Dzisiaj jest: 22.1.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Spartan Rymanów na XXVII Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu 16-20 maj 2017

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1751 Autor:

W dniach 16-20 maj 2017 w katowickim Spodku odbyły się 27 Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu czyli siłowaniu na ręce

Spartan Rymanów na XXVII Mistrzostwach Europy  w Armwrestlingu 16-20 maj 2017
W dniach 16-20 maj 2017 w katowickim Spodku odbyły się 27 Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu czyli siłowaniu na ręce. Jak co roku Spartan Rymanów godnie reprezentował nasz kraj.
 
Ponad 800 zawodniczek i zawodników z 32 państw wystartowało na EUROARM Katowice 2017, czyli XXVII Mistrzostwach Europy Juniorów, Seniorów, Masters oraz XX Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu (siłowanie na ręce), które odbyły się w dniach 16-20 maj 2017 roku w Katowickim „SPODKU”.
 
               
                W tym roku Kadrę Polski zasiliło 3 zawodników z rymanowskiego klubu:
 
Grzegorz Nowotarski kat 80kg senior
Damian Biega kat 65kg – junior
Adrian Biega kat 75kg – junior
               
                Krótka rozmowa z zawodnikami:
 
Adrian Biega –
                Motywacji nie brakowało, wiele wysiłku włożyłem w przygotowania i mimo, że był to mój debiut w tej kategorii i ogólnie na arenie międzynarodowej, to moim celem było miejsce w pierwszej dziesiątce, a gdzieś głęboko wierzyłem w piątkę. Niestety trzeba zjeść jeszcze sporo chleba żeby wbić się do czołówki, ale nie poddaje się i walczę dalej, bo w drodze na szczyt nie ma miejsca na odpoczynek. Zawodnicy byli bardzo mocni, a przede wszystkim szybsi, nie potrafiłem ich zatrzymać i w efekcie uplasowałem się na 10-tym miejscu, co mnie nie zadowala do końca. Cała organizacja Mistrzostw stała na bardzo wysokim poziomie i musiało się to podobać ! Super widowisko, niesamowite emocje, aż gęsiej skórki można było dostać. Nie spoczywam, nie załamuje się i szykuje formę na Puchar Polski.
 
Damian Biega –
                W tak wielkiej imprezie jakimi są Mistrzostwa Europy był to mój pierwszy debiut i sprawdzenie swoich sił z ogromnym zaangażowaniem i ciężkimi treningami. Przygotowywałem się do tych zawodów  ale mimo to musiałem uznać wyższość przeciwników zajmując 6 miejsce, z wyniku nie jestem w pełni zadowolony ale nie załamuje to mojej determinacji wręcz motywuje do jeszcze większych działań i pokaże na co mnie stać w kolejnych zawodach
 
Grzegorz Nowotarski – Trener Spartan Rymanów i Zawodnik
                W tym roku mogę śmiało powiedzieć że przygotowany byłem na 100%, chyba pierwszy raz
Mimo 10 miejsca, jestem mega zadowolony. W finale było 25 zawodników z 13 państw, pierwszą walkę miałem z Danielem Andronache z Rumunii ( 6 miejsce ), którą wygrałem po długiej walce w paskach, druga walka to już inna bajka, Arman Piroyan z Armenii ( 8 miejsce ) wciągnął mnie jak dziecko heh. Kolejna walka to Białorusin Dzimitry Khmialiou ( 17 miejsce ), mimo dużych rozmiarów przeciwnika i rozerwania, w paskach walkę wygrałem dość szybko, kolejna walka to znowu Rumunia, Viorel Dorbin ( 4 miejsce ). Walkę rozpoczęliśmy w paskach po obopólnej zgodzie, szybki start Viorela i znowu muszę się bronić. Niestety po wyczerpującej walce w pozycji z rozgiętym nadgarstkiem nie byłem w stanie utrzymać przeciwnika i tym samym przegrywając zakończyłem swoją przygodę na Mistrzostwach Europy na 10 miejscu.
                Jako zawodnik jestem zadowolony z wyniku, w chwili obecnej regeneracja i przygotowania na Mistrzostwa Świata, gdzie na pewną będę atakował pozycje znacznie wyższe. Jako trenera, czeka mnie jeszcze dużo analiz samego siebie jaki i moich zawodników oraz korygowanie błędów, które notorycznie są popełniane przez nas wszystkich.
Relacje, zdjęcia oraz filmy można pooglądać na naszych portalach społecznościowych:
Facebook: Grzegorz Nowotarski oraz Spartan Rymanów.
 
Ostateczne miejsca naszych zawodników na Mistrzostwach Europy ( EuroArm ) 2017
 
Adrian Biega - 10 miejsce ( junior21 )
Damian Biega - 6 miejsce ( junior21 )
Grzegorz Nowotarski - 10 miejsce ( senior )

 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.