Dzisiaj jest: 14.8.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Ponowny wniosek o udostępnienie informacji publicznej i skarga

Dodano: 2 lata temu Czytane: 12813 Autor:

Po otrzymaniu w ubiegłym tygodniu odpowiedzi z Urzędu Gminy w Rymanowie na mój wniosek o udzielenie informacji publicznej konieczne było wniesienie skargi oraz kolejnego wniosku.

Ponowny wniosek  o udostępnienie informacji publicznej i skarga
4 lipca br. złożyłem w Urzędzie Gminy w Rymanowie wniosek o udzielenie informacji publicznej, w której oczekiwałem przekazania cyfrowego skanu rejestru umów cywilnoprawnych, które zawierał Urząd Gminy w Rymanowie w latach 2011 - 2016 (do 30 czerwca).

W otrzymanej odpowiedzi otrzymałem wydruk rejestru umów cywilnoprawnych zawartych przez Urząd Gminy w Rymanowie (za wnioskowany okres lecz bez roku 2016). Rejestr ten zawiera jedynie 139 pozycji, w większości umów z pracownikami Urzędu Gminy, którzy zajmowali się obsługą informatyczną wyborów (samorządowe, parlamentarne, prezydenckie, referendum).
Rejestr ten nie zawiera wszystkich pozycji, gdyż w internecie (np. na stronach Najwyższej Izby Kontroli, Regionalnej Izby Obrachunkowej) widnieją oznaczenia umów cywilnoprawnych, które zawierał Urząd Gminy we wnioskowanym przeze mnie okresie czasu. Stąd też w dniu dzisiejszym złożyłem ponownie wniosek o udzielenie przez Urząd Gminy w Rymanowie rejestru WSZYSTKICH umów cywilnoprawnych zawartych w latach 2011-2016 (do 30.06.2016). Mam nadzieję, że tym razem otrzymam pełny rejestr i nie będę zmuszony podejmować kolejnych kroków, tym razem już kierując sprawę do instancji odwoławczych i sądowych.

Złożyłem także w dniu dzisiejszym skargę na bezczynność Burmistrza Gminy Rymanów w związku z podaniem niepełnego raportu umów cywilnoprawnych. Udzielenie informacji publicznej niepełnej lub wymijającej świadczy bowiem o bezczynności podmiotu zobowiązanego do udzielenia informacji publicznej. Powyższą sprawę mogę skierować także do Sądu Administracyjnego (z pominięciem Społecznego Kolegium Odwoławczego) zgodnie z Ustawą o udzieleniu informacji publicznej. Najbliższy czas pokaże, czy trzeba będzie podjąć takie kroki.

Również dzisiaj złożyłem wniosek do Burmistrza Gminy Rymanów o uzupełnienie brakujących danych w Biuletynie Informacji Publicznej prowadzonym przez Urząd Gminy w Rymanowie. Na stronie "BIP"-u brakuje bowiem wielu określonych Ustawą informacji lub są one nieaktualne.
Rzetelne prowadzenie Biuletynu Informacji Publicznej świadczy o jawności działań Urzędu Gminy, buduje zaufanie do osób sprawujących powierzony im obywatelski mandat. Mam nadzieję, że dzięki mojemu złożonemu wnioskowi nabiorą rzeczywistego wymiaru słowa zapisane w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Gminy Rymanów:
§ 7
Urząd działa w oparciu o zasady:
1) praworządności;
2) służebności wobec społeczności lokalnej;
3) racjonalnego gospodarowania mieniem gminnym;
4) ....

O dalszym biegu podniesionych spraw będę informował na bieżąco na portalu Rymanowiak.pl

 
Radny Rady Miejskiej w Rymanowie
Grzegorz Wołczański

Poniżej skan cyfowy złożonych pism:



Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 72)
Malejąco Standardowy
  • rejestr
    2016-07-28 23:32:33 Zgłoś
    Burmistrz nie wymigał się od obowiązku udzielenia informacji publicznej! A podając niepełny rejestr wykazał bezczynność. I to jest faktem. Gmina Rymanów jest wspólnotą samorządową osób, które zamieszkują na jej obszarze. Burmistrz jest organem wykonawczym, który wykonuje swoje zadania przy pomocy instytucji jaką jest Urząd Gminy, będąc zarazem jej Kierownikiem. I nie jest to istotne z punktu widzenia prawa administracyjnego czy podpisał umowę jako Urząd czy jako Gmina. Podpisał ją on, jako organ wykonawczy, jako Kierownik Urzędu Gminy. W rejestrach umów publikowanych w BIP innych gmin stosuje się zamiennie Gmina / Urząd Gminy. Obie formy są poprawne i obie dotyczą tego samego. Rozstrzygał o tym także Sąd Administracyjny, każdorazowo uznając bezczynność organu administracji publicznej! Skierowany więc wniosek o udzielenie informacji publicznej dotyczącej umów cywilnoprawnych zawartych przez Urząd Gminy jest zasadny i sformułowany poprawnie.
  • JAWNOŚĆ
    2016-07-28 14:13:13 Zgłoś
    Tu są umowy w innych gminach opublikowane bez problemu: http://dostep.jawne.info.pl/dip/wykaz-rejestry-umow
  • błąd
    2016-07-27 13:30:06 Zgłoś
    „Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego w błędzie trwać”. Trudno przyznać się do błędu, a łatwo jest sądzić, Nawet, gdy sam błądzisz, Czym prędzej zapomnisz, mądrości słowa wielkie, Widzisz w czyimś oku drzazgę, a w swoim masz belkę Trudno przyznać się do błędu, a łatwo jest sądzić, Nawet, gdy zabłądzisz, Czym prędzej zapomnisz, przeznaczenia gest, Bo ludzką rzeczą błądzić jest!
