Dzisiaj jest: 22.1.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wybory Parlamentarne 2015

Dodano: 3 lata temu Czytane: 11555 Autor:
Redakcja poleca!

Za miesiąc, 25 października 2015 roku, przeprowadzone zostaną wybory do Sejmu i Senatu RP.

Wybory Parlamentarne 2015
Za miesiąc, 25 października 2015 roku, przeprowadzone zostaną wybory do Sejmu i Senatu RP.
W okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu nr 22 zgłoszonych zostało 211 kandydatów, którzy ubiegać będą się o 11 miejsc.
Z terenu naszej gminy pojawiają się 3 nazwiska kandydatów i są to:
- Niemczyk Agnieszka (Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru) - Posada Górna
- Piwowar Daniel (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP) - Wróblik Szlachecki
- Turek Marcin (Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni) - Wróblik Szlachecki


Poniżej przedstawiamy pełne listy wyborcze wg komitetów (kolejność wg PKW):

Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!"
1. Andrzej Zapałowski - nauczyciel akademicki - Przemyśl - Członek partii Jedność Narodu
2. Jan Krzanowski - inżynier mechanik - Krosno - Nie należy do partii politycznej
3. Justyna Krasowska - socjolog - Odrzykoń - Nie należy do partii politycznej
4. Czesław Buksiński - inżynier mechanik - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
5. Grzegorz Urbański - inżynier budowlany - Ustrzyki Dolne - Nie należy do partii politycznej
6. Zofia Małek - pielęgniarka - Świerzowa Polska - Nie należy do partii politycznej
7. Joanna Antochów - nauczyciel - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
8. Stanisław Staniszewski - elektroenergetyk - Jarosław - Nie należy do partii politycznej
9. Bogusław Pitera - informatyk - Rzeszów - Nie należy do partii politycznej
10. Justyna Pytko - nauczyciel - Brzeźnica - Nie należy do partii politycznej
11. Zofia Lipińska - technolog włókiennictwa - Krosno - Nie należy do partii politycznej
12. Ewa Jodłowska-Zając - nauczyciel - Kańczuga - Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
1. Wojciech Bakun - przedsiębiorca - Nehrybka - Nie należy do partii politycznej
2. Robert Majka - polityk - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
3. Magdalena Targańska - student - Jasło - Nie należy do partii politycznej
4. Tomasz Janków - przedsiębiorca - Baligród - Nie należy do partii politycznej
5. Zbigniew Hatłas - emeryt - Sanok - Nie należy do partii politycznej
6. Violetta Wolska - główna księgowa - Krosno - Nie należy do partii politycznej
7. Tomasz Pawlus - prawnik - Jarosław - Nie należy do partii politycznej
8. Dariusz Rogowski - geodeta - Iwonicz - Nie należy do partii politycznej
9. Ewelina Drozd - nauczyciel - Krosno - Nie należy do partii politycznej
10. Zbigniew Hass - rolnik - Lubaczów - Nie należy do partii politycznej
11. Krzysztof Pinkowicz - student - Hadle Kańczuckie - Nie należy do partii politycznej
12. Marta Kucab - pedagog - Jarosław - Nie należy do partii politycznej
13. Wiesław Fic - księgowy - Stara Wieś - Nie należy do partii politycznej
14. Anna Chmielowiec - trener biznesu - Jarosław - Nie należy do partii politycznej
15. Mariusz Lechwar - operator cnc - Glinik Polski - Nie należy do partii politycznej
16. Joanna Kostkiewicz - historyk sztuki - Dobkowice - Nie należy do partii politycznej
17. Krystian Książek - student - Jarosław - Członek partii Partia Libertariańska
18. Agata Cichoń - przedsiębiorca - Sanok - Nie należy do partii politycznej
19. Krystian Gazda - przedsiębiorca - Korczyna - Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1. Marek Kuchciński - polityk - Przemyśl - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2. Anna Schmidt-Rodziewicz - socjolog - Jarosław - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3. Piotr Uruski - historyk - Sanok - Członek partii Solidarna Polska
4. Piotr Babinetz - historyk - Krosno - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5. Witold Lechowski - nauczyciel - Jasło - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6. Andrzej Matusiewicz - adwokat - Prałkowce - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7. Stanisław Piotrowicz - prokurator - Odrzykoń - Nie należy do partii politycznej
8. Bogdan Rzońca - nauczyciel - Jasło - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
9. Teresa Pamuła - specjalista ds. ogrodnictwa - Lubaczów - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10. Adam Śnieżek - specjalista ds. socjalnych - Rzeszów - Nie należy do partii politycznej
11. Tomasz Kojder - ekonomista - Przeworsk - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
12. Bożena Ryczan - nauczyciel - Żurawica - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13. Ryszard Jędruch - pracownik samorządowy - Tryńcza - Nie należy do partii politycznej
14. Anna Wołtosz - inżynier ogrodnictwa - Lubatowa - Nie należy do partii politycznej
15. Barbara Krajewska - rolnik - Bircza - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
16. Jan Zuchowski lekarz - dentysta - Narol - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
17. Maria Cisoń - administratywista - Dąbrówka - Nie należy do partii politycznej
18. Łukasz Ciółkowski - urzędnik samorządowy - Lesko - Nie należy do partii politycznej
19. Elżbieta Kot technik - farmacji - Krzemienna - Nie należy do partii politycznej
20. Dorota Łukaszyk - przedsiębiorca - Ustrzyki Dolne - Członek partii Polska Razem Zjednoczona Prawica
21. Lidia Lipka - inżynier - mechanik - Potok - Nie należy do partii politycznej
22. Janusz Cecuła - administratywista - Strachocina - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość


