Dzisiaj jest: 22.1.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Start lepszy w derbach

Dodano: 2 lata temu Czytane: 738 Autor:

Start pokonał Sieniawę w derbach, Iskra gromi 5:0, w Posadzie mecz nie odbył się.

Klasa "A", grupa I
Sporo emocji zarówno na murawie jak i na trybunach towarzyszyło derbowemu spotkaniu pomiędzy Wisłokiem Sieniawa a Startem Rymanów. Rozegrane w sobotę spotkanie zgromadziło wielu kibiców obu drużyn, którzy zgodnie z przewidywaniami spodziewali się frontalnego ataku lidera na bramkę gospodarzy. Taki napór w wykonaniu Startu trwał przez pierwszy kwadrans, lecz to Wisłok pierwszy cieszył się ze zdobytego gola (Rafał Dziok) po błędzie linii obrony przyjezdnych. Wynik meczu szybko wyrównuje Tomasz Kasperkowicz i na przerwę drużyny schodzą przy stanie 1:1.
W drugiej połowie Rafał Nikody daje prowadzenie Startowcom. Mocno komplikuje gospodarzom sytuację druga żółta kartka (w konsekwencji czerwona) dla Piotka Spalińskiego. Osłabiony Wisłok nie jest już w stanie odwrócić losów meczu. Wynik ustala Bartek Wilk zdobywając dwie bramki po rozegraniach stałych fragmentów gry.
W następnej kolejcce Wisłok zmierzy się na wyjeździe z Jawornikiem Czarna, natomiast Start podejmie na swoim boisku Lotniarza Bezmiechowa.

Klasa "A", grupa II
Po 24 piłkarskiej kolejce drużyna Karpat Klimkówka zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 20 punktów. Karpaciarze nie zdołali pokonać u siebie Tempa Nienaszów. Mecz zakończył się wynikiem 3:4 dla gości.

Klasa "B", grupa II
LKS Milcza pokonał Jasiołkę Świerzowa 2:1 i umocnił się w środku tabeli.
Nie doszło do spotkania w Posadzie Górnej, gdzie miejscowy Beskid oczekiwał na Orła Pustyny. Goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz.
W nastepnej kolejce Milcza wyjeżdża do lidera (LKS Górki), natomiast Beskid udaje się do Rogów na mecz z Burzą.

Klasa "C", grupa II
Nie udał się piłkarzom z Głębokiego wyjazd do Jaćmierza. Miejscowa Jutrzenka pokonała LKS Głębokie 2:1, po porażce głęboczanie na 9 miejscu w tabeli.

Klasa "C", grupa III
Iskra Wróblik Szlachecki pewnie pokonała Orlew Suchodół aż 5:0 i dzięki zwycięstwu awansowała na 7 miesjce 2 tbeli.
Florian Rymanów Zdrój nie sprostał LKS-owi Głowienka i przegrał na swoim boisku 1:2.
W następnej kolejce znów derby, tym razem klasy "C": Florian - Iskra.