  • jawne
    2016-07-26 22:10:01 Zgłoś
    O tego wora to lepiej nie rozwiązywać, choć domyślam się, do kogo pijesz, jeżeli chodzi o pracę to kto dzięki komu ma posypie się równo w sprawie zależności i wdzięczności szczególnie w tak małej społeczności ja nasza
    • a fe
      2016-07-27 20:41:21 Zgłoś
      Oj śmierdzi mi tutaj szantażykiem....
      • a fe
        2016-07-28 00:22:10 Zgłoś
        żaden szantaż, tylko prawda tego lepiej nie ruszać bo to jest polska rzeczywistość i po co zaczynać temat pracy na forum szczególnie, że na naszym podwórku jest dużo ciekawych rzeczy i nazwisk które się powtarzają od pokoleń w różnych miejscach a to, że Pan Grzegorz ma pracę po wygranej PiS to mnie nie dziwi. Zaskoczeniem byłoby gdyby pracę dostawały osoby związane z PSL lub PO
        • oj Misiek...
          2016-07-28 11:36:14 Zgłoś
          A jednak śmierdzi... I to na kilometr.
          • nic nie śmierdzi
            2016-07-29 15:42:28 Zgłoś
            a kogo mam szantażować i po co mam to robić
            • słoń....
              2016-07-29 16:09:55 Zgłoś
              Zachowałeś się jak słoń w składzie porcelany i nie zauważyłeś, że najdroższa waza rozbiła się na podłodze. Oczywiście trudno winić słonia, że jest słoniem, ale po co się pchał do składu porcelany?
              • małpa
                2016-07-30 12:57:23 Zgłoś
                idąc zoologicznym tokiem myślenia to czasem wydaje mi się, że dać Tobie Esteban dostęp do forum to tak jak by dać małpie zegarek cieszy się nim, bawi ale nie wie do czego służy. Piszesz o słoniu, smrodzie i kto wie o cym jeszcze, węszysz spiski, szantaże i tego typu rewelacje. Choć rzadko tutaj zaglądam to wydaje mi się, że tylko dzięki temu portalowi istniejesz.
                • oj Misiek...
                  2016-07-30 14:39:54 Zgłoś
                  Panie Grześku, przegoń tego jakiegoś Estebana z forum, żeby Misiek nie czuł dyskomfortu czytając jego wypociny, których kompletnie nie jest w stanie zrozumieć. Kto to widział. Jest jeszcze jedna alternatywa, uruchomić dla niektórych tłumacza z polskiego na nasze.
                  • xyz = Esteban
                    2016-08-02 00:12:20 Zgłoś
                    no takich numerów to jeszcze nie było, Esteban wezwał na pomoc swojego wymyślonego przyjaciela, widać, że sobie sam nie radzi, dobrze że ma brata klona xyz,
                    • ha ha ha
                      2016-08-02 08:22:51 Zgłoś
                      Ale ten Misiek bystry. Misiek = Sherlock Holmes do kwadratu, więcej do sześcianu. A pokemona już złapałeś?
  • jawne
    2016-07-26 13:56:09 Zgłoś
    Jawne to dopiero będzie kto z kim i od kogo dostał robotę, cieszę się, że ktoś wreszcie się nie bał i zrobił tak wielki krok.
  • do sądu
    2016-07-26 10:56:28 Zgłoś
    Fajnie by było, jakby Pan Radny skierował skargę nie do burmistrza tylko jak mówią przepisy do NSA lub SKO, wtedy okazałoby się, kto tu jest w błędzie. Skończyło by się oczernianie i niedomowienia. Ale podejrzewam, że nie skieruje bo wie, że popełnił błąd i sąd by go wysmial. Zejdzcie na ziemię, tropiciele afer. W gminie wszystko jest jawne, tylko pytać nie umiecie!
  • wniosek
    2016-07-25 13:34:20 Zgłoś
    Z tego co tu czytam w tych komentarzach strasznie dużo mamy w gminie kontrolerów, niekoniecznie znających się na rzeczy, coś tam paplają jak im pasuje, wszystkich podejrzewają o jakieś przekręty, podejrzewają o nieudowodnione sprawy, a sami są nie lepsi. W sesji może uczestniczyć każdy mieszkaniec zatem trudno tu kogoś podejrzewać o jakieś stronniczenie. Też kiedyś pracowałam w UG (nie w Rymanowie) i na pewno są umowy dwojakie 1) z Urzędem Gminy i 2) z Gminą. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby zainteresowany wykazem umów złożył ponownie wniosek o udostępnienie informacji tym razem z Gminą i myślę że Burmistrz powinien to zrobić i te dane udostępnić. Po co tyle mądrzenia się jak można było tego uniknąć, tylko trochę chcieć P. Grzegorzu, a nie szukać sensacji.
    • oj Matyldziu...
      2016-07-25 21:28:52 Zgłoś
      Odezwała się kolejna przeciwniczka jawności działań administracji publicznej... Kto chce korzystać z dostępu do informacji publicznej to kontroler, których za dużo, niekoniecznie znający się na rzeczy, coś tam paplający, wszystkich podejrzewający o jakieś przekręty, podejrzewający o nieudowodnione sprawy, a sami nie lepsi. Wręcz ciemnota i hołota. Gorszy sort. Gdyby była pracownica UG, miejmy nadzieję, ze nie na stanowisku sprzątaczki uważnie wczytała się w dyskusję zauważyłaby, że to nie Pan Grzegorz stworzył absurdalny problem, a jakiś urzędnik gminy, który nie rozumie, że dyskredytowanie radnego, ośmieszanie go, zresztą nieskuteczne, z tego tytułu, że realizując swój obowiązek radnego kontroli władzy wykonawczej kompromituje go, a tym samym urząd który go zatrudnia.
