Dzisiaj jest: 22.1.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Laury młodych artystów Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie w marcu i kwietniu 2017r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 780 Autor:

Laury młodych artystów Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie w marcu i kwietniu 2017r.

Laury młodych artystów  Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie w marcu i kwietniu 2017r.
Laury młodych artystów Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie w marcu i kwietniu 2017r.
 
II Śląski Konkurs Saksofonowy w Katowicach
3-25 marca 2017r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach odbył II Śląski Konkurs Saksofonowy, który od pierwszej edycji zyskał w środowisku muzycznym rangę ważnego wydarzenia zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Zainteresowanie wzbudził tym razem z pewnością niezwykle ciekawy program konkursowy zaproponowany przez kierownika artystycznego – Bernarda Steuera. Szkołę Muzyczną I st. w Rymanowie reprezentował Jakub Litarowicz z klasy saksofonu Pana Michała Rymarza. Jakub uzyskał na tym jakże wymagającym konkursie wyróżnienie. Uczestniczył również w lekcjach otwartych prowadzonych przez jurorów: Alexandra Doisy, Rafała Rachwała, Bartłomieja Dusia. Jakubowi towarzyszył przy fortepianie Pan Daniel Eibin.

Liczna reprezentacja w Błażowej
6 i 7 kwietnia 2017r. w Szkole Muzycznej I st. w Błażowej odbył się I Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych. Szkołę Muzyczną I stopnia w Rymanowie reprezentowali: Piotr Dąbrowski, Seweryn Doszlik i Aleksandra Jaślar z klasy klarnetu Pana Krzysztofa Dziamby, Miriam Jastrzębski i Oliwia Puchalska z klasy klarnetu Pana Michała Rymarza oraz Kinga Pojnar z klasy saksofonu Pana Rafała Piłatowskiego. Spośród około 100 uczestników II nagrodę zdobył Seweryn Doszlik, a wyróżnienie otrzymała Kinga Pojnar. Uczniom naszej szkoły akompaniował Pan Tomasz Putrzyński.

Sukces młodych skrzypaczek
4 kwietnia 2017r. w Głogowie Małopolskim odbył się II konkurs skrzypcowy "Wesołe smyczki". Szkołę Muzyczną I stopnia w Rymanowie reprezentowały uczennice klasy pierwszej i trzeciej: Julia Deptuch, Nadia Sieniawska, Oliwia Penar z klasy Pani Magdaleny Szybki oraz Zuzanna Kasperkowicz z klasy Pani Marii Putrzyńskiej. Spośród 75 uczestników zostały wyróżnione: w kategorii I - Zuzanna Kasperkowicz , która zdobyła II miejsce, a Oliwia Penar - I w kategorii II. Dziewczynkom akompaniowali Pan Tomasz Putrzyński oraz gościnnie Kacper Żaromski.

Saksofonista i trębacze w Wadowicach
6 kwietnia 2017r. odbył się II Ogólnopolski Konkurs Klas Instrumentów Dętych w Wadowicach. Szkołę Muzyczną I st. w Rymanowie reprezentował Adrian Rusnok z klasy saksofonu Pana Michała Rymarza. Spośród 82 uczestników Adrian otrzymał wyróżnienie. Natomiast Pan Daniel Eibin otrzymał dyplom za wyróżniający akompaniament. Również dwóch trębaczy, Damian Olszyński i Sebastian Litarowicz ze Szkoły Muzycznej I st. w Rymanowie wzięło udział w tym samym konkursie. Obydwaj uczniowie dobrze zaprezentowali swój program, a Sebastian Litarowicz otrzymał wyróżnienie. Młodych muzyków prowadzi Pan Tadeusz Półchłopek. Akompaniowała - Pani Anna Materniak.
 
Konkurs wiedzy o kompozytorze
W dniu 4 kwietnia 2017 r. w Szkole Muzycznej I st. w Dębicy odbył się Makroregionalny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Andrzeja Panufnika. W konkursie wzięli udział uczniowie SM I st. w Rymanowie: Martyna Jasina, Patrycja Józefczyk i Paulina Wasylik. Uczennice do konkursu przygotowały p. Iwona Tylka i p. Agata Śliwka. Paulina Wasylik na 69 punktów zdobyła 58, co zagwarantowało jej trzecią nagrodę, zaś Martyna Jasina i Patrycja Józefczyk zdobyły 51 punktów, które świadczą o ich szerokiej wiedzy oraz o dobrym przygotowaniu do konkursu.