Komitet Wyborczy KORWiN
1. Błażej Wilk - przedsiębiorca - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
2. Paweł Szczepanik - drukarz - Lubaczów - Nie należy do partii politycznej
3. Michał Hap - student - Jasło - Nie należy do partii politycznej
4. Leszek Karcz - emeryt - Krosno - Nie należy do partii politycznej
5. Wioletta Ryń - studentka - Dydnia - Nie należy do partii politycznej
6. Alicja Dubniewicz - psycholog - Wrocław - Nie należy do partii politycznej
7. Maciej Dębicki - przedsiębiorca - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
8. Dawid Łojek - kierownik - magazynu - Sanok - Nie należy do partii politycznej
9. Artur Motyka - drukarz - Lubaczów - Nie należy do partii politycznej
10. Mariusz Krajewski - rolnik - Boratyn - Nie należy do partii politycznej
11. Magdalena Żygadło - studentka - Łańcut - Nie należy do partii politycznej
12. Jerzy Czuchman - lekarz weterynarii - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
13. Gabriela Domanasiewicz - muzyk - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
14. Robert Stadnicki - technolog - Jasło - Nie należy do partii politycznej
15. Grzegorz Drąg - przedsiębiorca - Widna Góra - Nie należy do partii politycznej
16. Iwona Kotulak - studentka Jasło - Nie należy do partii politycznej
17. Agnieszka Dębicka - nauczyciel - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
18. Jarosław Kurasz - rolnik - Tarnawka - Nie należy do partii politycznej
19. Helena Szczepanik - emeryt - Lubaczów - Nie należy do partii politycznej
20. Sławomir Matuszewski - katecheta - Jaworzno - Nie należy do partii politycznej
21. Oliwia Sznajdrowska - sprzedawca - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
22. Piotr Żygadło - przedsiębiorca - Kraczkowa - Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1. Marek Rząsa - nauczyciel - Przemyśl - Członek partii Platforma Obywatelska RP
2. Sławomir Miklicz - prawnik - Sanok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
3. Joanna Frydrych - ekonomista - Targowiska - Członek partii Platforma Obywatelska RP
4. Krzysztof Kłak - ekonomista - Przeworsk - Członek partii Platforma Obywatelska RP
5. Zofia Kordela-Borczyk - ekonomista - Sanok - Nie należy do partii politycznej
6. Leszek Szczybyło - nauczyciel - Jarosław - Nie należy do partii politycznej
7. Jan Pierzchała - prawnik - Jasło - Nie należy do partii politycznej
8. Jacek Przybyła - socjolog - Ustrzyki Dolne - Członek partii Platforma Obywatelska RP
9. Jerzy Podbrożny - technik mechanik - Łazy - Nie należy do partii politycznej
10. Waldemar Zadworny - nauczyciel akademicki - Dachnów - Członek partii Platforma Obywatelska RP
11. Bogdan Rzońca - pracownik administracyjny - Niegłowice - Członek partii Platforma Obywatelska RP
12. Ewa Tadla - pracownik samorządowy - Przemyśl - Członek partii Platforma Obywatelska RP
13. Sylwia Wątróbska - starszy konsultant medyczny - Brzozów - Nie należy do partii politycznej
14. Daniel Piwowar - audytor wewnętrzny - Wróblik Szlachecki - Członek partii Platforma Obywatelska RP
15. Andrzej Zając - wiertacz - Dobrucowa - Członek partii Platforma Obywatelska RP
16. Dorota Konieczna - nauczyciel - Przeworsk - Członek partii Platforma Obywatelska RP
17. Szczepan Łąka - nauczyciel - Jarosław - Członek partii Platforma Obywatelska RP
18. Krystyna Kozik - nauczyciel - Wojaszówka - Nie należy do partii politycznej
19. Monika Kozek - nauczyciel - Załęże - Nie należy do partii politycznej
20. Wioleta Strojna - inżynier inspekcji sanitarnej - Łukawiec - Nie należy do partii politycznej
21. Zbigniew Ungeheuer - przedsiębiorca budowlany - Krosno - Członek partii Platforma Obywatelska RP
22. Piotr Tomański - ekonomista - Żurawica - Członek partii Platforma Obywatelska RP