  • Dwa światy
    2016-07-25 13:11:08 Zgłoś
    Pełna zgoda z rachmistrzem o istnieniu dwóch światów tyle,że pierwszy to świat władzy i ludzi z nią związanych a drugi to pozostali mieszkańcy gminy a to czy Pan Grzegorz źle złożył skargę to nie sądzę, problem polega na tym czy ma być wszystko jawne a tutaj widać dziwną nerwowość moim zdaniem niepotrzebną skoro wszystko jest transparentne i przejrzyste. Jeżeli istnieją dwa światy to nie dobrze bo jeden to pewnie urojony albo świat władzy nieograniczonej
  • dwa światy
    2016-07-25 11:57:57 Zgłoś
    Z przykrością muszę stwierdzić istnienie w Rymanowie dwóch równoległych światów (bardzo rzadko się przecinających). Jeden ten rzeczywisty i drugi tzw. "chciejstwa". Owszem duży szacunek dla Radnego, że coś robi. Super! Ale faktem jest, że przy swoim działaniu popełnił DWA ZANIEDBANIA/BŁĘDY. Po pierwsze skargę na Burmistrza złożył do ... Burmistrza ;) i skarga ta była absolutnie BEZZASADNA, gdyż to o co prosił w piśmie zostało mu udostępnione! Jestem pewien, że jeżeli Radny precyzyjne sformułuje kolejne pismo to otrzyma to o co będzie wnioskował. i tyle. Burmistrz zachował się bardzo dobrze, gdyż odpowiedział szybko i rzeczowo! Dlatego amatorów teorii spiskowych bardzo proszę o zejście na ziemię, jedyna "afera" jaka jest, to sztuczne podsycanie emocji na tym portalu. W świecie realnym, pozbawionym "chciejskich" insynuacji. Zaszedł podstawowy proces demokratyczny: Radny złożył pismo - burmistrz odpowiedział. Radny źle zinterpretował odpowiedź - Burmistrz doprecyzował i TYLE!
  • kto pyta ten wie
    2016-07-25 10:28:57 Zgłoś
    Pan Grzegorz zadaje pytania bo to jego obowiązek jako radnego i nic w tym dziwnego. Obowiązkiem burmistrza jest odpowiedzieć na te pytania i nie rozumiem o czym tu debatować jeżeli jest wszystko w porządku. Widać jednak nerwową atmosferę, niektórym okulary spadają z nosa, denerwują się, jakieś dziwne komentarze na sesji. Zastanawiam się po co są radni jeżeli nie mogą kontrolować władzy burmistrza, jeżeli maja być maszynkami do głosowania to nie są potrzebni. Brawo Panie Grześku za odwagę !!
  • Pozdrowienia
    2016-07-24 23:17:19 Zgłoś
    Szanowni Państwo warto zastanowić się nad jedną rzeczą. Przecież Burmistrz zapewne zna swoje obowiązki i doskonale wie, że na pytanie o udostępnienie informacji musiałby rzetelnie odpowiedzieć. Otrzymał jedno pismo od Pana Radnego Pana Grzegorza i Pan Grzegorz sam napisał, że uzyskał na nie odpowiedź. Myślę, że gdyby Burmistrz otrzymał inne pytanie to również by na to pytanie odpowiedział, a w komentarzach nie wiadomo czemu zakładacie Państwo, że by nie odpowiedział. Skąd takie założenie? Może najpierw warto zadać właściwe pytanie a potem osądzać. Burmistrz nie mógł przecież odpowiedzieć na coś, o co go nie zapytano a w sumie Pan Radny Pan Grzegorz mógł inaczej postąpić. Przecież wystarczyło złożyć drugie pismo o wykaz umów z gminą i sprawa byłaby załatwiona. Natomiast po obrocie sprawy widać, że Pan Radny Pan Grzegorz faktycznie mógł nie zdawać sobie sprawy z różnicy pojęć. No cóż, bywa… Pozdrowienia dla Rymanowian i całej gminy.
  • a dyskutujmy
    2016-07-24 23:10:33 Zgłoś
    No właśnie dyskutujmy!!! Nie prześpimy tego tematu! Takie rejestry powinny być okazane bez żadnych problemów a tu widać ciężko się o nie doprosić no no po nitce do kłębka !
  • dla uspokojenia dyskusji
    2016-07-24 21:09:44 Zgłoś
    czy tylko ja mam takie wrażenie że Ci wszyscy którzy się ukrywają pod jakimiś pseudonimami i sądzą że są anonimowi nie mają pojęcia że odkrycie kto pisze te posty dla właściciela strony nie jest żadnym problemem. Pozdrawiam i życzę nadal owocnej dyskusji
    • nie strasz...
      2016-07-24 21:19:31 Zgłoś
      To, że gospodarz pozna tożsamość komentatorów to głupstwo,co będzie jeśli jak już kiedyś bywało, w ramach walki z terroryzmem, wkroczy policja i prokuratura. W ramach troski o nasze bezpieczeństwo. Wszak chodzi tu o ujawnienie jakże tajnych ważnych informacji. Na wszelki wypadek, dla zmylenia przeciwnika zmieniam nicka.
