Dzisiaj jest: 21.6.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wykaz nagród pracowników Urzędu Gminy Rymanów

Dodano: 2 lata temu Czytane: 9909 Autor:

Dzisiaj (05.10.2016 r.) otrzymałem odpowiedź Burmistrza Gminy Rymanów na złożony wniosek o udzielenie informacji publicznej dotyczący nagród pracowników samorządowych.

Wykaz nagród pracowników Urzędu Gminy Rymanów
Dzisiaj (05.10.2016 r.) otrzymałem odpowiedź Burmistrza Gminy Rymanów na złożony wniosek o udzielenie informacji publicznej dotyczący nagród pracowników samorządowych przyznanych w latach 2010-2016.

Pismo zawiera wykaz nagród pracowników Urzędu Gminy Rymanów pełniących funkcję publiczną. W odniesieniu do pracowników Urzędu Gminy w Rymanowie, którzy takich funkcji nie pełnią zapadła decyzja odmowna udostępnienia informacji publicznej z powołaniem się na ustawy o ochronie informacji niejawnych, ograniczeniom ze względu na prywatność osoby fizycznej, orzecznictwem sądowym.

Udostępniona informacja o nagrodach przyznanych w latach 2010 - 2016 dotyczy 47 osób pełniących w tym czasie funkcję publiczną w Urzędzie Gminy Rymanów. 7 osób zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi nie wyraziło zgody na udostępnienie informacji.

W poszczególnych latach łączna kwota przyznanych nagród wynosi:
2010 rok - 57 250 zł
2011 rok - 44 900 zł
2012 rok - 46 150 zł
2013 rok - 88 000 zł
2014 rok - 92 200 zł
2015 rok - 112 100 zł
2016 rok - brak

Łącznie w latach 2010-2016 wypłacono nagrody w wysokości 440 600 zł.

Poniżej pełne zestawienie wraz z dezycją otrzymane z Urzędu Gminy w Rymanowie:











Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 38)
Rosnąco Standardowy
  • Jawność
    2016-10-06 05:30:07 Zgłoś
    Gratuluje! I takie informacje powinny być co jakiś czas publikowane przez urząd. chyba sie nie wstydzą jak dobrych pracowników mają?
  • Osmiornica
    2016-10-06 08:41:28 Zgłoś
    "Jak wiele trzeba zrobić aby wszystko zostało po staremu..." Szacunek autorowi za upór w dążeniu do prawdy.Daje to pogląd nam obywatelom na to jak wydawane są pieniądze publiczne. Niektórzy prominentni samorzadowcy więcej zarabiają w formie nagód za te kilka lat jak zwykły pracownik przez cały rok pracy w prywatnej firmie na terenie gminy.
    • dziwne
      2016-10-07 19:52:25 Zgłoś
      O matko! 5tys rocznie (najwyższa nagroda). Dziwne. Ludzie tyle zarabiają rocznie? Przecież zawsze można znaleźć inną pracę. tylko trzeba dać coś z siebie, a nie narzekać. prawda? trzeba zabrać się do roboty!
  • Brawo
    2016-10-06 09:53:31 Zgłoś
    Grzesiu gratulacje super artykuł :)
  • Złodzieje
    2016-10-06 10:38:43 Zgłoś
    Złodzieje, kilkutysięczna nagroda dla zastępcy burmistrza to podłość w czystej postaci. Buta i arogancja godna pogardy. Gratulacje dla Grzegorza :-)
  • wstyd
    2016-10-06 12:13:13 Zgłoś
    Brawo Grzegorz !!!!!!!!!!!! Potwierdzam, że takie informację powinni posiadać mieszkańcy, przynajmniej raz na rok, bo kwoty są duże i z roku na rok wzrasta. A dodatkowo powinna być informacja za co ta NAGRODA ( A Straż Miejska to już przesada, oni mają nagrodę za to że są utrzymywani na siłę, a jeszcze ekstra nagroda ). Grzegorz tak trzymaj i powodzenia w dalszym przedstawianiu prawdy.
  • 13-nastka
    2016-10-06 15:10:22 Zgłoś
    Może to taka forma trzynastej pensji? :)
  • bonusy
    2016-10-06 20:33:49 Zgłoś
    Mam rozumieć że to są kwoty brutto?
  • ,,Helena mam zawał "
    2016-10-06 21:13:13 Zgłoś
    Z jakiego tytułu te nagrody rozdawano ? Ja też chce !!!!!
    • Za co?
      2016-10-06 21:32:28 Zgłoś
      Też chciałem zapytać za co te nagrody? Za regularne przychodzenie do pracy?
  • No i co?
    2016-10-07 01:02:11 Zgłoś
    Co z tego wynika? Tak naprawdę to sensacji nie ma! Oczekuję jakiegoś komentarza pana GW do przedstawionych kwot. Większość pracowników zatrudnionych w dobrych firmach, urzędach, instytucjach dostaje jakieś tam nagrody, a dodatkowe 800-1800 zł rocznie (powiedzmy dodatkowe 150 zł miesięcznie) z nóg nie powala. Przypuszczam, że większość z oburzonych czytelników ma większe dochody (nie zawsze co do złotówki rozliczone z fiskusem), więc o co kruszyć kopie? Ot, zwykła ludzka zawiść, a GW tylko podgrzał emocje paru maluczkich...
    • No i co??
      2016-10-12 21:36:24 Zgłoś
      Powiedz mi Kasjer jakie to "dobre firmy" masz na myśli??
      • dobra firma
        2016-10-14 13:28:57 Zgłoś
        co prawda nie wiem kto to pisał ale wg mnie dobra firma to np Rymatex. Tam maja dobre zarobki, i premie chociaz to prywaciarz.
        • zarobki
          2016-10-14 23:05:51 Zgłoś
          "Zwykły" pracownik Rymantex-u zarabia ok 60% zarobków "zwykłego " pracownika UG.
          • zarobki cd
            2016-10-16 17:23:53 Zgłoś
            nie chcesz chyba powiedzieć że w rymatexie zarabiaja 60% z najnizszej krajowej. Nigdy w to nie uwierzę . Gdyby tak żle było to nikt by tam pracowac nie chciał, a jest zupełnie odwrotnie. Wiem cos o tym bo tam pracuje
  • Kierownik KRUS Krosno
    2016-10-07 09:04:31 Zgłoś
    Panie Grzesiu zaspokoił Pan swoją ciekawość. Może teraz wypadałoby pochwalić się swoimi zarobkami i nagrodami jako Kierownik KRUS Krosno ? Przecież to też instytucja publiczna i pracownicy tej instytucji tez pobierają publiczne pieniądze. Niech Ci, którzy pasjonują się nagrodami nędznie opłacanych urzędników, dowiedzą się ile Pan zarabia. Albo proszę zapytać, ile zarabiają np. nauczyciele w gminie Rymanów. Wtedy dopiero porównanie będzie bardziej adekwatne. Do działa Panie Grzesiu! Do dzieła.
    • Jakoś cicho ?
      2016-10-09 21:23:38 Zgłoś
      Panie Grzegorzu. Wywołał Pan awanturę i niezdrowe emocje wśród mieszkańców Rymanowa. Proszę się wypowiedzieć na wywołany temat Pan zatrudnienia w KRUS ! Proszę ! Please ! Jak jeszcze można Pana zmotywować ? Przecie to Pański portal informacyjny ?! Niestety cisza !
  • transport
    2016-10-07 09:37:24 Zgłoś
