Dzisiaj jest: 21.7.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Poważna awaria elektrowni wiatrowej we Wróbliku Szlacheckim

Dodano: 3 lata temu Czytane: 14426 Autor:
Redakcja poleca!

W piątek, 28.08.2015 r. odpadł wirnik w elektrowni wiatrowej we Wróbliku Szlacheckim. To jeden z najstarszych wiatraków w gminie Rymanów.

Poważna awaria elektrowni wiatrowej we Wróbliku Szlacheckim
W piątek, 28.08.2015 r. odpadł wirnik w elektrowni wiatrowej we Wróbliku Szlacheckim. Wiatrak ten oddany został do eksploatacji w latach 1999-2000 (razem z drugim - bliźniaczym). Obie elektrownie wiatrowe to turbiny NOWOMAG Nowy Sącz o mocy 160 Kw każda.
To kolejny już przypadek awarii elektrowni wiatrowej w gminie Rymanów. O wcześniejszych zdarzeniach pisaliśmy na łamach rymanowiak.pl
- urwane śmigło wiatraka w Sieniawie
- oderwana kopuła wirnika wiatraka we Wróbliku Szlacheckim
- rozwarstwiona końcówka śmigła elektrowni wiatrowej w Rymanowie



















 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 10)
Rosnąco Standardowy
  • wiatrak
    2015-08-29 09:43:57 Zgłoś
    I postawcie takie wiatraki bliżej domów, powodzenia.
  • Stawiajcie bliżej domów!
    2015-08-29 10:05:08 Zgłoś
    Fizycy szacują, że przy sprzyjających warunkach wiatrowych urwany wirnik elektrowni wiatrowej może przelecieć w powietrzu kilkaset metrów, a jego uderzenie ma moc rozpędzonej lokomotywy - był na ten temat artykuł na portalu wPolityce.pl w 2014 lub 2013 roku - dlatego na zachodzie Europu strefa buforowa to minimum 3-4 km od najbliższych zabudowań. Ale w Polsce prawa fizyki chyba działają inaczej niż na zachodzie ;-)
    • Stop idiotom
      2015-08-29 12:10:05 Zgłoś
      Fizycy szacuja powiadasz ? :)) a którzy to dokładniej fizycy tak szacują ? Może nawet kilka kilometrów by poleciał, co ? :) Bardziej prawdopodobne jest że piorun strzeli ci w głowę albo samolot spadnie na twój dom niż ci ten wiatrak poleci kilkaset metrów... Więc co, może powinnismy zakazać latania samolotom ? :) hehe.. co za ciemnota
      • Stop Rafaello
        2015-08-29 15:01:40 Zgłoś
        "Bardziej prawdopodobne jest, że piorun strzeli ci w głowę albo samolot spadnie na twój dom niż ci ten wiatrak poleci kilkaset metrów"... powiadasz? :) a którzy uczeni tak oszacowali? Ale ciemnota!
      • Do Rafaello
        2015-08-29 17:22:39 Zgłoś
        Gdyby 5 lat temu na zebraniu ktoś wspomniał, że wirnik elektrowni wiatrowej może się urwać to byś mu powiedział: "to niemożliwe - co za ciemnota" :-))))))))))
    • trele morele
      2015-08-29 16:36:29 Zgłoś
      Inny fizyk powie że przy normalnych warunkach nic turbinie się nie stanie. A jeszcze inny powie że przy huraganie turbina wyleci w kosmos. Ilu fizyków tyle może być teorii. 500m to może zbyt mała odległość od zabudowań ale 1km jest wystarczający. Ale zaraz będzie że huczą itd, itp... to może od razu wybudujmy elektrownie atomowe bo jak nie turbiny wiatrowe to co? Jak są one nowe i prawidłowo budowane to nic im się nie stanie. Wszędzie na zachodzie owe turbiny są i wszędzie się opłacają tylko jak zwykle nie u nas. Żeby taką turbinę wybudować to musi być spełniony szereg rzeczy, od ukształtowania terenu po wiejące wiatry. Dlatego one są budowane w takich miejscach a nie innych.
    • przepisy
      2015-09-01 09:51:19 Zgłoś
      w Polsce nie ma przepisów określających odległość elektrowni wiatrowej od domostw
  • czyja wina
    2015-08-29 21:23:25 Zgłoś
    Do tej pory ani prokuratura krośnieńska ani nadzór budowlany nie wyjaśnił przyczyny poprzedniej katastrofy wiatraka ani nie ustalił winnych. Przyzwolenie na narażanie ludzi na utratę życia przez tolerowanie użytkowania tego typu złomu to cecha naszych elit politycznych. Życzę Panu Burmistrzowi Farbańcowi dobrego samopoczucia.
  • wiatraki polityczne
    2015-08-30 22:52:06 Zgłoś
    Powiedzmy sobie szczerze, gdyby problem wiatraków nie stał się problemem politycznym służącym do okładania przeciwnikow nikogo by te wiatraki nie obchodziły. Okazuje się, że także w Rymanowie mimo wysiłków czynionych przez grupkę ludzi chcących zaistnieć temat mało kogo interesuje. Co ludzi interesuje? Na przykład absurdalna impreza "Zakończenie lata w Rudawce Rymanowskiej', na ktorą zjeżdają setki zmotoryzowanych by przejść sie między odpustowymi kramami, pooglądać konie, wypić piwo, loda, potaplać sie po kostki w Wisłoku.
  • Poligon dla wiatraków ..
    2015-09-06 13:21:21 Zgłoś