  • oj, oj
    2016-07-24 12:04:40 Zgłoś
    Irytacja, zacznij ale wreszcie Ty MYŚLEĆ ze zrozumieniem. Wiesz o rzeczach, które nigdzie nie były napisane. Odpowiadasz wszystkim, jakbyś reprezentował funkcję rzecznika prasowego. Jedziesz na Wołczańskiego, żeby go ośmieszyć aby uzyskana przez niego informacja publiczna była jakimś tam nieprzemyślanym wymysłem. Po Twoim zachowaniu każdy widzi, że związany jesteś mocno z gminą broniącą się przed opublikowaniem rejestrów. Na pewno masz w tym interes aby coś nie ujrzało światłą dziennego. Czyli siedzisz w szambie skoro się boisz. Może w tym szambie co go czasami z oczyszczalni wypuszczacie do Taboru? Im więcej się tu wijesz, tym więcej podejrzeń wzbudza Twoje zachowanie. A tym samym potwierdza strach niektórych przed opublikowaniem rejestru. Jak uważasz, o czym teraz rozmawia się w sklepach, po kościele, przy grilu? Tak, o Waszym strachu. I o tym, że zmiany są konieczne.
    • spokojnie
      2016-07-24 22:16:23 Zgłoś
      Przepraszam że wtrącam się do dyskusji ale pismo opublikowane przez Pana Grzegorza rzeczywiście mówi, że otrzymał rejestr i złożył na to skargę. Burmistrz odpowiedział na pismo więc nie rozumiem, o co go podejrzewać i po co skarga, Pan Grzegorz po prostu jeśli faktycznie wiedział o tym czy gmina czy urząd mógł skierować drugie pismo a nie skargę, no chyba tak byłoby logiczniej wydaje mi się. Mógł rzeczywiście się pomylić w nazewnictwie czy urząd czy gmina, choć nie powinien się mylić ale każdemu może się zdarzyć pomyłka. Najważniejsze żeby obie strony działały uczciwie i się szanowały. Nie widzę naprawdę podstaw do posądzania włodarza.
    • Analityk
      2016-07-25 01:02:57 Zgłoś
      Danek zachowujesz się jak dziecko, z całym szacunkiem. Nikogo nie obrażam ani to nie jest moim zamysłem. Napisałem tylko, że to wstyd żeby radny pewnych rzeczy nie wiedział bo to jest faktycznie wstyd. Powinien wiedzieć bo to radny a nie zwykły Kowalski. Czy on naprawdę założył, że burmistrz chce go oszukać – przecież to bez sensu, bo burmistrz musiałby odpowiedzieć na zadane pytanie tak, jak i na pierwsze odpowiedział a radny na portalu sugerował złą wolę burmistrza. Nie zakładam że sam fakt chęci uzyskania informacji był nieprzemyślany, tylko wykonanie bardzo złe i nieprofesjonalne. Podoba mi się to, że utożsamiasz mnie z gminą. Nawet kiedyś chciałem tam pracować, ale się nie udało, ale ja nie obarczam wszystkich winą za to, że nie przyjęto mnie kiedyś tam do pracy. Analityk z Ciebie pierwsza klasa, jakby nie było. CDN.
      • cz.2
        2016-07-25 01:04:17 Zgłoś
        Co do tematów przy grillu i po kościele to naprawdę twoja sprawa, pewnie w Twoim kręgu faktycznie ludzie mają takie tematy, w moim nie. Ludzie są zmęczeni ciągłą nagonką na coś bliżej nie wiadomo co, na oskarżenia nie poparte faktami Co natomiast do czytania, naprawdę poczytaj ze zrozumieniem opublikowane na portalu pisma może otworzysz oczy, chyba że bronisz tylko jednej wszechprawdy. Fajnie mi się z Tobą dyskutuje choć nieco nerwowy jesteś. Niestety będziemy musieli na chwilę zawiesić dyskusję, bo jutro wyjeżdżam na urlop ale mam nadzieję, że wrócimy do konwersacji. PS Boję się ale śmierci bo to, co Ty sugerujesz, to nie do mnie jest adresowane
  • apeluję!!!
    2016-07-23 19:46:14 Zgłoś
    Panie Grzegorzu słowa uznania za to że tak Pan się poświęca dla szeroko pojętego dobra naszej społeczności. Podejrzewam że nie jest Panu łatwo samemu borykać się z przeciwnościami dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców o więcej zainteresowania i przyjrzenia się bliżej kwestiom poruszanych przez radnego . Życzę powodzenia i głęboko w nie wierzę bo zmiany w naszej gminie muszą wreszcie nastąpić.
  • lud
    2016-07-23 14:48:39 Zgłoś
    Każdy coś tam swoje wie każdy coś tam swoje powie lub napisze w każdej opinii może być ziarnko prawdy, ale mało kto będzie chciał poświęcić swój czas i zdrowie by pokaz ludziom jak pracują wybrani przez nich urzędnicy. Płacąc podatki ufam że moje pieniądze są właściwie zagospodarowane, nie mam ani czasu ani chęci żeby patrzeć na ręce urzędnikom naszej gminy. Dlatego gdy pan Grzegorz próbuje dociec prawdy o losie naszych pieniędzy to całym sercem mu kibicuje i czekam na efekty.
  • achaaa
    2016-07-23 13:00:32 Zgłoś
    BINGO, trafiony zatopiony. Toś się "irytacja" wyrwał sam do tablicy. Mieszasz fakty i mylisz pojęcia. Najpierw kłapiesz o odpowiedzi burmistrza, a potem brniesz że to pisma. Czyli byłeś wczoraj na sesji, skoro wiesz że burmistrz coś odpowiadał. A teraz siejesz propagandę. Boisz się? Masz powody pewnie..