    Grzesiu gratuluje wspaniała robota!!!! Jeszcze pasowało by się dowiedzieć kto płaci podatki od środków transportowych a kto jest zwolniony od płacenia.
  • kasa
    2016-10-07 09:51:11 Zgłoś
    No właśnie widzę że ktoś poruszył temat transportu. Ja tez jestem bardzo ciekaw kto jest zwolniony z tego podatku. A tak odnośnie tych nagród to jestem bardzo ciekawy czy nasza gmina ma aż tak wielkie zyski że daje tak pokaźne nagrody zasłużonym pracownikom. A może nasza gmina jest w trochę cięższej sytuacji finansowej. Temat poddaje do dalszej dyskusji. Osobiście skoro gmina ma tak duże zyski to lepiej te pieniądze przeznaczyć dla dobra ogółu a nie poszczególnych jednostek. Pozdrawiam
  • czarne psy
    2016-10-07 14:04:11 Zgłoś
    A za co te nagrody dla ,,super" straży miejskiej...? Tylko siedzą dupy płaszczą, albo wożą się i w tłuszcz obrastają!? Pasibrzuchy!
  • NAGRODY
    2016-10-07 19:08:25 Zgłoś
    E JA TAM MAM WIĘCEJ MYŚLAŁEM ŻE MAJĄ PORZĄDNE NAGRODY A TU GROSZE TYLKO.
  • Słabo
    2016-10-07 19:14:23 Zgłoś
    Cieniutko przędą ci urzędnicy a o Straży nie wspomnę bo w tym autku wyglądają jak ich nagroda bardzo śmiesznie i z roku na rok coraz więcej:) BURMISTRZ I ZASTĘPCA TEŻ KOKOSÓW WIELKICH NIE MAJĄ AŻ TAKICH:)
    • interpunkcja
      2016-10-08 13:06:07 Zgłoś
      Przypominam o istnieniu interpunkcji. Zdanie zbudowane przez Troglodytę
  • czemu to ma służyć?
    2016-10-08 14:12:41 Zgłoś
    Czemu ma służyć to zestawienie? Czy osoby, którym dodano po 100 zł do pensji mają być pietnowane spolecznie? Populiz i hipokryzja, nic więcej ...
    • jak to czemu?
      2016-10-09 16:57:03 Zgłoś
      Co jest złe w tym, że ujawniane są takie informacje. Ja się cieszę, że już teraz wiem ile wydaje się na nagrody. Mamy pogląd, na co idą nasze pieniądze. Teraz można zacząć będzie debatę nad tym czy słusznie są te nagrody przyznawane i czy kwoty nam odpowiadają. Kolejnym etapem będzie referendum nad ewentualnym odwołaniem burmistrza, jeśli my mieszkańcy, na taki krok się zdecydujemy. Mamy takie prawo, więc będziemy z niego korzystać.
      • Jak to czemu ? ?
        2016-10-09 21:10:44 Zgłoś
        A proszę bardzo, odwołujcie wszystkich i wszystko ! A najlepiej, aby do urzędu przyszli pracować Ci, którzy na szkołę "rzucali kamieniami", wtedy będzie "sprawiedliwie", po "naszemu". A co do nagród, to proszę bardzo, niech Ci którzy uważają, że zarabiają rocznie tyle, ile urzędnicy biorą nagrody, to niech przejmą obowiązku urzędnicze i pracują. Znam takich "mądryjaszy". Stoją na Rynku i narzekają, na wszystko. Na ustrój, na Państwo, na politykę i partie (wszystkie). Bo sami nie byli w stanie nic w życiu osiągnąć, i narzekają. Zarabiają "na czarno" grosze i mają pretensje do całego Świata. Do Wielkiej Brytanii zapraszają, ale niestety nie wszystkich. Tumanów niestety nie!
        • zagadka rymowanka o kompetencjach
          2016-10-12 22:09:10 Zgłoś
          Jak tatuś lub mamusia z urzędu odchodzili to w zamian córeczke lub synusia wsadzili i nie było ważne co skończył, czy ma doświadczenie byle posłuszny był władzy ocenie. Obył się w pracy, troszkę poduczył, a potem uważa, że się wyszkolił być bogiem i panem na na ludzkiej niedolii. Burmistrza ma za "kumpla" nie boi się niczego, zapomniał kim był, skąd wyszedł i brnie na całego, by sobie i kolesiom dobrze się żyło, a bycie prezesem go uniezależniło od zmian co nadejdą, bo z hukiem wyleci - tak kończą dzisiaj niedoszli prezesi.
        • oj jaki niegrzeczny jesteś
          2016-10-13 13:12:10 Zgłoś
          Po co te nerwy? komuś chyba ciśnienie się podniosło na myśl o utracie poparcia władzy, czyżby byłe etacik zależny? i gdzie ty biedaku pracę znajdziesz, jak masz takie wybujałe ego...
  • Nagrody w gminie
    2016-10-11 17:58:55 Zgłoś
    Teraz niech Pan Burmistrz upubliczni nagrody nauczycieli z ostatnich lat. Kiedy to się stanie, proszę zwrócić uwagę na regularną powtarzalność niektórych nazwisk, szczególnie dotyczy to pracowników ZSP Rymanów.
  • i ja też
    2016-10-14 13:03:19 Zgłoś