Komitet Wyborczy Partia Razem
1. Kamila Mackiewicz-Rossmanith - nauczyciel - Sanok - Członek partii Partia Razem
2. Wojciech Romanik - serwisant sprzętu komputerowego - Widna Góra - Członek partii Partia Razem
3. Inga Koralewska - socjolog - Bóbrka - Członek partii Partia Razem
4. Grzegorz Skórka - pomocnik drukarza - Przemyśl - Członek partii Partia Razem
5. Jolanta Janas - student - Stężnica - Członek partii Partia Razem
6. Marek Imiełowski - programista aplikacji - Jarosław - Członek partii Partia Razem
7. Aleksandra Górniak - mikrobiolog - Miłocin - Członek partii Partia Razem
8. Tomasz Święcicki - pracownik do spraw produktów finansowych - Warszawa - Członek partii Partia Razem
9. Agata Niewola - kulturoznawca - Radom - Nie należy do partii politycznej
10. Michał Bugajski - analityk finansowy - Bełchatów - Członek partii Partia Razem
11. Anna Malińska - pielęgniarka - Kozłów Biskupi - Nie należy do partii politycznej
12. Adam Rossmanith - nauczyciel - Sanok - Członek partii Partia Razem

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Mieczysław Kasprzak - parlamentarzysta - Ostrów - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2. Dariusz Sobieraj - lekarz - Krościenko Wyżne - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
3. Grażyna Borek - wyższy urzędnik państwowy - Bażanówka - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
4. Tomasz Bury - kierownik biura - Przeworsk - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
5. Władysław Szyk - przedstawiciel władzy samorządowej - Nowa Grobla - Nie należy do partii politycznej
6. Katarzyna Sekuła - przedstawiciel władzy samorządowej - Ustrzyki Dolne - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
7. Janusz Hołyszko - dyrektor do spraw administracji - Drohojów - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
8. Justyna Cyran - nauczyciel - Dębowiec - Nie należy do partii politycznej
9. Marta Skubisz - nauczyciel - Lesko - Nie należy do partii politycznej
10. Teresa Piątek - kierownik domu kultury - Jarosław - Nie należy do partii politycznej
11. Bogusław Surmacz - pracownik administracji - Brzozów - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
12. Jacek Hap - kierownik biura - Jasło - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
13. Maciej Dymnicki - brygadzista magazynier - Jarosław - Nie należy do partii politycznej
14. Maria Kaczor - emeryt - Krosno - Nie należy do partii politycznej
15. Małgorzata Dachnowicz - dziennikarz - Dubiecko - Nie należy do partii politycznej
16. Rafał Kielar - inżynier budownictwa - Zagórz - Nie należy do partii politycznej
17. Ewa Zając - pośrednik pracy - Cieszanów - Nie należy do partii politycznej
18. Andrzej Bosak - nauczyciel - Warzyce - Nie należy do partii politycznej
19. Ryszard Tasz - przedsiębiorca - Haczów - Nie należy do partii politycznej
20. Sławomir Socha - student - Krościenko Wyżne - Nie należy do partii politycznej
21. Ewa Kubrak - nauczyciel - Adamówka - Nie należy do partii politycznej
22. Maria Janowska inżynier rolnictwa - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi
1. Łukasz Mrugał - przedsiębiorca - Krosno - Nie należy do partii politycznej
2. Wojciech Szpunar - przedsiębiorca - Niziny - Nie należy do partii politycznej
3. Przemysław Wietecha - przedsiębiorca - Warzyce - Nie należy do partii politycznej
4. Marcin Skrzypek - handlowiec - Piwoda - Nie należy do partii politycznej
5. Aneta Mrugał - przedsiębiorca - Krosno - Nie należy do partii politycznej