    • chyba kpisz
      2016-07-24 10:29:50 Zgłoś
      Danek naucz się czytać ze zrozumieniem. poczytaj pisma Radnego, przejrzyj umowy z gminy Chorkówka a nie podniecaj się tym czy byłem na sesji czy nie - ku twojej ciekawości - nie byłem bo nie chodzę ale jeszcze w podstawówce nauczyli mnie czytać ze zrozumieniem
  • pismo 18.07.2016
    2016-07-23 12:42:09 Zgłoś
    Radny sam się ośmieszył i taka jest prawda cała. Przeze mnie podane zostały fakty z pism m. in. z 18.07.2016 gdzie Radny sam informuje że otrzymał pismo wraz z rejestrem umów cywilnoprawnych zawartych przez Urząd Gminy - czytaj uważnie danek. Przejrzałem też umowy z gminy Chorkówka bo na tą gminę ktoś się powoływał wcześniej w komentarzach więc wszedłem na stronę gminy i spojrzałem na te umowy. Szkoda ze Radny tego nie zrobił. Stroną umów gminy Chorkówka jest Gmina Chorkówka a radny cały czas pisał o Urzędzie Gminy. Wystarczy tylko się zastanowić i odpowiedź nasuwa się sama drogi danek. Skoro piszesz że wczoraj była sesja to ciekawe jak Radny się na niej zachował, zapewne obronił swoje stanowisko.
    • sa różne prawdy
      2016-07-23 21:07:28 Zgłoś
      Są różne prawdy. Twoja wg klasyfikacji księdza Tischnera należy do kategorii trzeciej. Urząd Gminy ani gmina nie zawierają umów bo są to byty abstrakcyjne. Umowy zawiera w imieniu Gminy jej organ wykonawczy jakim jest kierownik Urzędu Gminy czyli burmistrz. Rozdzielanie włosa na czworo, głównie w twoim wykonaniu sprawiło, że wykreowaliście na swoja zgubę rymanowskiego Snowdena. Najbardziej zabawne jest to, że afera wybuchła zanim jakiekolwiek informacje zostały ujawnione. A co się stanie gdy zostaną ujawnione umowy cywilnoprawne zawarte przez Gminę, Urząd Gminy, a także GOK, ZGK... A że zostaną ujawnione teraz nie budzi wątpliwości.
      • byle twoja była górą
        2016-07-24 10:47:01 Zgłoś
        Głupoty wypisujesz EP. Oczywiście że to burmistrz podpisuje umowy tylko że z tego co widzę na zamieszczonym piśmie Pana Radnego to pismo nie dotyczyło umów podpisanych przez Burmistrza tylko zawartych przez Urząd Gminy i z tego co podaje dalej w tym piśmie rejestr otrzymał ...Nie jest to żadne rozdzieranie włosa tylko konkretna odpowiedź drogi EP. mógł zapytać o inne, niech pyta, ma takie prawo, jak każdy obywatel, co nie oznacza że w tym przypadku sam pokazał, jaką ma wiedzę jako radny. Marną i tak właśnie interesuje się sprawami mieszkańców. Głupot naopowiadać każdy potrafi, chodzi o to, żeby mieszkańcom przekazać informacje zgodne z prawdą i opartą na faktach a nie na jakiś tam plotkach. Mam nadzieję że dalsza jego działalność będzie bardziej przemyślana. Szukacie sensacji tam, gdzie jej nie ma, próbujecie kreować rzeczywistość opartą na bujnej wyobraźni i w ten sposób chcecie pokazać że co? totalnie bez sensu EP,
        • nie irytuj się...
          2016-07-24 20:37:01 Zgłoś
          Żałosny jesteś, Urząd Gminy z punktu widzenia ustawy o samorządzie gminnym nie jest żadnym organem, jest nim Rada Miejska i Burmistrz Gminy. Oba te organy obsługuje Urząd Gminy, którego kierownikiem jest Burmistrz. Jako instytucja Urząd Gminy jest zakładem pracy stąd umowy zawierane przez burmistrza jako kierownika urzędu dotyczą tylko spraw wewnętrznych urzędu, między innymi umów o pracę, które trudno uznać za umowy cywilno-prawne. Urząd jako taki nie zawiera żadnych umów, umowy zawiera Burmistrz, który w zależności od charakteru sprawy może występować jako organ wykonawczy gminy, w pewnych sprawach także jako przedstawiciel rządu w terenie, bądź jako kierownik urzędu. Dla myślącego człowieka nie budzi wątpliwości, o jakie to umowy cywilnoprawne zawierane przez urząd reprezentowany przez Burmistrza może chodzić. Cdn
          • cd
            2016-07-24 20:43:04 Zgłoś
            W gminie wszystkie umowy podpisywane są przez burmistrza bądź osobę przez niego upoważnioną. I podpisywane w jego imieniu. To nie radny wykazał się ignorancją ale ten, który w infantylny sposób próbował go wykiwać. Przy twojej wydatnej pomocy wykreowaliście aferę i jej bohatera rymanowskiego Snowdena. Zabawne, że afera już jest choć jeszcze żadna informacja nie ujrzała światła dziennego. Ale: Kto sieje wiatr zbiera burzę.
  • jasnowidz?
