Smak dzieciństwa to zabawa

Obowiazki związane z uczęszczaniem na lekcje w szkole są dla zdecydowanej większości dzieci nieprzyjemnym doświadczeniem. Mimo wszelkich staastarań zarówno pedagogów, dyrekcji szkół, jak i rodziców, dzieci najczęściej z niechęcią chodzą na lekcje szkolne. Wszak wolałyby w tym czasie robić inne,, znacznie przyjemniejsze rzeczy. Świat dziecka opiera się na praktycznie niczym nieograniczonej wyobraźni. To ona w dużej mierze dyktuje dziecku pewne zachowania, a także wyprowadza dziecko w cudowny świat marzeń, którego bajkowe wnętrze nie ma praktycznie żadnych barier. Tym samym dzieciom często wydaje się, że mogą one robić wszystko, po pierwsze bez żadnych, choćby najmniejszych konsekwencji, a po drugie bez granic i ograniczeń ze strony na przykład fizyki. Dzięki wyobraźni wiele dzieci we wczesnym dzieciństwie wierzy, że na przykład zakładając plastikowe skrzydła będą w stanie latać, niczym ptaki. Idealną porą do tego, aby realizować swoje pasje, marzenia, zainteresowania są momenty, w których dzieci mają przerwę od obowiązku szkolnego. Są to zatem wakacje, ferie zimowe, przerwy świąteczne, ale także weekendy, zwłaszcza te dłuższe.

Wyjazd czy odpoczynek w domu

Ferie to pora, kiedy dzieci pragną spędzić jak najlepiej czas wolny od zajęć dydaktycznych oraz obowiązków szkolnych. Są to zazwyczaj najpiękniejsze i najbardziej pamiętne chwile z całego okresu dzieciństwa. Zazwyczaj rodzice ze sporym wyprzedzeniem planują co ich dzieci będą robić podczas wypoczynku szkolnego. Według danych pochodzących ze statystyk głównego urzędu statystycznego, coraz więcej dzieci wyjeżdża podczas ferii. Wyjazdy te mają oczywiście bardzo zróżnicowany charakter. Zależą zarówno od wieku dziecki, zamożności rodziców, ale także charakteru pracy rodziców, w tym możliwości wzięcia urlopu przynajmniej na kilka dni. Najpopularniejszym kierunkiem na wyjazdy w okresie zimowym są oczywiście góry. Bardzo dużo turystów z dziećmi decyduje się na wyjazd w polskie góry.

Tatry są wszak niezwykle urokliwe, a co ważne dzieci czują się w nich bardzo komfortowo, głównie dzięki możliwości korzystania z łatwiejszych szlaków i ścieżek górskich. Jednak góry to także narty oraz inne sporty zimowe. Niekiedy udając się na ferie do Zakopanego można trafić na rozgrywajace się tam zawody pucharu świata w skokach narciarskich. To niesamowite widowisko sportowe, w którym dzieci bardzo chętnie uczestniczą. Popularnym kierunkiem do wyjazdów jest także Olsztyn. Olsztyn to bardzo urokliwe miejsce, które ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji dla dzieci. Ponadto Olsztyn to jedno z najważniejszych polskich miast. Alternatywą dla zimowego wyjazdu jest pozostanie w domu. Dla wielu dzieci to mało atrakcyjne rozwiązanie, jednak niektóre maluchy wolą pozostać w swoim domu, niż wyjeżdżać. Czują się w nim dobrze i bezpiecznie.

Kolonie zimowe 

Ferie zimowe tow idealna pora, kiedy można wyjechać na kolonie zimowe. Organizowane są one przez bardzo dużo ośrodków, które posiadają bogatą i różnorodną ofertę, więcej informacji pod linkiem: https://www.efektywna-nauka.pl/ferie-zimowe-polkolonie-dla-dzieci-olsztyn/.

Ferie zimowe spędzone na koloniach dają możliwość dzieciom spędzenia czasu wolnego z rówieśnikami, których poznają dopiero podczas wyjazdu. To bardzo dobre dla dzieci, które są nieśmiałe, gdyż takie wyjazdy sprawiają, że dużo łatwiej w przyszłości będą nawiązywać kontakty, jak też lepiej wytworzą się w nich pierwsze więzi społeczne. Wszystko to w ferie, podczas świetnej zabawy i atmosfery.