    Podobnie jak Fifi ja też się zastanawiam komu i czemu to ma służyć . Co komu z wiedzy że ktoś dostał nagrodę np 2000 tys. Przecież to kwota brutto i przyznawana raz w roku. łatwo ją podzielić na 12 miesięcy i wyjdzie śmieszna kwota. Więcej zarabiają prowadzący działalność gospodarczą ! Przychody milionowe, dochód niski albo same straty i biorą cały socjal (rodzinne, stypendia, dożywianie, zasiłki i 500+). na nich jakoś widzę pan Grzegorz parola nie zagina. Najłatwiej zaglądać komuś do portfela i liczyć uczciwie zarobione pieniądze a samemu kombinować jak się tylko da nie patrząc na nikogo i na nic. Dla mnie to żenada. Widać,że małomiasteczkowość Rymanowa przyjmuje takie zachowania jako standardowe.
    • bez tytułu
      2016-10-16 16:05:25 Zgłoś
      Zgadza się. Czemu nikt nie przyjrzy się temu, jak opieka społeczna rozdaje pieniążki i komu, czemu nie sprawdza tych, co do których ma podejrzenia...no chyba że nie ma, co byłoby bardzo dziwne. Są osoby, które kombinują jak się da, jeżdżą bardzo dobrymi samochodami a do opieki w kolejce się ustawiają. Coś tu chyba nie tak. Przecież to można sprawdzić. To naprawdę demotywujące dla tych, którzy pracują i za uczciwą prace mają groszę,które jednak stanowią kwotę dyskwalifikującą do prawa do zasiłków. Co za dużo to nie zdrowo!
  • Nagroda to wstyd?
    2016-10-15 21:20:18 Zgłoś
    Zdumiewa reakcja komentatorów na informację o nagrodach dla pracowników urzędu gminy. Także reakcja urzędników. Zamiast poświęcać czas i miejsce na wyjaśnienia dlaczego nie można w pełni ujawnić listy nagrodzonych Pan Burmistrz mógł skorzystać z okazji, by za pomocą "Rymanowiaka.pl." poinformować jak to to znakomicie motywuje pracowników do pracy za pomocą nagród. Podać do publicznej wiadomości, za jakie osiągnięcia te nagrody przyznaje. Przecież nagroda to zaszczyt a nie wstyd. Jaki sens miałaby nagroda Nobla, gdyby o niej dowiedział się tylko nagrodzony. Nie dajmy się zwariować chyba, że nagroda to nie nagroda.
  • ad ostatni
    2016-10-15 22:00:28 Zgłoś
    Nagroda to nie wstyd ale ból ze są tacy co zarabiaja mało i dużo. Zastanówcie sie skąd bierze się taki stan rzeczy ,poprostu dużo ludzi pracuje poniżej kwalifikacji a żyje poniżej granicy ubóstwa. Jesli ktoś zarabia lepiej to jest piętnowany ..Życie w dzisiejszych czasach to totlotek i ruletka. Sam pracuje w smrodzie i chłodzie poniżej kwalifikacji i umiejetnośći a kazdy daje minimlne wynagrodzenie a jak Ci nie pasuję to wypier ..... ! bo lepszej pracy nadal brak ...........szkoda gadać .
  • a co z uzdrowiskiem?
    2016-10-23 17:15:16 Zgłoś
    Czy prawdą jest, że zarząd został odwołany ? czy to tylko ploteczki?
  • Nagroda?
    2016-10-29 23:40:37 Zgłoś
    Przeczytałem uważnie pismo burmistrza i zrodziły mi się wątpliwości... Cały czas mowa jest o wynagrodzeniach pracowników urzędu gminy jako przedmiocie informacji publicznej. Rodzi się pytanie czy nagrody są składnikami wynagrodzenia. Czy od nich odprowadzane są składki, podatek? Jeśli tak, to nie są to nagrody. Jeśli nie, to nie są to składniki wynagrodzenia. W tym drugim przypadku wszelkie powoływanie się na orzecznictwo dotyczące wynagrodzeń jest bezprzedmiotowe.
  • wacek
    2016-11-08 11:07:04 Zgłoś
    Panie Grzegorzu, dziękuję panu za informację bardzo szczegółową. Szczerze to kiedyś chciałem pracować w Urzędzie w Rymanowie bo wierzyłem, że zarobki są w miarę. A jednak się zawiodłem za takie pieniądze to ja dziękuję, wolę pracować gdzie pracuję i mieć spokojną głowę. Dostaję pięćset plus i się śmieję bo mam dużo więcej niż ci Urzędnicy. Jak ktoś im zazdrości pracy to świadczy tylko o jego niezaradności życiowej. Dziękuję Panie Grzegorzu. PS. Do Burmistrza Farbańca - DAJ PAN PODWYŻKI przynajmniej paru osobą bo to wstyd,żeby ludzie zarabiali mniej niże bezrobotny co bierze 500 plus.
    • oj wacek, wacek
      2016-11-10 14:54:40 Zgłoś
      Są i tacy czytelnicy jak ty, którzy nie rozumieją czytanego tekstu. Czy tak trudno zauważyć, że w wykazie są nagrody roczne a nie zarobki miesięczne?
    • daj ze swoich
      2016-11-22 19:22:31 Zgłoś
      Dołóż im ze swoich, ja np. wyrażam oburzenie, iż niektóre osoby- podkreślam- niektóre (nie rzucam cienia na szeregowych pracowników robiących czarną robotę) przyznają sobie tak duże nagrody. Wyznaję zasadę która obowiązuje w mojej firmie: zarobiliśmy - dostajemy nagrody. Proste. Czy p. Farbaniec wygenerował jakiś zysk?. Nie. Zawłaszczył moje pieniądze. Dla mnie takie zachowanie to zwyczajne s****o.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.