    2016-07-23 12:13:41 Zgłoś
    irytacja? My nie znamy odpowiedzi burmistrza. Padła ona ponoć wczoraj na sesji Rady Miejskiej. Więc znają ją albo radni, albo osoby skupione wokół "władzy gminnej". Jeżeli więc wypowiedź "Irytacji" w sprawie radnego Wołczańskiego pada z ust któregokolwiek z pozostałych radnych, to chyba nie wie co plecie. Zestawiając aktywność i posiadaną wiedzę, to oprócz Wołczańskiego to tylko dwie, trzy osoby starają się coś zapytać i wiedzą o co chodzi. Więc prowokazja z Twojej strony marna. A jeżeli pozostaje druga strona obecnych wczoraj na sesji, to podejrzenie aktywności w komentarzach kieruję do dwóch osób. I staje się jasne, dlaczego tak krzyczą. Wyszła Ci nieudolna próba ośmieszenia Wołczańskiego, który w oczach społeczności zyskuje coraz bardziej i bardziej.Popytaj wokół to się dowiesz o czym piszę.
  • do irytacji
    2016-07-23 09:10:49 Zgłoś
    A raczej kompromitacji. Jaz zapewne NIE WIESZ, ale na pewne stanowiska w chwili obecnej otrzymuje się POWOŁANIE i nie ma wtedy mowy o konkursie. To gwoli wyjaśnienia na atak na stanowisko pana Grzegorza. Sięgając jednak wstecz, na inne podwórko, historia zna przypadki zatrudniania Dyrektorów, Kierowników, czy innych pracowników administracji publicznej z pominięciem drogi konkursowej lub określeniu warunków konkursu sprzyjających jednej - wcześniej przygotowanej osoby. Prawda?
  • i ja coś dorzucę
    2016-07-22 23:43:25 Zgłoś
    Do cieszących się (pewnie jednego pod różnymi nickami) zwolenników Burmistrza: zmiana podmiotu z Urzędu Gminy na Gminę Rymanów zmienia bardzo wiele, na korzyść wnioskującego. Pozdrawiam i podpowiadam panu Grzegorzowi :)
  • coś nie pokolei
    2016-07-22 23:23:10 Zgłoś
    Ty Irytacja coś więcej wiesz niż my czytający komentarze. Żadnej wzmianki o jakichś URZĄD GMINY a GMINA RYMANÓW, a Ty jedziesz na pewniaka. A skoro masz więcej info, to ze źródła czyli URZĘDU GMINY, prawda? Więc teraz coś Ci napiszę. Jeżeli to będzie powód do nieudzielenia informacji publicznej, daleko na takiej formule URZĄD GMINY nie pojedzie. Albo pojedzie krótko innymi słowy.
    • wszystko bardzo po kolei
      2016-07-24 10:55:24 Zgłoś
      Waleriana czytaj pisma to się więcej dowiesz a są one na stronie umieszczone przez Pana Grzegorza. dziwi cię widzę bardzo że ktoś inny czyta ze zrozumieniem a ty nie i zaczynasz podejrzewać wszystkich dookoła.
  • przysłowie
    2016-07-22 22:58:11 Zgłoś
    Stare chińskie przysłowie mówi "Od kelnera do frajera"
  • ale jaja
    2016-07-22 17:41:37 Zgłoś
    Z tego co powszechnie wiadomo to Gmina nie zatrudnia pracowników tylko Urząd Gminy
  • ug
    2016-07-22 16:50:42 Zgłoś
    Uprasza sie pracownikow GMINY RYMANOW o nie wychodzenie przed orkiestre
  • to ja mam prośbę do radnego
    2016-07-22 16:26:35 Zgłoś
    Proszę również wystąpić o wykaz umów, które zawarł Zakład Gospodarki Komunalnej. Tam warto przejrzeć dokładnie papiery, przetargi i strony biorące udział - z uwzględnieniem ewentualnych powiązań towarzysko-biznesowo-rodzinnych. Szczególnie proszę sprawdzić wykonawców, podwykonawców i kwoty na fakturach. Czy te w pierwszej kolejności zwierane nie są czasem aby wyższe, niż potem przekazywane dla podwykonawców? Trzeba to sprawdzić. Kolejną sprawą jest przyglądnięcie się firmom wykonującym zadania przetargowe. Chodzą plotki, że są firmy wykonujące zlecenia rękami pracowników ZGK. Czy to prawda? Jeśli wszystko jest okej to trzeba to pokazać, wówczas będziemy mogli mieć pełne zaufanie do burmistrza i jego pracowników. Póki co nie mamy, bo obserwując to co się dzieje na przestrzeni tych lat się nie da ufać. I jeszcze ten konkurs w ośrodku zdrowia po wcześniejszym zatrudnieniu bez konkursu poprzedniego burmistrza...dlaczego? wniosek nasuwa się jeden...
  • wstyd
    2016-07-22 11:15:56 Zgłoś
    Panie Radny Grzegorzu, powinieneś wiedzieć że stroną umów jest w większości GMINA RYMANÓW a nie URZĄD GMINY. Wstyd żeby będąc radnym takich rzeczy nie wiedzieć. Na gminę Chorkówka ktoś się tutaj powołuje a nikt jakoś nie zauważył, że Pan Radny poprosił o wykaz umów, jakie zawarł URZĄD GMINY i to dostał, jak wynika z pisma. Wystarczy spojrzeć na strony umów w Chorkówce - umowy podpisane są przez GMINĘ CHORKÓWKA a nie URZĄD GMINY CHORKÓWKA. Podmiotowość prawną ma GMINA RYMANÓW a nie URZĄD. WSTYD po prostu wstyd że Radny nie wie takich rzeczy. Tym bardziej że piastuje Pan teraz dodatkowo ważną funkcję w Krośnie, też jak się zdaje bez konkursu. Pozdrawiam
    • nie irytuj się
      2016-07-22 18:49:33 Zgłoś
      Istotnie, stron a umów co do zasady jest Gmina Rymanów Funkcjonuje ona za pomocą organów jakimi są organ uchwałodawczy czyli Rada Miejska oraz Burmistrz Gminy jako organ wykonawczy. Jest on równocześnie kierownikiem Urzędu Gminy. Jako organ wykonawczy zawiera umowy z podmiotami zewnętrznymi, jako kierownik urzędu z pracownikami. Jeśli jest tak jak piszesz, otrzymał tylko umowy podpisane przez Burmistrza, lub osobę przez niego upoważnioną jako kierownika urzędu to oznacza, że ktoś tu brzydko bawi się w słówka. Obywatel, także radny ma prawo nie znać niuansów prawnych. ale urzędnik ma obowiązek podejść do sprawy rzetelnie, wnikliwie a nie biurokratycznie. Taka obrona jaką zaprezentowałeś jest poniżej pasa i przeciw skuteczna.
