Dzisiaj jest: 23.2.2019, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Międzynarododwy Turniej Piłkarski Aktiv Pro Cup 2017 o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1672 Autor:

6 sierpnia br. na Stadionie w Rymanowie Zdroju rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłkarski Aktiv Pro Cup 2017 o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów.

Międzynarododwy Turniej Piłkarski Aktiv Pro Cup 2017 o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów
6 sierpnia br. na Stadionie w Rymanowie Zdroju rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłkarski Aktiv Pro Cup 2017 o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów.
Gospodarzem imprezy była Akademia Piłkarska Aktiv Pro Rymanów przy wsparciu zawodników z Oddziału Wiśniowa. Zaproszenie do udziału w zawodach przyjęły takie zespoły jak Karpaty Lwów (Ukraina), MFK Zemplin Michalovce (Słowacja), Motor Lublin, Sandecja
Nowy Sącz, Resovia Rzeszów oraz Beniaminek Krosno. Dzięki zaprezentowanej obsadzie poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie, a zebrani na trybunach kibice, z całej Polski, a nawet Ukrainy czy Słowacji, mogli oglądać bardzo dobry pojedynek piłkarski w wykonaniu młodych zawodników.

Zwycięzcami turnieju została ukraińska drużyna Karpaty Lwów, na drugim miejscu Beniaminek Krosno, trzecie miejsce podium przypadło zaprzyjaźnionej Akademii Piłkarskiej Sandecji Nowy Sącz. Organizatorzy wybrali także Najlepszego Zawodnika Rozgrywek – Bajdak Kostislav (Karpaty Lwów) Najlepszego Bramkarza Jakuba Kasperkowicza (Beniaminek Krosno) oraz Najlepszego Strzelca Mateusza Jaworskiego (Sandecja Nowy Sącz) Na tle bardzo mocnej obsady drużynowej bardzo dobrze zaprezentowaly się drużyny AP Aktiv Pro. Bramki dla naszych zespołów zdobywali Krzysztof Bara (3x), Kacper Szczurek (1x), Miłosz Wołczański (2x), Kornel Poznar (2x), Bartosz Macnar (2x), Tymoteusz Cisek (2x). Cieszymy się, że Stowarzyszenie Aktiv Pro, która już blisko pięć lat działa na terenie Gminy
Rymanów, Gmin Wiśniowa oraz od blisko roku Zarszyn jest po raz kolejnym Gospodarzem tak wielkiej dziecięcej imprezy sportowej. Na nasze zaproszenie do małej podkarpackiej Gminy przyjeżdżają zespoły z Ukrainy – Karpaty Lwów, Słowacji – Zemplin Michalovce oraz czołówka młodzieżowej polskiej piłki. Gościli już u nas; Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Varsowia Warszawa, Ruch Chorzów, Korona Kielce, AS Progress Kraków, DAP Kielce, Motor Lublin, Hetman Zamość, AP Stalowa Wola, Stal Rzeszów, Resovia Rzeszów, Stal Mielec czy zaprzyjażniona od lat Sandecja Nowy Sącz. Dzięki takim inicjatywom dzieci, które trenują w naszej Akademii mogą rywalizować nie tylko z lokalnymi zespołami, ale zmierzyć się z uhonorowanymi zespołami, w których trenują najlepsi i wyselekcjonowani zawodnicy. Wyniki ostatnich rozgrywek naszych zespołów, pokazują iż śmiało możemy równać się już z najlepszymi. Nie sztuką jest rozgrywać lokalne zawody, ważne aby potrafić zmierzyć się z najlepszymi. Warto, w tym miejscu podkreślić jeszcze jeden ważny aspekt, że za swoimi dziećmi, przyjeżdżają rodzice, którzy często spędzają w naszej okolicy całe w-ekendy, będąc pod wrażeniem uroków naszej przyrody, krajobrazów czy też samego Rymanowa Zdroju. W miniony w-ekend gościli u nas także rodzice dzieci z Lwowa.

Podsumowując, Nasza organizacja działa nie tylko na rzecz aspektów sportowych, ale również promuje naszą Gminę na arenie międzynarodwej, ogólnopolskiej, a przede wszystkim stwarza naszym zawodnikom możliwośći, o któych jeszcze ich rodzice nawet nie mogli marzyć. - podsumowała wydarzenie Katarzyna Rysz – Jęczkowska Impreza sportowa została przeprowadzona w ramach obchodów Dni Rymanowa. Wydarzenie sportowe zostało objęte patronatem medialnym przez TVP Rzeszów, GC Nowiny, Portal nowiny24.pl, Radio Rzeszów, Nowe Podkarpacie, Korso Sanockie, rymanowiak.pl oraz TeleKrosno. Inicjatywa była możliwa do przeprowadzenia dzięki wsparciu sponsorów oraz instytucji z terenu Gminy Rymanów. Szczególne podziękowanie Zarząd Stowarzyszenia Aktiv Pro kieruje do; Burmistrza Gminy Rymanów Wojciecha Farbańca, Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie Danuty Litarowicz, Dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie Elżbiety Nadziakiewicz, Zakładu Aktywności Zawodwej, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rymanowie oraz Zarządu Klubu KS Florian Rymanów Zdrój. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia była także mozliwa dzięki wsparciu finansowemu, jakie Stowarzyszenie Aktiv Pro otrzymało od lokalnych firm działających na terenie Gminy Rymanów. W tym miejscu szczególne podziękowanie kierujemy do Firmy Rymatex Sp z o.o., Państwa Marceli i Jana Wacławskich, Piekarni Kopacz, Uzdrowiska Rymanów S.A. oraz Drukarni E-mka z Teodorówki. Fotorelacje z wydarzenia wykonał Pan Marek Sokołowski, a nad logistyką wydarzenia czuwali Trenerzy i Wolontariusze Stowarzyszenia Aktiv Pro.

Akademia Aktiv Pro zagrała w składzie:
Drużyna Aktiv Pro Zielona: Ząbik Miłosz, Małopolski Jan, Bara Krzysztof, Penar Mateusz, Szczurek Kacper, Wołczański Miłosz, Poznar Kornel, Macnar Bartosz, Kumka Jakub, Argasiński Błażej, Cisek Tymoteusz, Mikuszewska Kamila
Dryżuna Aktiv Pro Żółta: Zubik Bartek, Słowik Hubert, Rajs Tomasz, Rajs Ireneusz, Janiga Bartek, Jurczyk Maciej, Parylak Paweł, Harmata Kamil, Szot Tymoteusz, Gacek Klaudiusz, Al Did Wiktor, Czernaiwski Maciej
Trener zespołów: Wojciech Rygiel
DOŁĄCZ DO NAS, RAZEM BĘDZIEMY MOCNIEJSI
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.