6. Edyta Krzeczowska - bezrobotna - Malawa - Nie należy do partii politycznej
7. Monika Lubas - logistyk - Malawa - Nie należy do partii politycznej
8. Dariusz Kogut - rzemieślnik - Długie - Nie należy do partii politycznej
9. Agnieszka Biernacka - student - Piotrówka - Nie należy do partii politycznej
10. Michał Bednarczyk - student - Sanok - Nie należy do partii politycznej
11. Tadeusz Winogrodzki - przedsiębiorca - Krosno - Nie należy do partii politycznej
12. Tomasz Szpunar - rolnik - Niziny - Nie należy do partii politycznej
13. Dorota Cichoń - rolnik - Niziny - Nie należy do partii politycznej
14. Andżelika Szmuc - logistyk - Kraczkowa - Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
1. Jan Fuks - ekonomista - Sanok - Nie należy do partii politycznej
2. Tomasz Majba - nauczyciel Przeworsk - Nie należy do partii politycznej
3. Krzysztof Olbrycht przedsiębiorca Haczów - Nie należy do partii politycznej
4. Paweł Haliniak - ekonomista Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
5. Hubert Hołowaty przedsiębiorca Jarosław - Nie należy do partii politycznej
6. Monika Komenda technik odzieży Borchów - Nie należy do partii politycznej
7. Anna Łukowska - inżynier budownictwa wodnego - Morochów - Nie należy do partii politycznej
8. Wojciech Bełda - inżynier automatyki - Nawsie Kołaczyckie - Nie należy do partii politycznej
9. Paweł Szawarniak - urzędnik administracji - Dobkowice - Nie należy do partii politycznej
10. Aneta Bik - pielęgniarka - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
11. Szymon Ozimek - inżynier geodeta - Oleszyce - Nie należy do partii politycznej
12. Bożena Czuryk - dyrektor domu kultury - Lesko - Nie należy do partii politycznej
13. Roman Bzdyk - leśnik - Smolnik - Nie należy do partii politycznej
14. Iga Kaliwoszka - studentka - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
15. Maria Mazur-Krysztanowska - terapeuta zajęciowy - Przeworsk - Nie należy do partii politycznej
16. Kamil Kurosz - doradca finansowy - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
17. Iwona Kostilek - przedsiębiorca - Nowy Łupków - Nie należy do partii politycznej
18. Kamil Kruczek - politolog - Sanok - Nie należy do partii politycznej
19. Beata Pasławska - technolog żywienia - Jureczkowa - Nie należy do partii politycznej
20. Ewa Jagniszczak - organizator usługi turystycznej - Sanok - Nie należy do partii politycznej
21. Agnieszka Niemczyk - urzędnik samorządowy - Posada Górna - Nie należy do partii politycznej
22. Paweł Rysz - pracownik administracyjny - Lesko - Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Wyborców JOW BEZPARTYJNI
1. Marek Ćwiąkała - nauczyciel - Blizne - Nie należy do partii politycznej
2. Jacek Macina - nauczyciel - Nehrybka - Nie należy do partii politycznej
3. Katarzyna Bednarz - technik ekonomista - Jasło - Nie należy do partii politycznej
4. Zofia Romańska - ekonomista - Świerzowa Polska - Nie należy do partii politycznej
5. Grażyna Presch - nauczyciel - Karolówka - Nie należy do partii politycznej
6. Jan Rączka - kolejarz - Nawsie Kołaczyckie - Nie należy do partii politycznej
7. Krzysztof Niziołek - inżynier - transportu - Rogi - Nie należy do partii politycznej
8. Joanna Wilusz-Gagat - geodeta - Prałkowce - Nie należy do partii politycznej
9. Marcin Turek - nauczyciel - Wróblik Szlachecki - Nie należy do partii politycznej
10. Artur Urbanek - inżynier środowiska - Odrzykoń - Nie należy do partii politycznej
11. Mariusz Kurek - przedsiębiorca - Stare Oleszyce - Nie należy do partii politycznej