      • brak wiedzy szkodzi
        2016-07-22 21:13:27 Zgłoś
        Nieprawdą jest to, co piszesz. Temat stron umów to nie jest niuans prawny a radny szczególnie powinien to wiedzieć i nie mylić podstawowych pojęć. Pismo Pana Radnego dotyczyło umów zawartych przez Urząd Gminy i Radny uzyskał na nie odpowiedź, o czym sam poinformował na portalu. Niech zada pytanie właściwie i wtedy zacznie osądzać czy ktoś go oszukał czy nie. Burmistrz to nie jasnowidz, odpowiedział Radnemu na to, o co ten pytał. Radny powinien być szczególnie uczulony na te tematy. To nie przeciętny Kowalski, który może nie rozróżniać pojęć. Są przecież Komisje, można tam zapytać, popatrzeć na inne gminy ale cóż, nawet pewnie do głowy Radnemu to nie przyszło ale osądzać potrafił. Zanim się zacznie robić szum i kogoś oskarżać, trzeba samemu być ok a przede wszystkim precyzyjnie zadawać pytania. Myśląc twoim tokiem można dojść do wniosku, że wszystko można na swoje wytłumaczyć niuansem prawnym.
        • co jest nieprawdą?
          2016-07-23 00:08:10 Zgłoś
          W obu przypadkach osobą, która uprawniona jest do zawierania umów cywilnoprawnych jest Burmistrz Gminy, będący kierownikiem Urzędu. To pracownicy Urzędu, a nie gminy przygotowują projekty umów, czasem też z upoważnienia burmistrza je zawierają. Zdaje się, że to irytacja zaproponował burmistrzowi ten prymitywny wybieg, licząc na to, że zbędzie radnego i teraz próbuje wyjść z twarzą udając, że nie wie o jakie umowy chodziło. Panie urzędniku/pani urzędniczko kimkolwiek jesteś, ten wybieg ma krótkie nogi. Nie kompromituje radnego, ale ciebie.
          • odwracaj kota ogonem
            2016-07-23 11:15:24 Zgłoś
            EP kupy się nie trzyma to, co piszesz. Pytanie było konkretne i odpowiedź burmistrza konkretna. Pytano o Urząd i otrzymał radny informację. Jak chciał coś innego to powinien zadać inne pytanie a tu - chyba się nie zorientował że jest jeszcze gmina. to jest brak wiedzy podstawowej ze strony radnego, bo kto jak kto ale radny takie rzeczy powinien wiedzieć. I takie osoby nas reprezentują. Trzeba się poduczyć a nie odwracać kota ogonem. poza tym EP o jakich ty bredzisz wybiegach? ale jak kto nie ma argumentów to takimi właśnie się posługuje jak EP.
  • czarne i białe
    2016-07-21 22:16:16 Zgłoś
    ciekawy układ na szachownicy. Wiele ważnych czarnych figur w szachu, w zasadzie ruch jest ale za każdym dużo się traci. Na dodatek pionki poddają się same i chcą się przemalować na biało, wiedząc że i tak cała bitwa już przegrana. A jak do stołu dołączy znany mistrz szachowy Ziobrov i Prokurov to obawiam się, że król przemieści się na pole L4. Ciekawe te szachy, ciekawe ...
  • HALOO
    2016-07-21 09:39:51 Zgłoś
    Halo! a gdzie jest ankieta? Jaki jest wynik głosowania obywatelskiego na "nagrywanie sesji" ? Zanim zniknęła było coś koło remisu?
  • informacja
    2016-07-20 23:37:37 Zgłoś
    Chcę aby było możliwe dowiedzieć się i odnieść się do wielu informacji na temat działalności Gminy. Taka informacja powinna być dostępna dla każdego bez żadnych przeszkód tzn. bez dodatkowych formalności - czyli chodzenia do Gminy, proszenia o udostępnienie tych danych, podań itp. Informacje takie powinny być po prostu uzupełniane na bieżąco i widoczne dla wszystkich w Internecie na stronie Gminy.. Taka prosta sprawa, a mieszkańcom ułatwi wiele. Brawo dla autora tego artykułu za zajęcie się tą sprawą.
  • info publiczne
    2016-07-20 21:40:11 Zgłoś
    Wiele gmin od kilku lat publikuje rejestry umów (nawet skany umów) Dlaczego nasza gmina nie chce pokazać rejestru? Dla mnie to jednoznaczne - za dużo tam niewygodnych spraw. Pewnie wyjdą na jaw układy rodzinne i kolesiowskie.