Saksofoniści rymanowscy w Jaśle
Jury XII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle, 22-24 marca 2017 r. spośród 162 wykonawców wyłoniło laureatów, wśród których są uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Rymanowie. III nagrodę w II kategorii otrzymał Jakub Litarowicz, a wyróżnienie w kategorii I - Mateusz Rusnok. Uczniów przygotował Pan Michał Rymarz, a towarzyszył przy fortepianie Pan Daniel Eibin.

Rymanowscy kameraliści
10 marca 2017r. Zespół Smyczkowy ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie prowadzony przez Magdalenę Szybka zaprezentował swoje umiejętności na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Trzcianie. W skład zespołu wchodziły: Izabela Siręga - skrzypce, Amelia Chmiel - skrzypce, Julia Cisowska - skrzypce, Oliwia Penar - skrzypce, Wiktoria Małopolska - skrzypce, Amelia Maksym - skrzypce, Emilia Pruś - skrzypce, Laura Urbanik - skrzypce oraz Karolina Szarota - fortepian.
Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo dobrze na tle wielu innych, świetnych zespołów z całej Polski. Dzieci wspominają ten wyjazd z radością, gdyż był to ich pierwszy konkurs, gdzie mogły wystąpić przed tak zacnym jury oraz usłyszeć innych wykonawców.
W Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Trzcianie, 10 marca 2017 r. wziął udział również Kwintet Instrumentów Dętych ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie w składzie; Amelia Rogozińska – flet, Katarzyna Dobosz - klarnet, Mateusz Rusnok – saksofon, Sebastian Litarowicz i Damian Olszyński – trąbki. Nasi uczniowie dobrze zaprezentowali swoje utwory na tle innych, bardzo dobrych i licznych, bo aż 55 zespołów kameralnych ze szkół muzycznych całej Polski, z takich miast jak, min. Poznań, Kraków, Bytom, Wieliczka, Rzeszów, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Gliwice, Bielsko – Biała. Zespół kameralny prowadzi nauczyciel Tadeusz Półchłopek.
 
Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
W  grudniu  2016r. i w styczniu 2017r.  w  szkołach muzycznych w całym kraju odbyły się przesłuchania prowadzone przez Centrum Edukacji Artystycznej. Główny ich cel to ewaluacja poziomu nauczania w szkołach muzycznych I i II stopnia. Powyższe wydarzenie  jest bardzo ważne w środowisku muzycznym. Przesłuchania miały również na celu merytoryczną wymianę doświadczeń nauczycieli, opracowanie wniosków i zaleceń w zakresie doskonalenia kadry pedagogicznej,  sporządzenie harmonogramu warsztatów i seminariów dla nauczycieli w poszczególnych regionach. Nie wyłaniają one laureatów i nie mają charakteru turnieju czy konkursu. Jednak uczniowie, którzy uzyskali 22 pkt. otrzymali dyplom wyróżnienia.  W tym roku przesłuchania obejmowały solistów uczących się w szkołach I st.
Aż pięciu uczniów zdobyło wyróżnienie uzyskując powyżej 22 pkt. (na 25)
Damian Olszyński (trąbka) - 24 pkt.
Sebastian Litarowicz (trąbka) - 24 pkt.
Mateusz Rusnok (saksofon) - 23,66 pkt.
Kinga Pojnar (saksofon) - 23,00 pkt.
Seweryn Doszlik (klarnet) - 22,33 pkt.
Ocenę bardzo dobry uzyskała również nasza skrzypaczka Izabela Siręga uzyskując 21 pkt., oraz pianistka Karolina Szarota i gitarzystka Oliwia Szybka.
Szkołę godnie reprezentowali również:Klaudiusz Fabia (gitara), Krystian Dziamba (fortepian) i Maria Tomkiewicz (fortepian)

Serdecznie gratuluję uczniom, pedagogom i akompaniatorom. Przed nami jeszcze kilka konkursów i mamy nadzieję na wysokie wyniki.
Dariusz Krzok
 

 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.