12. Agata Jarosz - student - Jasło - Nie należy do partii politycznej
13. Dorota Bochenek-Garncarska - technik odzieżowy - Jasło - Nie należy do partii politycznej
14. Agnieszka Szurdak - nauczyciel - Buszkowiczki - Nie należy do partii politycznej
15. Artur Gerula - nauczyciel - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
16. Ryszard Majsiak - ratownik wodny - Moderówka - Nie należy do partii politycznej
17. Ewelina Mikołajczyk - specjalista ds. integracji europejskiej - Rudenka - Nie należy do partii politycznej
18. Urszula Ożóg - student - Równe - Nie należy do partii politycznej
19. Jerzy Wojtyczek - ekonomista - Miejsce Piastowe - Nie należy do partii politycznej
20. Andrzej Lignar - technik budownictwa - Przysieki - Nie należy do partii politycznej
21. Izabela Kędra - historyk - Humniska - Nie należy do partii politycznej
22. Tadeusz Sosnowski - nauczyciel - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
1. Ewa Wasiewicz - przedsiębiorca - Krasiczyn - Członek partii Twój Ruch
2. Marian Kawa - nauczyciel - Sanok - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
3. Jerzy Ziomek - przedsiębiorca - Jasło - Członek partii Twój Ruch
4. Wiesław Stebnicki - technik budowlany - Ustrzyki Dolne - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
5. Wacław Bar - przedsiębiorca - Sietesz - Członek partii Twój Ruch
6. Tomasz Lackosz - rolnik przedsiębiorca - Jasło - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
7. Andrzej Orzechowski - dziennikarz - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
8. Bożena Kamińska - kierowca - Krosno - Członek partii Twój Ruch
9. Helena Warda - nauczyciel - Przemyśl - Nie należy do partii politycznej
10. Agnieszka Łaba - ekonomista - Przemyśl - Członek partii Twój Ruch
11. Natalia Florczak - zarządzanie turystyką - Górki - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
12. Justyna Bury - ekonomista - Medyka - Członek partii Twój Ruch
13. Gabriel Zajdel - przedsiębiorca - Krosno - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
14. Waldemar Forbot - przedsiębiorca - Przemyśl - Członek partii Twój Ruch
15. Marcin Kiper - nauczyciel - Bykowce - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
16. Dagmara Kuropatwa - administratywistka - Przemyśl - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
17. Izabela Kochman - specjalista ds. marketingu - Jasło - Nie należy do partii politycznej
18. Edyta Sebzda - terapeuta - Boratyn - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
19. Renata Drewniak - administratywistka - Lubaczów - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
20. Robert Kępa - przedsiębiorca - Przemyśl - Członek partii Twój Ruch
21. Magdalena Kolanko - nauczycielka - Głowienka - Nie należy do partii politycznej
22. Tadeusz Błaszczyszyn - inżynier zootechnik - Ostrów - Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

W wyborach do Senatu (okręg wyborczy nr 57) zgłoszonych zostało 7 kandydatów, spośród których wybrana zostanie 1 osoba.
Lista kandydatów do Senatu (wg kolejności PKW):
- Joanna Bril - Jedlicze - Nie należy do partii politycznej
- Andrzej Guzik - Niżna Łąka - Nie należy do partii politycznej
- Paweł Helnarski - Chorkówka - Nie należy do partii politycznej
- Stanisław Słyś - Krosno - (PO RP)
- Edyta Wiśniowska - Krosno - (RN)
- Alicja Zając - Jasło - (PiS)
- Agnieszka Łącka - Jareniówka - Nie należy do partii politycznej

Lokale wyborcze czynne będą 25 października w godzinach od 7.00 do 21.00


 
Źródło: www.pkw.gov.pl
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.