  • a ja o ośrodku zdrowia
    2016-07-19 23:47:13 Zgłoś
    Zamierzamy jako mieszkańcy wystąpić o burmistrza z kilkoma zapytaniami. Oto pierwsze, bieżące i nurtujące nas w tej chwili. Zwróćcie Państwo uwagę na to, że w przeszłości konkurs na zastępcę w ośrodku zdrowia został anulowany dwukrotnie. Dlaczego? Dlaczego też na stanowisko zastępcy trzykrotnie ogłaszano konkurs i powoływano komisję a na stanowisko główne kierownicze już nie? Myślę, że już czas by do zasadnych organów złożyć kilka zawiadomień wraz z mapką powiązań w naszej gminie...
  • oferty pracy, konkursy i wyniki
    2016-07-19 23:40:54 Zgłoś
    Informacja w BIPie o ofertach pracy, kandydatach i wynikach również jest niepełna. Ciekawe dlaczego? i dlaczego są to tylko informacje od 2010r? nie ma również informacji z 2016 roku a nowe twarze widać...
  • a co z kontrolą w gminie
    2016-07-19 23:13:28 Zgłoś
    to ja bym chciała zapytać, gdzie był kontroler wewnętrzy w gminie kiedy orlik i korty były robione i płacone? czy kontrola wykazała uchybienia? kto dokładnie za to odpowiada, personalnie. Chcę zobaczyć raport...
  • wspaniali straznicy
    2016-07-19 21:46:10 Zgłoś
    Pewnego cieplego wieczoru siedzialem ze znajomymi na grillu i czuje ze ze cos siedzi mi na twarzy. Nagle poczulem uderzenie w twarz patrze i wlasnym oczom nie wierze to uderzyl mnie straznik miejski. Zabil komara ktory usiadl beszczelnie na mojej twarzy. Dziekuje i pamietam do dzis ze dzięki niemu nie mialem bąbla na twarzy. Tej nocy udalo mu sie jeszcze kilkukrotne zazegnac dramatu. Naprawde odkad sa poprawilo sie w mojej miejscowosci.
  • Strażnicy są spoko
    2016-07-19 20:27:44 Zgłoś
    A ze Strażą Miejską to ja pamiętam taką historię: moja babcia robiła na drutach szalik wnuczkowi, gdy ze zgrabiałych rąk wypadł jej kłębek włóczki i poturlał się daleko w kąt. Wtedy niespodziewanie pojawił się Strażnik Miejski, podał babci włóczkę a sam zabrał się do roboty. Szybko dokończył szalik, zrobił na dodatek czapkę i rękawiczki a z pozostałej włóczki wykonał śliczne buciki dla psa. Nim zdążyłam podziękować, on szybko wybiegł do kolejnej osoby potrzebującej pomocy. Korzystając z okazji chcę temu panu bardzo podziękować, wnuczek codziennie na wakacjach chodzi w czapce i szaliku, natomiast pies od tamtej pory przestał szczekać po godzinie 22.
  • ja widze efekty
    2016-07-19 11:52:18 Zgłoś
    W mojej miejscowosci odkad jest straz miejska pojawily sie nowe zaklady pracy , spadlo bezrobocie , zwiekszylo sie pkb na jednego mieszkanca i co warte odnotowania wyrosly piekne palmy.
  • straż miejska
    2016-07-19 10:04:29 Zgłoś
    Ja bym chciał, myślę że nie tylko jak aby Burmistrz pisemnie uzasadnił potrzebę utrzymywania Straży Miejskiej. Dużo osób rozmawiając z nimi mówi że od kiedy istnieje Straż Miejska nie zauważyli aby poprawiło się bezpieczeństwo itp, ja tez tego nie widzę. Panowie miejscy mogli by czasem przejść sie pieszo po Rynku a nir tylko biegiem od swojej siedzimy na targowice do samochodu. No może nas włodarze przekonają o zasadności istnienia Straży Miejskiej chciałbym aby podali przykłady, fakty o zasadności ich utrzymywania. Oczywiście z całym szacunkiem do Panów ze Straży Miejskiej
    • ja efekt widzę
      2016-07-19 10:49:08 Zgłoś
      W mojej miejscowości odkąd jest Straż Miejska zniknęła żulernia spod sklepu. Dzieci bez strachu chodzą do szkoły, jest czyściej i bezpieczniej.
      • Na
        2016-07-19 11:47:41 Zgłoś
        serio? W ktorym to miejscu taki osmy cud swiata sie stal? Prosze napisac, a nie "w mojej miejscowosci" czyli wiem a nie powiem.
        • tak, serio!
          2016-07-19 13:16:23 Zgłoś
          Rymanów Zdrój i Posada Górna. Pewnie podobnie jest w innych miejscowościach.
  • Jawnosc
    2016-07-19 06:49:17 Zgłoś
    Skarga na bezczynność burmistrza do burmistrza?? tylko WSA a potem prokuratura /Art 23 udip/
  • Dlaczego konieczna była skarga?
    2016-07-18 23:43:58 Zgłoś
    Dlaczego konieczna była skarga?
    • JAWNOŚĆ
      2016-07-19 07:43:47 Zgłoś
      No bo skoro burmistrz nie chce ujawnić wszystkich umów, to jakie jest inne rozwiązanie? Ja bym jeszcze złożył zawiadomienie do prokuratury za nieudostępnienie całej informacji publicznej oraz oszukiwanie prasy i czytelników, obywateli, podatników.
  • Mat
    2016-07-18 23:33:51 Zgłoś
    Chyba mat czekamy z niecierpliwością na finał.
  • szachy
    2016-07-18 23:31:12 Zgłoś
    Szach i mat.
  • Chorkówka
    2016-07-18 23:11:43 Zgłoś
    zapraszam na stronę Gminy Chorkówka, rejestr od 2015 opublikowany, czarno na białym. Czyżby u nas trzeba było coś zataić?
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.