły zerwać z fikcją, że organem uchwałodawczym w osiedlu jest zebranie ogólne mieszkańców i zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym postanowiło takim organem uczynić wybierana przez mieszkańców radę osiedla. A u nas w Rymanowie organem takim będzie zebranie ogólne mieszkańców , na którym w porywach będzie 1 no czasem 1,5% czyli 30 osób. A może by w końcu zerwać z fikcją.
  • wybrali ...
    2015-02-13 18:22:21 Zgłoś
    Konkurencja podaje, że szefostwo bez zmian. Szajna wybrany (na oczach) burmistrza :)
  • Smutno i straszno...
    2015-02-13 22:11:49 Zgłoś
    Smutno i straszno, ale nie dlatego, że na najbliższe cztery lata przewodniczącym Zarządu Osiedla w Rymanowie został Czesław Szajna. Smutno i straszno, że sprawdziła się moja obawa wyrażona w tytule pierwszego komentarza na temat wyborów sołtysów i zarządów osiedli: Czy będzie powtórka z rozrywki? I sprawdziło się powiedzenie księcia Saliny z "Lamparta" Lampedusy: "Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu". Nadzieja tylko w tym, że: not my cirkus, not my monkeys. I na koniec za Gogolem: no zaczem że stulja łomat? I zasiądą chłopy, które wygrały te wybory niewybory i zawołają energicznie za Mrożkiem: a może by my co zaorali? A co? A może to pole. iii..., eee.
  • taki los
    2015-02-17 11:35:34 Zgłoś
    Szkoda że na Osiedlu nr2 sołtysem nie został Krzysiek Zięba znając go wprowadził by na pewno coś nowego, coś by chciał zrobić bo były i obecny Sołtys to co może...? na radnego mu sie nie udało to na siłe na sołtysa byle bliżej świecznika.... ah taki los....
  • wiocha
    2015-02-17 11:37:10 Zgłoś
    Człowiek z Wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka już nie
  • dlatego
    2015-02-17 12:10:27 Zgłoś
    krzysiek zięba nie został sołtysem bo go zadufani mądrale osp nie dopuścili.i dolej dupa ,a mogło być tak fajnie...
  • do "pd"
    2015-02-19 14:42:13 Zgłoś
    a pytałeś zięby czy chce być sołtysem? i po drugie od osp się gamoniu.....
  • wielkie jo
    2015-02-20 18:55:15 Zgłoś
    sam jesteś gamoniem jo , do osp nic nie mam napisałem o mądralach z osp każdy wie o kogo chodzi
  • gdzie
    2015-02-24 13:52:22 Zgłoś
    czy wie ktoś czym teraz zajmuje się niedoszły burmistrz jp
    • oczywiście...
      2015-02-24 18:40:35 Zgłoś
      Przygotowuje się do kandydowania na posła, a potem jak nic z tego nie wyjdzie będzie się przygotowywał do kandydowania na burmistrza... Kandydowanie na prezydenta sobie odpuści, bo nie chce konkurować z Dudą.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.